Valė lėvizjesh nė Polici, ja emėrimet

Autori i Lajmit: red.
Policia e Shtetit ka nisur punėn pėr vitin 2009 mė njė valė ndryshimesh. Janė pėrfshirė nė ndryshimin e shefave njė sėrė drejtorish e komisariatesh pothuajse nė gjithė vendin. Kėshtu, Drejtoria e Policisė sė Tiranės ėshtė njė prej stukturave mė tė rėndėsishme tė policisė nė vend, sė cilės i ėshtė ndryshuar sėrish drejtori. Mė emėrim tė Drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Policisė sė Shtetit, kryekomisar Ahmet Preēi, Policia e Tiranės do tė drejtohet nga Tonin Vocaj, i cili ka zėvendėsuar drejtorin e komanduar, Hamdi Fjora. Ndėrsa ky i fundit do tė marrė nė dorė drejtimin e Drejtorisė sė Forcave Lėvizėse Operacionale nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Policisė sė Shtetit. Nga lėvizjet e djeshme janė prekur dhe komisariatet e kryeqytetit dhe disa nė rrethe.
Emėrimet nė Tiranė
Nė krye tė Policisė sė Tiranės ėshtė emėruar dje Tonin Vocaj. Shefi i ri i policisė sė kryeqytetit deri mė tani ka shėrbyer nė Drejtorinė e Luftės Kundėr Krimeve tė Rėnda, ku mbante dhe postin e drejtuesit tė kėsaj njėsie. Ndėrsa lėvizjet e tjera, tė firmosuara dje nga Ahmet Prenēi, kanė qenė nė rang zėvendėsdrejtorėsh dhe shefash komisariatesh. Nė kryeqytet janė prekur nga lėvizjet e fundit dy komisariate, emėrimat janė tė komanduara.
Emėrimet nė rrethe
Policia e Shtetit ka bėrė ndryshime nė shefat e komisariateve nė rrethet e Dibrės dhe tė Kukėsit, ku dy drejtuesit kanė kėmbyer zyrat me njėri-tjetrin. Njė tjetėr rreth, i prekur nga ndryshimet, ka qenė dhe ai i Elbasanit, ku ndyshimi ėshtė bėrė nė rang zėvendėsdrejtori.

NDRYSHIMET NĖ POLICI
Drejtues i Parė TONIN VOCAJ, emėrohet Drejtor nė Drejtorinė e Policisė sė Qarkut Tiranė, deri tani Drejtor nė Drejtorinė e Luftės Kundėr Krimeve tė Rėnda.

Drejtues i Parė HAMDI FJORA, kthehet Drejtor nė Drejtorinė e Forcave Lėvizėse Operacionale nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Policisė sė Shtetit, deri tani i komanduar Drejtor nė Drejtorinė e Policisė sė Qarkut Tiranė.

Drejtues ARTAN CUKU, emėrohet emėrohet zv/drejtor pėr Hetimin e Krimeve nė Drejtorinė e Policisė sė Qarkut Tiranė, deri tani zv/drejtor pėr Hetimin e Krimeve nė Drejtorinė e Policisė sė Qarkut Berat.

Drejtues i Parė NIKOLIN BALA, emėrohet Drejtor nė Drejtorinė e Luftės Kundėr Krimeve tė Rėnda, deri tani Drejtor i Policisė sė Qarkut Shkodėr.

Drejtues ARTAN MEHMETI, emėrohet zv/drejtor pėr Hetimin e Krimeve nė Drejtorinė e Policisė sė Qarkut Vlorė, deri tani zv/drejtor pėr Hetimin e Krimeve nė Drejtorinė e Policisė sė Qarkut Lezhė.

Kryekomisar ARTAN HASANI, komandohet Drejtor i Policisė sė Qarkut Shkodėr, deri tani zv/drejtor pėr hetimin e krimeve nė Drejtorinė e Policisė Shkodėr.

Kryekomisar ĒEZAR KEĒI, emėrohet zv/drejtor pėr Hetimin e Krimeve, nė Drejtorinė e Policisė sė Qarkut Lezhė, deri tani specialist nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Policisė.

Kryekomisar FERDINANT DUSHO, emėrohet shef Komisariati, nė Komisariatin e Policisė Gjirokastėr, deri tani shef Komisariati nė Komisariatin e Policisė Lezhė.

Kryekomisar ASLLAN SHYTI emėrohet shef Komisariati nė Komisariatin e Policisė Lezhė, deri tani shef Komisariati, nė Komisariatin e Policisė Krujė.

Kryekomisar NIKOLIN VATNIKAJ, emėrohet shef i Komisariatit nr. 2 Tiranė, deri tani shef i Komisariatit nr.1 Tiranė.

Komisar DORIAN MUĒA, komandohet shef i Komisariatit nr. 1 Tiranė, deri tani shef Seksioni nė Drejtorinė e Policisė sė Qarkut Tiranė.


Kryekomisar ATNAN SHEHU, emėrohet shef Komisariati, nė Komisariatin e Policisė Krujė, deri tani shef nė Komisariatin nr.2 Tiranė

Kryekomisar AZMI SHULU, emėrohet shef Sektori nė Drejtorinė e Policisė sė Qarkut Tiranė, deri tani shef Komisariati nė Komisariatin e Policisė Gjirokastėr.

Kryekomisar ALI ALLARAJ, emėrohet shef i Komisariatit nr. 3 Tiranė, deri tani shef Komisariati nė Komisariatin e Policisė Elbasan.

Kryekomisar MARJAN LLACA, emėrohet shef Komisariati nė Komisariatin e Policisė Elbasan, deri tani shef i Komisariatit nr. 3 Tiranė.

Kryekomisar SAIMIR SHEHU, emėrohet shef Komisariati nė Komisariatin e Policisė Kukės, deri tani shef Komisariati nė Komisariatin e Policisė Dibėr.

Kryekomisar ALEJDIM OMURI, emėrohet shef Komisariati nė Komisariatin e Policisė Dibėr, deri tani shef Komisariati nė Komisariatin e Policisė Kukės.

Ndryshimet nė Polici nė vitin 2008
1. AHMET HAXHIA, zv.drejtor i Policisė sė Shtetit, zėvendėson AVNI JASHALLARIN
2. ARBEN DOĒI, zv.drejtor i Policisė sė Shtetit, zėvendėson DASHNOR KAJĖN
3. ARJAN MUĒA, shef i Antidrogės nė Policinė e Shtetit, zėvendėson SOKOL SEJFULLAIN
4. AGRON KULIQI, shef i Krimeve tė Hapura nė Policinė e Shtetit, zėvendėson REBANI JAUPIN
5. PETRIT BUSHI, shef i Antikrimit Ekonomiko-Financiar nė Policinė e Shtetit, zėvendėson AHMET PRENĒIN
6. EDMOND BAHITI, largohet nga detyra e shefit tė Antitrafiqeve nė Policinė e Shtetit, posti i tij ende vakant
7. ASTRIT HALILI, shef i Shėrbimit tė Kontrollit tė Brendshėm, zėvendėson SAMI RASHEN
8. ASTRIT KODRA, shef i Mbrojtjes sė Dėshmitarėve nė Policinė e Shtetit, zėvendėson BESNIK MUĒMATEN
9. PĖLLUMB SEFERI, shef i Zyrės Qendrore Interpol Tirana, zėvendėson TAJAR DUBALIN
10. NDREA PRENDI, komandant i Gardės sė Republikės, zėvendėson ARBEN ĒUKON
11. MUHAMET RRUMBULLAKU, drejtori i Drejtorisė sė Policisė, Tiranė, zėvendėson ALBERT DERVISHIN
12. EDMOND RIZAJ, zv.drejtor i Drejtorisė sė Policisė, Tiranė, zėvendėson ILIR SULAJN
13. XHAVID ĒIĒI, zv.drejtor i Drejtorisė sė Policisė, Tiranė, zėvendėson RROK MEĒAJN
14. SHKĖLZEN ALIAJ, shef komisariati nė Policinė Rrugore, Tiranė, zėvendėson DRITAN METĖN
15. AFĖRDITA FEJZO, shefe e Zyrės sė Pasaportave nė Drejtorinė e Policisė sė Tiranės, zėvendėson ARMANDO ZEQILLARIN
16. ARBEN CAKA, shef komisariati Nr.1, Tiranė, zėvendėson ASTRIT DEMOLLARIN
17. ILIR SULAJ, shef komisariati Nr.2, Tiranė, zėvendėson DRITAN DORDĖN
18. GJERGJI JORGO, shef komisariati Nr.3, Tiranė, zėvendėson ARTUR ZOTON
19. ILO KERĒKA, shef komisariati Nr.4, Tiranė, zėvendėson TARE BEĒIRIN
20. IZET HYSA, shef komisariati Nr.5, Tiranė, zėvendėson SOKOL ARAPIN
21. DRITAN DORDA, shef komisariati Nr.6, Tiranė, zėvendėson ISMET SHKRETĖN
22. PERLAT VATOCI, shef Krimesh nė Komisariatin Nr.1, Tiranė, zėvendėson SOKOL LAZEN
23. ADNAD SHEHU, shef Krimesh nė Komisariatin Nr.2, Tiranė, zėvendėson AGIM KOĒIRAJN
24. SOKOL ARAPI, shef Krimesh nė Komisariatin Nr.3, Tiranė, zėvendėson ARDIAN ĒIPĖN
25. ERGYS LALA, shef Krimesh nė Komisariatin Nr.4, Tiranė, zėvendėson SOKOL LAZEN
26. BUTRINT ROSHO, shef Krimesh nė Komisariatin Nr.5, Tiranė, zėvendėson QANI LAMIN
27. SKĖNDER REXHA, shef Krimesh nė Komisariatin Nr.6, Tiranė, zėvendėson NERITAN NALLBANIN
28. ĒESAR KEĒI, shef Krimesh nė Komisariatin e Kavajės, zėvendėson ZIJA SULĖN
29. ISMET SHKRETA, shef Rendi nė Komisariatin Nr.1, Tiranė, zėvendėson TAULANT KONDIN
30. ROLANDA ALUSHANI, shef Rendi nė Komisariatin Nr.2, Tiranė, zėvendėson ARMANDO ZEQILLARIN
31. ASLLAN DOMI, shef Rendi nė Komisariatin Nr.3, Tiranė, zėvendėson PANDELI SULAJN
32. BEDRI HASANI, shef Rendi nė Komisariatin Nr.4, Tiranė, zėvendėson ASLLAN DOMIN
33. NAZMI SHULI, shef Rendi nė Komisariatin e Kavajės, zėvendėson ARJAN KITĖN
34. BESNIK DACI, shef i Antiterrorit nė Drejtorinė e Policisė, Tiranė, zėvendėson NIKO BRAHIMAJN
35. NDUE DOĒI, shef i Antidrogės nė Drejtorinė e Policisė, Tiranė, zėvendėson ALFRED NUMANIN
36. LUTFI MINXHOZI, shef i Antikrimit Ekonomiko-Financiar nė Drejtorinė e Policisė, Tiranė, zėvendėson FATMIR KURTIN
37. PERLAT VATOCI, largohet nga detyra e shefit tė Antitrafiqeve nė Drejtorinė e Policisė, Tiranė, posti i tij ende vakant
38. BERNARD ĒAUSHI, drejtor nė Drejtorinė e Policisė Berat, zėvendėson BUJAR HOXHĖN
39. HALIT MURATAJ, drejtor nė Drejtorinė e Policisė, Fier, zėvendėson BERNARD ĒAUSHIN
40. ARJAN BOZHAJ, shef komisariati nė Krujė, zėvendėson ARJAN BAJRAKTARIN
41. ASTRIT MEJA, drejtor nė Drejtorinė e Policisė, Vlorė, zėvendėson
RASIM BORIĒIN
42. SHEMSI PREMĒI, drejtor nė Drejtorinė e Policisė Elbasan, zėvendėson ARBEN JOCEN
43. BUJAR HOXHA, drejtor nė Drejtorinė e Policisė Korēė, zėvendėson SHEMSI PREMĒIN
44. HYSNI BURGAJ, drejtor nė Drejtorinė e Policisė Kukės, zėvendėson YLLI TAFILIN
45. MUHARREM FURRIKU, shef komisariati nė Kukės, zėvendėson SHKELQIM PALOKĖN
46. VEHBI BUSHATI, shef komisariati nė Tropojė, zėvendėson BEDRI DANIN
47. KUDRET STRUMI, shef komisariati nė Skrapar, zėvendėson ARTAN HOXHĖN
48. NIKOLIN KOLA, drejtor nė Drejtorinė e Policisė Dibėr, zėvendėson DILAVER SHIMĖN
49. AGRON SULSHABANI, shef komisariati nė Dibėr, zėvendėson ARBEN RUĒIN
50. NIKOLIN BALA, drejtor nė Drejtorinė e Policisė Durrės, zėvendėson MUHAMET RRUMBULLAKUN
51. XHEMAL LUSHA, shef qarkullimi nė Durrės, zėvendėson ISLAM QIBININ
52. ALEKS HAJDARI, shef i Krimeve nė Drejtorinė e Policisė sė Durrėsit, zėvendėson LEDIO BRAHIMIN
53. DASHNOR KAJA, drejtor nė Drejtorinė e Policisė Gjirokastėr, zėvendėson NURI LOCAJN
54. FATMIR QENANI, shef komisariati nė Gjirokastėr, zėvendėson EDMOND TURGAJN
55. POLIKRON ZYLA, shef komisariati nė Pėrmet, zėvendėson PETRIT HALON
56. HAMDI FJORA, shef komisariati nė Tepelenė, zėvendėson AFRIM ZEQILLARIN
57. VLADIMIR KOTORRI, drejtor nė Drejtorinė e Policisė Lezhė, zėvendėson ARMANDO MANDRĖN
58. SABRI JAĒE, shef komisariati nė Lezhė, zėvendėson ZEF LASKĖN
59. GJIN LESI, shef komisariati nė Rrėshen, zėvendėson ARBEN HADĖRMATAJN
60. BERNARD ĒAUSHAJ, drejtor nė Drejtorinė e Policisė Fier, zėvendėson SOKOL KALANIN
61. ASLLAN SHYTI, shef komisariati nė Fier, zėvendėson NAIM DOKON
62. SELMAN PEMA, shef komisariati nė Lushnjė, zėvendėson BUJAR HOXHĖN
63. AJDIN HYSENI, shef komisariati nė Shkodėr, zėvendėson NIKOLIN BALĖN
64. LIMON FALLANI, shef komisariati nė Sarandė, zėvendėson GJON SULIN
65. LUTFI KULLAJ, shef komisariati nė Delvinė, zėvendėson ILIR LLANAJ
66. ELTON HALILAJ, shef komisariati nė Devoll, zėvendėson GJOVALIN DEDEN
67. ARTAN MEHMETI, shef komisariati nė Ersekė, zėvendėson BARDHYL TEPELENĖN

Ky lajm ėshtė publikuar: 08/01/2009

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ballkan

Publikuar nga: Ballkan

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos