Goditet botuesi i gazetės “Bulevard”, pas shkrimit tė botuar nė gazetėBotuesi i gazetės “Bulevard” nė Durrės, Artur Llana, ėshtė dhunuar fizikisht, pas njė konflikti pėr shkak tė punės. Pėrplasjet me shtetasin Redi Kodra bėnė qė ky i fundit tė ushtronte dhunė ndaj Llanės. Sipas botuesit tė “Bulevard”, ka qenė ora 15:30, kur nė zyrat e gazetės ka hyrė forcėrisht Kodra, duke nisur me fyerje dhe sharje e duke pėrfunduar me goditje ndaj tij. Ky reagim, sipas botuesit tė “Bulevard”, ka ardhur ndaj njė shkrimi tė botuar pėr njeriun e familjes, qė sot ka njė post si drejtoreshė e ISKSH-sė nė Durrės. Nė vendngjarje ka shkuar edhe policia, e cila mori dėshmitė nė lidhje me kėtė ngjarje. U krye kallėzimi penal nė polici dhe nė organin e akuzės, ndėrkohė qė i kaluan prokurorisė materialet pėr kryerjen e veprės penale tė “goditjes pėr shkak tė detyrės” dhe “fyerje pėr shkak tė detyrės”. Policia po punon pėr zbardhjen e plotė tė rrethanave tė ngjarjes dhe kapjen e autorit, i cili ėshtė shpallur nė kėrkim.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Standard

Publikuar nga: Gazeta Standard

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos