Koeficientėt e shkollave tė mesme pėr Universitetin e Tiranės, Politeknikun dhe BujqėsorinBurime nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencės bėnė dje tė ditur pėr “standard” se koeficientėt e shkollave tė mesme tė Maturės Shtetėrore do tė jenė pėrafėrsisht tė njėjtė me vitin e kaluar. Ndėrkohė, koeficientėt zyrtarė do tė publikohen nė fund tė kėtij muaji, rreth datės 25 prill. Ndryshimi i vetėm qė pritet tė ndodhė, ka tė bėjė me koeficientėt e shkollave profesionale, por pjesa dėrrmuese e tyre do tė jetė e njėjtė me vitin e kaluar. Nė kėtė mėnyrė, gazeta publikon tė gjithė koeficientėt e vjetshėm tė Universitetit tė Tiranės, Universitetit Politeknik dhe Universitetit Bujqėsor.

Ndryshimet

Koeficientėt zyrtarė tė shkollave do tė publikohen nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencės rreth datės 25 prill, qė pėrkon edhe me shpėrndarjen e formularit A2, tė Maturės Shtetėrore. Burime nga kjo ministri bėjnė tė ditur se koeficientėt e propozuar nga universitetet dhe qė po shqyrtohen nga specialistėt e dikasterit, u japin pėrparėsi shkollave tė mesme profesionale tė profilit pėrkatės. Kėshtu, pritet qė kėtė vit shkollat e mesme profesionale tė kenė koeficientė maksimalė nė shkollat e larta qė u korrespondojnė.

Nė kėtė mėnyrė, pritet qė shkollat e mesme ekonomike apo hoteleri-turizėm tė kenė koeficientė 1.4 nė fakultetet e ekonomisė tė universiteteve publike, ashtu sikurse edhe tė gjitha shkollat e tjera profesionale, nė fakultetet e tyre pėrkatėse. Skema e pranimit tė studentėve pėr vitin e ri akademik synon qė arsimi profesional tė ketė koeficientė mė tė lartė pėr kandidatėt qė do tė aplikojnė nė fakultetin qė do tė pėrzgjedhin.

Llogaritja

Kėta koeficientė do tė shumėzohen mė pas me notėn mesatare dhe notat e dy lėndėve tė detyrueshme, Letėrsi dhe Matematikė, pėr tė prodhuar shumėn totale tė pikėve tė pėrfundimit tė shkollės sė mesme. Mė pas, kėto pikė, sė bashku me pikėt e grumbulluara nga lėndėt me zgjedhje qė llogariten me koeficientė tė veēantė, pėrbėjnė pikėt me tė cilat maturanti konkurron nė shkollat e larta.

Data e publikimit tė koeficientėve tė shkollave ėshtė ende e paditur, por burime nga MASH-i bėjnė me dije qė bėhet fjalė pėrpara 25 prillit, kur fillon plotėsimi i formularit A2. Nė kėtė mėnyrė, maturantėt do tė kenė mundėsi tė dinė se cilėt do tė jenė koeficientėt e shkollės sė tyre tė mesme pėr ēdo fakultet ku do tė konkurrojnė e mė pas tė pėrzgjedhin degėt qė i favorizojnė mė shumė.

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANĖS

FAKULTETI I INXHINIERISĖ SĖ NDĖRTIMIT

Programet e studimit : Inxhinieri Ndėrtimi, Inxhinieri Hidroteknikė, Inxhinieri Mjedisi, Arkitekturė, Inxhinieri Gjeodet (gjeodezi)

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Natyror. Nė kėtė seksion pėrfshihet dhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė, (shkolla “Raqi Qirinxhi”) 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror. Nė kėtė grup tė pėrfshihen dhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė 1.2

Shkolla Teknike Ekonomike 5-vjeēare 1.1

Shkolla Tekniko - Profesionale 5-vjeēare dhe 3+2 vjeēare (jo 3 -vjeēare), nė drejtimet : Teknik Ndėrtimi, Teknik Gjeodet. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4- vjeēare te pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore. (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla tekniko profesionale Harri Fullc) 1.4

Shkolla Tekniko Profesionale 5- vjeēare dhe 3+2 vjeēare (jo 3- vjeēare), nė drejtimet : Elektrike, Elektronikė, Mekanik, Automekanik, Telekomunikacion, Makineri bujqėsore. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4- vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė drejtimet e mėsipėrme dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore. (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla tekniko profesionale Harri Fullc) 1.2

Shkolla Tekniko Profesionale 5-vjeēare dhe 3 + 2 vjeēare (jo 3- vjeēare), me drejtimet : Hoteleri-Turizėm, Turizėm, Ekonomist, Agrobiznes, Veterinari, Pėrpunim-druri, Pyje, Fermer, Teknologji ushqimore. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4- vjeēare te pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore. 1.0

Shkolla Social Kulturore e Gjuhėve te Huaja 1.0

Shkolla Social Kulturore Artistike dhe Sportive 1.0

Shkolla Social Kulturore Pedagogjike 4 vjeēare 1.0

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Tekniko Profesionale me Kohė tė shkurtuar qe kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore 1.0

Shkolla teknike profesionale “Harri Fullc“ me drejtim : Elektrik, Elektronik dhe Automekanik 1.4FAKULTETI I INXHINIERISĖ ELEKTRIKE

Programet e studimit: Inxhinieri Elektrike dhe Inxhinieri Mekatronike

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Natyror. Nė kėtė seksion pėrfshihet dhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė, (shkolla “Raqi Qirinxhi”) 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror. Nė kėtė grup tė pėrfshihen dhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė 1.2

Shkolla Teknike Ekonomike 5-vjeēare 1.1

Shkolla Tekniko Profesionale 5-vjeēare dhe 3+2 vjeēare (jo 3 vjeēare), nė drejtimet: Elektrike, Elektronik, dhe Telekomunikacion, Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4- vjeēare te pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore. (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla tekniko profesionale Harri Fullc) 1.4

Shkolla Tekniko Profesionale 5- vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3-vjeēare), nė drejtimet: Ndėrtim, Mekanikė, Telekomunikacion, Gjeodet, Makineri bujqėsore. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4- vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla tekniko profesionale Harri Fullc) 1.2

Shkolla Tekniko Profesionale 5-vjeēare dhe 3 + 2 vjeēare (jo 3-vjeēare), me drejtime hoteleri-turizėm, turizėm, Ekonomist, Agrobiznes, Veterinari, Pyje, Fermer, Teknologji ushqimore. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4 vjecare te pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore 1.0

Shkolla Social Kulturore e Gjuhėve te Huaja 1.0

Shkolla Social Kulturore Artistike dhe Sportive 1.0

Shkolla Social Kulturore Pedagogjike , 4 vjeēare 1.0

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė Shkurtuar 1.0

Shkolla Tekniko Profesionale me Kohė tė shkurtuar qe kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore 1.0

Shkolla teknike profesionale “Harri Fullc“ me drejtim Elektrik dhe Elektronik, Automekanik 1.4Programet e studimit: Inxhinieri Fizike dhe Inxhinieri Matematike

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Natyror. Nė kėtė seksion pėrfshihet dhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė, (shkolla “Raqi Qirinxhi”) 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror. Nė kėtė grup tė pėrfshihen dhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.3

Shkolla Teknike Ekonomike 5-vjeēare 1.1

Shkolla Tekniko Profesionale 5- vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3- vjeēare), nė drejtimet Ndėrtim, Gjeodet, Mekanike, Elektrike, Elektronike, Telekomunikacion, Makineri bujqėsore. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4-vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtimet dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla tekniko profesionale Harri Fullc) 1.4

Shkolla Tekniko Profesionale 5-vjeēare dhe 3 + 2 vjeēare (jo 3-vjeēare), me drejtime : hoteleri-turizėm, turizėm, Ekonomist, Agrobiznes, Veterinari, Pyje, Fermer, Teknologji ushqimore.Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4 vjecare te pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore. 1.0

Shkolla Social Kulturore e Gjuhėve te Huaja 1.0

Shkolla Social Kulturore Artistike dhe Sportive 1.0

Shkolla Social Kulturore Pedagogjike , 4 vjeēare 1.0

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Tekniko Profesionale me Kohė tė shkurtuar qe kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore 1.0

Shkolla teknike profesionale “Harri Fullc“ me drejtime : Elektrik dhe Elektronik, Automekanik 1.4FAKULTETI I INXHINIERISĖ MEKANIKE

Programet e studimit: Inxhinieri Mekanike dhe Inxhinieri Materiale

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Natyror. Nė kėtė seksion pėrfshihet dhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė, (shkolla “Raqi Qirinxhi”) 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror. Nė kėtė grup tė pėrfshihen dhe seksionet dygjuhėsh, italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.2

Shkolla Teknike- Ekonomike 5-vjeēare 1.1

Shkolla Teknike Profesionale 5-vjeēare dhe 3+2 vjeēare (jo 3 vjeēare), nė drejtimet, Mekanike, Makineri bujqėsore Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4- vjeēare te pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore. (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla tekniko profesionale Harri Fullc) 1.4

Shkolla Teknike Profesionale 5- vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3- vjeēare), nė drejtimet : Elektrike, Ndėrtim, Elektronike, Telekomunikacion, Gjeodet,. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4- vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla tekniko profesionale Harri Fullc) 1.2

Shkolla Teknike Profesionale 5-vjeēare dhe 3 + 2vjeēare (jo 3- vjeēare), me drejtime : Hoteleri-turizėm, Turizėm, Ekonomist, Agrobiznes, Veterinari, Pyje, Fermer, Teknologji ushqimore.Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4 vjecare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore 1.0

Shkolla Social Kulturore e Gjuhėve te Huaja 1.0

Shkolla Social Kulturore Artistike dhe Sportive 1.0

Shkolla Social Kulturore Pedagogjike , 4 - vjeēare 1.0

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike Profesionale me Kohė tė shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore 1.0

Shkolla teknike profesionale “Harri Fullc“ me drejtim elektronik, elektrik dhe automekanik 1.4Programi i studimit: Inxhinieri Tekstile dhe Mode

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Natyror. Nė kėtė seksion pėrfshihet dhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė, (shkolla “Raqi Qirinxhi”) 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror. Nė kėtė grup tė pėrfshihen dhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkoder dhe Korēė 1.2

Shkolla Teknike Ekonomike 5-vjeēare 1.1

Shkolla Tekniko Profesionale 5-vjeēare dhe 3+2 vjeēare (jo 3 vjeēare), nė drejtimet : Mekanike, Automekanik. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4- vjeēare te pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėtė drejtim dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore. (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla tekniko profesionale Harri Fullc) 1.4

Shkolla Tekniko Profesionale 5- vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3- vjeēare), nė drejtimet, Elektrike, Ndėrtim, Elektronike, Makinėri bujqėsore, Telekomunikacion, Gjeodet. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4- vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla tekniko profesionale Harri Fullc) 1.2

Shkolla Tekniko Profesionale 5-vjeēare dhe 3 + 2vjeēare (jo 3- vjeēare), me drejtime : hoteleri-turizėm, turizėm, Ekonomist, Agrobiznes, Veterinari, Pyje, Fermer, Teknologji ushqimore.Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4- vjecare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore 1.0

Shkolla Social Kulturore e Gjuhėve te Huaja 1.0

Shkolla Social Kulturore Artistike dhe Sportive 1.0

Shkolla Social Kulturore Pedagogjike , 4 vjeēare 1.0

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Tekniko Profesionale me Kohė tė shkurtuar qe kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore 1.0

Shkolla teknike profesionale “Harri Fullc“ elektrik, elektronik dhe automekanik 1.4FAKULTETI GJEOLOGJI - MINIERA

Programi i studimit: Inxhinieri nė Shkencat e Tokės, Gjeoburime

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Natyror. Nė kėtė seksion pėrfshihet dhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė, (shkolla “Raqi Qirinxhi”) 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror. Nė kėtė grup tė pėrfshihen dhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė 1.2

Shkolla Teknike Ekonomike 5-vjeēare 1.1

Shkolla Tekniko Profesionale 5-vjeēare dhe 3+2 vjeēare (jo 3 vjeēare), nė drejtimet: Gjeodet, Ndėrtim. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4- vjeēare te pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėtė drejtim dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore. (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla tekniko profesionale Harri Fullc) 1.3

Shkolla Tekniko Profesionale 5- vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3- vjeēare), nė drejtimet : Elektrike, Ndėrtim, Elektronike, Telekomunikacion, Mekanike, Makinėri bujqėsore. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4- vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla tekniko profesionale Harri Fullc) 1.2

Shkolla Tekniko Profesionale 5-vjeēare dhe 3 + 2vjeēare (jo 3- vjeēare), me drejtimet: Hoteleri-turizėm, Turizėm, Ekonomist, Agrobiznes, Veterinari, Pyje, Fermer, Teknologji ushqimore.Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4 vjecare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore. 1.0

Shkolla Social Kulturore e Gjuhėve te Huaja 1.0

Shkolla Social Kulturore Artistike dhe Sportive 1.0

Shkolla Social Kulturore Pedagogjike , 4 vjeēare 1.0

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė Shkurtuar 1.0

Shkolla Tekniko Profesionale me Kohė tė shkurtuar qe kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore 1.0

Shkolla teknike profesionale “Harri Fullc“ me drejtime : elektrik, elektronik dhe automekanik 1.4Programi i studimit: Inxhinieri Gjeoinformatike

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Natyror. Nė kėtė seksion pėrfshihet dhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė, (shkolla “Raqi Qirinxhi”) 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror. Nė kėtė grup tė pėrfshihen dhe seksionėt dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkoder dhe Korēė 1.2

Shkolla Teknike Ekonomike 5-vjeēare 1.1

Shkolla Tekniko Profesionale 5-vjeēare dhe 3+2 vjeēare (jo 3 vjeēare), nė drejtimin Elektronikė. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4- vjeēare te pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėtė drejtim dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore. (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla tekniko profesionale Harri Fullc) 1.4

Shkolla Tekniko Profesionale 5- vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3- vjeēare), nė drejtimet: Elektrike, Ndėrtim, Telekomunikacion, Gjeodet, Mekanike, Makinėri bujqėsore. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4- vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla tekniko profesionale Harri Fullc) 1.2

Shkolla Tekniko Profesionale 5-vjeēare dhe 3 + 2vjeēare (jo 3- vjeēare), me drejtime: Hoteleri-turizėm, Turizėm, Ekonomist, Agrobiznes, Veterinari, Pyje, Fermer, Teknologji ushqimore.Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4 vjecare te pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore. 1.0

Shkolla Social Kulturore e Gjuhėve te Huaja 1.0

Shkolla Social Kulturore Artistike dhe Sportive 1.0

Shkolla Social Kulturore Pedagogjike , 4 vjeēare 1.0

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Tekniko Profesionale me Kohė tė shkurtuar qe kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore 1.0

Shkolla teknike profesionale “Harri Fullc“ : Elektrik, Automekanik dhe Elektronik 1.4FAKULTETI I TEKNOLOGJISĖ SĖ INFORMACIONIT

Programi i studimit: Inxhinieri Elektronike, Inxhinieri Informatike, Inxhinieri Telekomunikacioni

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Natyror. Nė kėtė seksion pėrfshihet dhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė, (shkolla “Raqi Qirinxhi”) 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror. Nė kėtė grup tė pėrfshihen dhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė 1.2

Shkolla Teknike- Ekonomike 5-vjeēare 1.1

Shkolla Teknike Profesionale 5-vjeēare dhe 3+2 vjeēare (jo 3 vjeēare), nė drejtimet : Elektronike, Telekomunikacion. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4 - vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėtė drejtim dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore. (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla tekniko profesionale Harri Fullc) 1.4

Shkolla Tekniko Profesionale 5- vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3- vjeēare), nė drejtimet: Ndėrtim, Mekanike, Elektrike, Gjeodet, Makineri bujqėsore. Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4-vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore (Nė kėtė grup nuk pėrfshihet shkolla teknike profesionale Harri Fullc) 1.2

Shkolla Teknike Profesionale 5-vjeēare dhe 3 + 2vjeēare (jo 3- vjeēare), me drejtime: Hoteleri-turizėm, Turizėm, Ekonomist, Agrobiznes, Veterinari, Pyje, Fermer, Teknologji ushqimore.Nė kėtė grup do tė pėrfshihen dhe shkollat teknike 4 - vjecare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore. 1.0

Shkolla Social Kulturore e Gjuhėve te Huaja 1.0

Shkolla Social Kulturore Artistike dhe Sportive 1.0

Shkolla Social Kulturore Pedagogjike, 4- vjeēare 1.0

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Tekniko Profesionale me Kohė tė shkurtuar qe kanė dhėnė provimet e Maturės Shtetėrore 1.0

Shkolla teknike profesionale “Harri Fullc“ me drejtime : Elektronik, Automekanik dhe Elektrik 1.4

UNIVERSITETI I TIRANĖS

FAKULTETI I SHKENCAVE SOCIALE

Programet e studimit : Psikologji, Shkenca Politike, Punė Sociale, Filozofi-Sociologji

Llojet e shkollave tė mesme Koeficienti

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.3

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Natyror. Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė(shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror. Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.4

Shkolla Teknike- Ekonomike 5 vjeēare 1.1

Shkolla Teknike-Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjeēare (jo 3 vjecare). Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.1

Shkolla Social - Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1.2

Shkolla Social-Kulturore, Artistike e Sportive 1.1

Shkolla Social- Kulturore Pedagogjike (4 vjeēare) 1.2

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė Shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike – Profesionale me Kohė tė Shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore” 1.0FAKULTETI I SHKENCAVE NATYRORE

Programet e studimit: Matematikė, Inxhinieri Matematike dhe Informatike

Llojet e shkollave tė mesme Koeficienti

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.3

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Natyror Nė kėtė grup tė pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė(tek shkolla “R. Qirinxhi”. 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.2

Shkolla Teknike- Ekonomike 5- vjeēare 1.2

Shkolla Teknike-Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjeēare Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjecare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.2

Shkolla Social - Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1.0

Shkolla Social - Kulturore Artistike e Sportive 1.0

Shkolla Social - Kulturore Pedagogjike 4- vjeēare 1.2

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike – Profesionale me kohė tė shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore” 1.0Programi i studimit : Fizikė

Llojet e shkollave tė mesme Koeficienti

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.3

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė(shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionėt dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.2

Shkolla Teknike- Ekonomike 5 vjeēare 1.0

Shkolla Teknike-Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjeēare Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjecare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.2

Shkolla Social- Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1.0

Shkolla Social- Kulturore Artistike e Sportive 1.0

Shkolla Social- Kulturore Pedagogjike (4 vjeēare) 1.2

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike – Profesionale me kohė tė shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore 1.0Programi i studimit : Informatikė

Llojet e shkollave tė mesme Koeficienti

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.3

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė(shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionėt dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.3

Shkolla Teknike Ekonomike 5 vjeēare 1.2

Shkolla Teknike-Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjeēare Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjecare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.1

Shkolla Teknike Profesionale “Harri Fullc” me drejtim elektronik 1.4

Shkolla Social- Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1.1

Shkolla Social- Kulturore Artistike e Sportive 1.1

Shkolla Social-Kulturore Pedagogjike (4 vjeēare) 1.1

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike – Profesionale me kohė tė shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore 1.0Programet e studimit : Kimi, Kimi Industariale, Kimi Ushqimore

Llojet e shkollave tė mesme Koeficienti

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.3

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė(shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.2

Shkolla Teknike- Ekonomike 5 vjeēare 1.1

Shkolla Teknike-Profesionale 5-vjeēare Teknologji Ushqimore 1.4

Shkolla Teknike-Profesionale 5- vjeēare dhe 3+2 vjeēare Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjecare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.1

Shkolla Social- Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1.0

Shkolla Social- Kulturore Artistike e Sportive 1.0

Shkolla Social- Kulturore Pedagogjike 4- vjeēare 1.0

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike – Profesionale me Kohė tė Shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore” 1.0Programi i studimit : Biologji

Llojet e shkollave tė mesme Koeficienti

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.3

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēės(shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.3

Shkolla Teknike- Ekonomike 5 vjeēare 1.1

Shkolla Teknike-Profesionale 5- vjeēare dhe 3+2 vjeēare Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.2

Shkolla Social-Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1.0

Shkolla Social- Kulturore Artistike e Sportive 1.0

Shkolla Social-Kulturore Pedagogjike 4 vjeēare 1.2

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė Shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike – Profesionale me Kohė tė Shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore 1.0FAKULTETI I MJEKĖSISĖ

Programet e studimit : Mjekėsi e Pėrgjithshme, Farmaci, Stomatologji, Shėndeti Publik

Llojet e shkollave tė mesme Koeficienti

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė(shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.2

Shkolla Teknike-Ekonomike 5 vjeēare 1.0

Shkolla e mesme mjekėsore 4-vjeēare, qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.2

Shkolla Teknike-Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjeēare Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjecare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.1

Shkolla Social-Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1.0

Shkolla Social-Kulturore Artistike e Sportive 1.0

Shkolla Social-Kulturore Pedagogjike 4 vjeēare 1.0

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė Shkurtuar 1.1

Shkolla Teknike – Profesionale me Kohė tė Shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore 1.0FAKULTETI I INFERMIERISĖ

Programet e studimit: : Infermier i Pėrgjithshėm, Fizioterapi, Imazheri, Mami, Laborator

Llojet e shkollave tė mesme Koeficienti

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė(shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.3

Shkolla Teknike-Ekonomike 5 vjeēare 1.2

Shkolla e Mesme Mjekėsore 4 vjeēare, qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.4

Shkolla Teknike-Profesionale 5- vjeēare dhe 3+2 vjeēare Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.2

Shkolla Social-Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1.1

Shkolla Social- Kulturore Artistike e Sportive 1.1

Shkolla Social- Kulturore Pedagogjike 4 vjeēare 1.1

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike – Profesionale me kohė tė shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore 1.0FAKULTETI I GJUHĖVE TĖ HUAJA

Programet e studimit : Anglisht, Frėngjisht, Italisht, Gjermanisht, Rusisht, Greqisht dhe Turqisht

Llojet e shkollave tė mesme Koficienti

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.2

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēė(shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.2

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.3

Shkolla Teknike- Ekonomike 5 vjeēare 1.2

Shkolla Teknike- Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjeēare Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjecare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.2

Shkolla Social-Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1.4

Shkolla Social-Kulturore Artistike e Sportive 1.0

Shkolla Social-Kulturore Pedagogjike 4 vjeēare 1.0

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike – Profesionale me kohė tė shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore 1.0FAKULTETI I HISTORISĖ DHE I FILOLOGJISĖ

Programet e studimit : Gjuhė-Letėrsi, Histori, Gjeografi dhe Gazetari

Lllojet e shkollave tė mesme Koeficienti

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēės (shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.4

Shkolla Teknike- Ekonomike 5 vjeēare 1.0

Shkolla Teknike- Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjeēare Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjecare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.0

Shkolla Social-Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1.3

Shkolla Social-Kulturore Artistike e Sportive 1.2

Shkolla Social- Kulturore Pedagogjike (4 vjeēare) 1.3

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė Shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike – Profesionale me Kohė tė Shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore” 1.0FAKULTETI I EKONOMISĖ

Programet e studimet : Administrim-Biznes, Ekonomiks, Financė, Informatikė Ekonomike, Administrim - Biznes Kukės dhe nė Sarandė

Llojet e shkollave tė mesme Koeficienti

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.3

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēės (shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.2

Shkolla Teknike-Ekonomike 5 vjeēare dhe shkolla Tek.Prof. “Harri Fullc” me drejtim biznes 1.4

Shkolla Teknike-Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjeēare (jo 3 vjecare) nė drejtimet, ekonomist bankash, ekonomist tatimesh, ekonomist sigurimesh, biznes, Agrobiznes, hoteleri-turizėm, turizem. Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjecare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.3

Tė gjitha drejtimet e tjera tė shkollave teknike-profesionale 1.0

Shkolla Social-Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1.0

Shkolla Social-Kulturore Artistike e Sportive 1.0

Shkolla Social- Kulturore Pedagogjike (4 vjeēare) 1.1

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike – Profesionale me kohė tė shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore 1.0FAKULTETI I DREJTĖSISĖ

Programi i studimit : Drejtėsi

Llojet e shkollave tė mesme Koficienti

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēės (shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.3

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.4

Shkolla Teknike - Ekonomike 5 - vjeēare 1.2

Shkolla Teknike-Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjeēare. Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.1

Shkolla Social- Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1.2

Shkolla Social- Kulturore Artistike e Sportive 1.1

Shkolla Social- Kulturore Pedagogjike 4 vjeēare 1.2

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike – Profesionale me kohė tė shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore 1.0UNIVERSITETI BUJQESOR I TIRANĖS

FAKULTETI I EKONOMISĖ DHE I AGROBIZNESIT

Programet e studimit : Menaxhim Agrobiznesi, Ekonomi dhe Politike Agrare, Financė-Kontabilitet

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, profili natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēės(shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, profili shoqėror. Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionėt dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1,3

Shkolla Teknike Ekonomike 5- vjeēare 1,4

Shkolla Teknike Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3 vjecare) nė drejtimet : Ekonomist bankash; Ekonomist tatimesh; Ekonomist sigurimesh; Biznes; Agrobiznes; Hoteleri –Turizėm,Turizėm dhe shkolla teknike 4-vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.4

Tė gjitha drejtimet e tjera tė shkollave Teknike Profesionale 5 -vjeēare. 1.0

Shkolla Social-Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1.0

Shkolla Social-Kulturore Artistike dhe Sportive 1.0

Shkolla Social-Kulturore Pedagogjike, 4-vjeēare 1.2

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė Shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike-Profesionale me Kohė tė Shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore 1.0FAKULTETI I BUJQESISE DHE I MJEDISIT

Programet e studimit : Prodhim bimor; Hortikulturė, Mbrojtje Bimėsh; Zootekni dhe Biznes Blegtoral; Akuakulturė & Menaxhim Peshkimi, Agromjedis dhe Ekologji

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēės (shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.3

Shkolla tekniko-profesionale ekonomike 5 vjeēare 1,1

Shkolla tekniko-profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3 vjecare) nė drejtimet, Makinėri bujqesore; Prodhim bimor; Prodhim shtazor; Fermer, Agrobiznes edhe shkolla teknike 4-vjecare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.4

Tė gjitha drejtimet e tjera tė shkollave Teknike- Profesionale 5-vjeēare 1.1

Shkolla Social-Kulturore e gjuhės sė huaj 1,1

Shkolla Social-Kulturore artistike 1.0

Shkolla Social-Kulturore pedagogjike, 4-vjeēare 1,2

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė Shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike- Profesionale me Kohė tė Shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore” 1.0FAKULTETI I BIOTEKNOLOGJISĖ DHE I USHQIMIT

Programet e studimit : Inxhinier Agroushqimor dhe Vreshtari- Enologji

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēės(shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.3

Shkolla Teknike - Ekonomike 5 vjeēare 1,4

Shkolla Teknike - Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjeēare (jo 3 vjecare) nė drejtimin, Teknologji ushqimore. Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjecare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėtė drejtim dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1,4

Tė gjitha drejtimet e tjera te shkollave teknike -profesionale 1,1

Shkolla Social-Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1,0

Shkolla Social-Kulturore Artistike e Sportive 1.0

Shkolla Social-Kulturore Pedagogjike, 4-vjeēare 1.2

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė Shkurtuar 1.0

Shkolla teknike-profesionale me kohė tė shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore 1.0FAKULTETI I SHKENCAVE PYJORE

Programi i studimit : Inxhinier Pėrpunim Druri

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Natyror. Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēės (shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.3

Shkolla Teknike Ekonomike 5- vjeēare 1.2

Shkolla Teknike Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3 vjecare) nė drejtimin Mekanik i pėrgjithshėm, Pėrpunim druri Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.3

Shkolla Teknike Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3 vjecare) nė drejtimet: Elektrike, Biznes, Elektronikė; Pyje-silvikulturė. Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.1

Tė gjitha drejtimet e tjera tė shkollave teknike profesionale 1.0

Shkolla Social-Kulturore e Gjuhėve tė Huaja 1.1

Shkolla Social-Kulturore Artistike dhe Sportive 1.0

Shkolla Social-Kulturore Pedagogjike, 4-vjeēare 1,2

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me Kohė tė Shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike Pofesionale me Kohė tė Shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore 1.0Programi i studimit : Inxhinier Pyjesh

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēės (shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, Profili Shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1,3

Shkolla Teknike Ekonomike 5 vjeēare 1,2

Shkolla Teknike Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3 vjecare) nė drejtimet, Pyje (shfrytėzim pyjor); Silvikulturė (gjelbėrim). Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.4

Shkolla Teknike Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3 vjecare) nė drejtimet, Gjeodet, Biznes. Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėto drejtime dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.1

Tė gjitha drejtimet e tjera tė shkollave teknike profesionale 1.0

Shkolla Social-kulturore e gjuhės sė huaj 1,1

Shkolla Social-kulturore artistike dhe sportive 1.0

Shkolla Social-kulturore pedagogjike, 4-vjeēare 1,2

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike- Profesionale me kohė tė shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore 1.0FAKULTETI I MJEKĖSISĖ VETERINARE

Programi i studimit : Mjek veteriner

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme, Profili i Pėrgjithshėm 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, profili natyror Nė kėtė grup pėrfshihet edhe seksioni dygjuhėsh francez nė Korēės (shkolla “Raqi Qirinxhi”). 1.4

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme e profilizuar, profili shoqėror Nė kėtė grup pėrfshihen edhe seksionet dygjuhėshe italian dhe francez nė Tiranė, Shkodėr dhe Korēė. 1.3

Shkolla Teknik Ekonomike 5 vjeēare 1,1

Shkolla Teknike Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3 vjecare) nė drejtimin Veterinari. Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėtė drejtim dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.4

Shkolla Teknike Profesionale 5 vjeēare dhe 3+2 vjecare (jo 3- vjeēare) nė drejtimin, Prodhim blegtoral. Nė kėtė grup pėrfshihen edhe shkolla teknike 4-vjeēare tė pėrfunduara nė vitet e mėparshme nė kėtė drejtim dhe qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore”. 1.3

Tė gjitha drejtimet e tjera tė shkollave teknike profesionale 1.1

Shkolla Social-kulturore tė gjuhėve tė huaja 1,1

Shkolla Social-kulturore artistike dhe sportive 1.0

Shkolla Social-kulturore pedagogjike (4-vjeēare) 1,2

Shkolla e Mesme e Pėrgjithshme me kohė tė shkurtuar 1.0

Shkolla Teknike- profesionale me kohė tė shkurtuar qė kanė dhėnė provimet e “Maturės Shtetėrore 1.0


 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Standard

Publikuar nga: Gazeta Standard

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos