V E N D I M Pėr NJĖ NDRYSHIM NĖ VENDIMIN NR.1114, DATĖ 30.7.2008, TĖ KĖSHILLIT TĖ MINISTRAVE, “PĖR DISA ĒĖSHTJE NĖ ZBATIM TĖ LIGJEVE NR.7703, DATĖ 11.5.1993, “PĖR SIGURIMET SHOQĖRORE NĖ REPUBLIKĖN E SHQIPĖRISĖ”, TĖ NDRYSHUAR, NR.9136, DATĖ 11.9.200

V E N D I M 

Pėr 

NJË NDRYSHIM NË VENDIMIN NR.1114, DATË 30.7.2008,  TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE, “PËR DISA ÇËSHTJE NË ZBATIM TË LIGJEVE NR.7703, DATË 11.5.1993, “PËR SIGURIMET SHOQËRORE NË REPUBLIKËN E SHQIPËRISË”, TË NDRYSHUAR, NR.9136,  DATË 11.9.2003, “PËR MBLEDHJEN E KONTRIBUTEVE TË DETYRUESHME TË SIGURIMEVE SHOQËRORE DHE SHËNDETËSORE NË REPUBLIKËN E SHQIPËRISË”, TË NDRYSHUAR, DHE NR.7870, DATË 13.10.1994, “PËR SIGURIMET SHËNDETËSORE NË REPUBLIKËN E SHQIPËRISË”, TË NDRYSHUAR”

 

Nė mbėshtetje tė nenit 100 tė Kushtetutės,  tė ligjit nr.7703, datė 11.5.1993, “Pėr sigurimet shoqėrore nė Republikėn e Shqipėrisė”, tė ndryshuar, dhe tė ligjit nr.7961, datė 12.7.1995, “Kodi i Punės nė Republikėn e  Shqipėrisė”, tė ndryshuar,  me propozimin e ministrit tė Financave, Kėshilli i Ministrave

 

V E N D O S I :

 

Nė pikėn 9, tė kreut IV, “Procedurat pėr regjistrim”, tė vendimit nr.1114, datė 30.7.2008, tė Kėshillit tė Ministrave, tė ndryshuar, shprehja “... jo mė shumė se njė muaj pėr njė person...” bėhet “... jo mė shumė se tre muaj pėr njė person.”.

 

Ky vendim hyn nė fuqi pas botimit nė “Fletoren zyrtare”.

 

 

K R Y E M I N I S T R I

 

 

SALI BERISHA

 


08/04/2009

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Keshilli i Ministrave

Publikuar nga: Keshilli i Ministrave

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos