Interpol Tirana ekstradon tre persona tė kėrkuar nga drejtėsiaZyra Qendrore Kombėtare Interpol Tirana, ka ekstraduar tre persona, tė shpallur nė kėrkim nga drejtėsia shqiptare. Kėshtu, Interpol Tirana realizoi ekstradimin nga Londra, Angli, tė shtetasit shqiptar Asim Murtati, vjeē 31, nga Kukėsi.

Ky shtetas ishte shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar pasi Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Kukės me vendim tė datės 03.11.1998 e ka dėnuar me 11 vjet burgim pėr veprėn penale tė “vjedhjes me armė nė bashkėpunim”. Shtetasi Asim Murtati mė datėn 18.11.1997, nė bashkėpunim me shtetasit Shpend Murtati, Agron Cubi dhe Kismet Muja, duke qenė tė maskuar dhe nėn pėrdorimin e armėve tė zjarrit, i kanė zėnė pritė njė makine transporti njerėzish dhe pasi kanė kėrcėnuar udhėtarėt me armė, i kanė grabitur ata.

Ndėrkohė, u ekstraduan nga Italia dy shtetas shqiptarė tė kėrkuar. Sokol Methoxha, 39 vjeē u deklarua fajtor nga Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Skrapar pėr veprėn penale tė “shfrytėzimit tė prostitucionit”. Ndėrsa Roland Maci, 38 vjeē nga Vlora ėshtė dėnuar me 6 vjet burgim pėr veprėn penale “Mbajtje e substancave narkotike”. Nė aeroportin “Nėnė Tereza” nė Rinas kėto shtetas i janė dorėzuar pėrfaqėsuesve tė Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Burgjeve.


 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Standard

Publikuar nga: Gazeta Standard

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos