Autoshkollat, proteste per konkurrencen e pandershme

Drejtuesit e Auto shkollave qe zhvillojne aktivitetin e tyre ne Tirane, kane zhvilluar nje proteste paqesore ne sheshin "Skenderbej". Ata kane bllokuar sheshin, per me shume se nje ore pasi i kerkojne strukturave perkatese te qeverise, te zbatojne te njejtat rregulla, per te gjithe ata qe jane te licencuar. Sipas tyre ne Tirane, mes auto-shkollave po zhvillohet nje konkurrence e pandershme. "Jemi me te vertete ne nje krize te jashtezakonshme. I kerkojme te gjithe kryebashkiakeve qe tua fale ose tua shtyje pagesen e tatimeve auto-shkollave, sepse kriza jone tashme ka shkuar aty ku nuk mban me. Mbi 50 autoshkollat qe jane ne Tirane do te dorezojme licencat", shprehet Tonin Gjinaj, kryetar i shoqates se auto-shkollave ne Tirane. Drejtuesit e auto-shkollave paralajmerojne se nese brenda javes qe vjen, qeveria nuk do te marre masa, atehere ata do te bllokojne akse te ndryshme rrugore ne kryeqytet, nderkohe qe te irrituar shprehen se do te dorezojne edhe licencat.
 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Koha Jonë

Publikuar nga: Koha Jonë

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos