Tekstet e klasės sė 2-tė dhe tė 6-tė, pėrfundon konkursi

08/04/2005  Bordi i Vlerėsimit tė teksteve shkollore, pėrbėrė nga

specialistė tė fushave tė ndryshme, ka publikuar

rezultatet e vlerėsimit pėr modelet e teksteve tė reja pėr klasėn e 2–tė dhe tė 6-tė nė pėrputhje me sistemin e ri tė arsimit 9-vjeēar parauniversitar. Nė pėrbėrjen e

bordit u respektua edhe pėrfaqėsimi me specialistė nga

rajone tė ndryshme tė vendit. Nė konkurs u paraqitėn 12 shtėpi botuese. Nė total ato paraqitėn 38 variante tekstesh, mesatarisht deri nė tre variante pėr titull. Pėr tituj tė veēantė si Historia 6, Edukata Muzikore 6, janė paraqitur nė konkurrim deri nė 5 variante tekstesh shkollorė. Shtėpitė botuese tė pėrfshira nė kėtė proces konkurrimi ishin: Albas, Mėsonjtorja, Pegi, Erik, Print 2000, Udha e Shkronjave, Morava, Ide-ART, Uegen, SHBLSH e RE, Ilar dhe Shtėpia Botuese nga Shkodra 2&U.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Metropol

Publikuar nga: Metropol

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos