100 kėngė sekrete tė Majkėll Xhekson, trashėgimi pėr fėmijėtKėngėtari legjendar Majkėll Xhekson ka incizuar 100 kėngė nė mėnyrė secrete, por ka refuzuar t’i prezantojė ato. Fansat, qė prej kohėsh nuk kanė mundur tė dėgjojnė tė preferuarin e tyre, nuk dihet nėse do tė kenė mundėsi t’i dėgjojnė ndonjėherė. Tė gjitha kėngėt sekrete janė realizuar ekskluzivisht pėr fėmijėt e tij, tė cilėt mund t’i dėgjojnė vetėm pas vdekjes sė babait tė tyre. Lajmi u bė i ditur nga autori i biografisė sė tij, Jan Halperin.
Krijuesi i hitit “Thriller” ka incizuar shumė kėngė, por dėshiron qė ato tė dėgjohen vetėm nga fėmijėt e tij - Princ, 11 vjeē; Paris Kethrin, 10 vjeē; pesėvjeēari Princ Majkėll II, - pasi ai tė vdesė. Libri biografik pėr kėngėtarin mė tė famshėm, i autorit Halperin, do tė titullohet “Unmasked, The Michael Jackson Story”.
“Jam i habitur nga numri i kėngėve qė janė mbajtur sekret. Mė ėshtė thėnė se ai nuk dėshiron t’i prezantojė ato, por dėshiron qė tė mbeten pėr fėmijėt e tij njė trashėgim shumė personal pėr ta”, - ka thėnė Halperin. Kohėt e fundit, Xhekson ėshtė parė i maskuar dhe i ulur nė karrocė nė prani tė fėmijėve tė tij. Mediat janė shprehur se kėngėtari vuan nga njė sėmundje e rėndė dhe se atij i ka mbetur shumė pak kohė pėr tė jetuar.

Madona u prezanton fėmijėve tė dashurin

Ylli i muzikės pop, Madona, ua ka prezantuar tė dashurin e saj tė ri, Jesus Luz, fėmijėve tė saj gjatė njė udhėtimi familjar nė qendrėn religjioze “Kabalah”. Kėngėtarja 50-vjeēare raportohet se ka filluar tė dalė me modelin brazilian 22-vjeēar mė herėt gjatė kėtij viti, pas ndarjes nga regjisori Gaj Riēie. Tashmė Madona ka shtuar edhe mė shumė spekulimet se ata tashmė kanė njė lidhje, pasi ėshtė parė duke ēuar tre fėmijėt e saj nė njė qendėr religjioze nė Nju Jork, gjatė tė shtunės, sė bashku me Luz nė krah tė tyre. Madona mė herėt u pėrfol se kishte njė lidhje me yllin e bejsbollit, Aleks Rodriguez, menjėherė pas ndarjes nga Riēi vitin e kaluar.

Lohan kėndon duet me tė dashurėn Ronson

Lindsi Lohan ka kėnduar njė duet me tė dashurėn Samantha Ronson dhe vėllain e saj, producentin Mark. Kėngėtarja kishte ndjekur njė ceremoni, e cila u festua nė njė hotel nė Londėr. Lohan I befasoi mysafirėt duke u ngjitur nė skenė pėr tė kėnduar me tė dashurėn. Kėnga e zgjedhur e dyshes lesbike, tė cilat janė shoqėruar nė kitarė nga vėllai i Ronson, Mark, ka qenė hiti i Beatles, “With A Little Help From My Friends”. “Ishte e mrekullueshme. Tė gjithė i pėlqyen. Lindsi dhe Sam dukeshin vėrtet tė dashuruara”, - ka thėnė njė burim pėr tabloidin britanik “The Sun”.


3 Mars 2009

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Albania

Publikuar nga: Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos