Universitetet, sot lista e fituesve tė studimeve part- time

Sot shpallen 3045 fituesit e sistemit me kohė tė pjeshme. Listat do tė afishohen pėrpara fakulteteve sipas rendit zbritės, duke filluar nga ai me mesatare mė tė lartė deri tek i fundit. Fluks erdhi pas pezullimit tė kėtij lloj studimi pėr 1 vit. 

TIRANE-Tė gjithė ata kandidatė qė janė regjistruar nė sistemin part-time do t’i nėnshtrohen konkursit me mesatare. Kjo, pasi ka pasur njė fluks tė madh regjistrimesh, gjė qė ka bėrė qė kuotat tė tejkalohen disa herė, edhe nė ato degė tė cilat nuk kanė qenė shumė tė preferuara nga tė rinjtė. Pikėrisht ky fluks regjistrimesh do tė bėjė qė gara midis kandidatėve pretendentė tė jetė mė e fortė. Nė tė gjitha ato raste kur kėrkesat janė mė tė mėdha se kuotat, kandidatėt do t’i nėnshtrohen njė konkursi me mesatare, ndėrsa atje ku ka mė pak kėrkesa se sa kuota do tė mund tė kualifikohen tė gjithė. Ndėrkohė qė nė universitetin Bujqėsor tė Kamzės, regjistrimet janė mbyllur tė shtunėn pasdite, nė atė tė Tiranės regjistrimet kanė vazhduar deri dje. Fituesit, nė bazė tė notės mesatare, do tė shpallen gjatė ditės sė sotme. Listat do tė afishohen pėrpara fakulteteve sipas rendit zbritės, duke filluar nga ai me mesatare mė tė lartė deri tek i fundit. Shkak pėr kėtė fluks tė madh kėrkesash ėshtė bėrė pezullimi i kėtij lloji studimesh pėr njė vit, pasi vitin e kaluar nuk ishte planifikuar sistemi part-time pėr nė shkollat e larta.
(s.g/BalkanWeb)

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

BalkanWeb

Publikuar nga: BalkanWeb

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos