Pagat e reja pėr mjekėt, infermierėt dhe mėsuesit

 

Zbardhet e plotė rritja e pagave nė sistemin shėndetėsor dhe arsimor. Gazeta publikon tabelat me shtesat pėrkatėse pėr tė gjithė punonjėsit sipas pozicionit tė punės dhe arsimimit qė kanė. Efektet financiare nisin qė mė 1 maj. “Rritja e pagės pėr punonjėsit e sistemit tė Ministrisė sė Shėndetėsisė me arsim tė lartė arrin mesatarisht nė 17.96%, ndėrsa pėr punonjėsit e Spitalit Ushtarak universitar tė Ministrisė sė Mbrojtjes nė 18%”, thuhet nė vendimin e qeverisė. Prej tij pėrfitojnė 1176 mjekė dhe specialistė me arsim tė lartė. Ndryshime ka pėsuar masa e shpėrblimit, qė pėrfitojnė punonjėsit e sistemit shėndetėsor pėr shėrbimin e rojės dhe shėrbimin e urgjencės. Nė tabelėn e mėposhtme ėshtė saktėsuar se sa do tė marrin ata pėr orėt shtesė tė punės. Gjithashtu, qeveria ka rritur pagėn e grupit nga 11 000 lekė nė 12 000 lekė. Ndėrkaq, do tė paguhen mė shumė sipas pozicionit tė gjitha kategoritė e punonjėsve me arsim tė lartė, por nė mėnyrė tė diferencuar, me qėllim qė rritja tė jetė mesatarisht sipas parashikimit. Sa i pėrket pagave tė infermierėve, nė total shtesa shkon nė 11.92%. Pėrfitues tė saj janė rreth 1349 infermierė tė sistemit tė Ministrisė sė Shėndetėsisė. “Rritja e pagės sė grupit pėr infermierėt me arsim tė mesėm shkon nė 8000 lekė nga 7600 lekė qė ėshtė aktualisht”, thuhet nė vendimin e qeverisė. Sipas tij, ėshtė vendosur edhe rritja e shtesės sipas pozicionit pėr tė gjitha kategoritė e punonjėsve tė infermieristikės, nė sistemin e Ministrisė sė Shėndetėsisė, por nė mėnyrė tė diferencuar. Kjo me qėllim qė rritja tė jetė mesatarisht sipas parashikimit, si dhe pėr tė ruajtur hierarkinė e pagave e pozicioneve. Efektet financiare qė rrjedhin nga vendimi pėr rritjen e pagave nė shėndetėsi do tė pėrballohen nga fondet e Institutit tė Sigurimeve tė Kujdesit Shėndetėsor pas lidhjes sė kontratės individuale me tė. Rrogė mė tė lartė do tė marrin edhe arsimtarėt. Shtesa mesatare qė do tė pėrfitojnė ėshtė 13.29%, e nė kėtė mėnyrė arrihet dyfishimi i pagave tė tyre nė krahasim me vitin 2005. Qeveria ka ndryshuar vlerat pėr pagėn e tė 4 grupeve. Ndėrkaq ėshtė vendosur rritje e shtesės pėr pozicion  pėr tė gjithė punonjėsit e arsimit pasuniversitar. Kjo shtesė ėshtė bėrė nė mėnyrė tė diferencuar  pėr tė realizuar rritjen mesatare sipas parashikimit. Mėsuesit do tė paguhen edhe pėr orėt shtesė. Nė tabelėn e mėposhtme janė pėrcaktuar tė gjitha kategoritė qė pėrfitojnė.


pagesat shtese per mjeket

Pėr çdo shėrbim roje 24 orė pa ndėrprerje jepet
shpėrblim nė masėn e mėposhtme:
Nė qendrat spitalore universitare:
Pėr ditėt e zakonshme      Mjek roje i parė   Mjek roje i dytė
                                    3 500                          3 300
Pėr ditėt e shtuna         3 900                          3 700
Pėr ditėt e diela e festat     4 300                       4 100.
Nė institucionet e tjera:
Pėr ditėt e zakonshme        Mjek roje i parė    Mjek roje i dytė
                                     3 300                  3 100
Pėr ditėt e shtuna           3 700                  3 500
 Pėr ditėt e diela e festat     4 100                        4 000

Pėr shėrbimin e urgjencės sė rrethit, tė organizuar dhe qė funksionon si i tillė, u jepet, pėr kohėn qė kryejnė shėrbimin e urgjencės, njė shpėrblim, nė masėn e mėposhtme:
Sistemi 24 orė 
Ditėt e zakonshme      Ditėt e shtuna    Ditėt e diela e festa  
3 000                           3 200                  3400;    
Pėr sistemin 16 orė   
Ditėt e zakonshme      Ditėt e shtuna    Ditėt e diela e festa  
2 800                           3 000                3 600
Pėr sistemin 12 orė 
Ditėt e zakonshme      Ditėt e shtuna    Ditėt e diela e festa  
2 400                           2 600                    2800


rritja e pagave per mjeket, infermieret dhe mesuesit

Struktura e pagave pėr punonjėsit me Arsim tė Lartė nė QSUT, spitalin universitar obsetrik gjinekologjik, Nr.1, Nr.2, Spitalin universitar i sėmundjeve tė mushkėrisė, Shefqet Ndroqi, Klinika stomatologjike universitare Tiranė, Spitali Ushtarak Qendror Universitar.
Pozicionet:
Drejtor nė: QSUT, Spitali universitar obsetrik gjinekologjik, Nr.1, Nr.2, Spitali universitar i sėmundjeve tė mushkėrisė, Shefqet Ndroqi
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            105000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicionet:
Drejtor nė: Klinika Stomatologjike universitare Tiranė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            69000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Zv.drejtor
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            60000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Shef shėrbimi; shef i sektorit biomedikal
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            52000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Shef reparti/klinike (kirurgji, urgjencė); shef i qendrės sė gruas
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            45000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Shef reparti/ klinike reanimacioni
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            45000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Shef reparti/klinike psikiatrie
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            45000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė
Pozicioni:
Shef laboratori klinik biokimik; shef reparti kimioterapi; shef laboratori; shef i qendrės sė diagnozės molekulare
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            45000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        2200 lekė
Pozicioni:
Shef reparti rrezatimi; shef reparti i kyrisė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            45000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        4600 lekė
Pozicioni:
Shef kabineti; shef i qendrės sė protezimit; inxhinier biomedikal
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41 000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Shef sektori; shef farmacie nė solucionet e injektueshme; biokimist nė solucionet e injektueshme; inxhinier i sistemit tė ngrohjes; inxhinier hemodialize
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Mjek; stomatolog; biolog, kimist, fizikant nė preparatori; mikrobiolog, parazitolog, virolog, mykolog; pėrgjegjės qendre DDD; specialist fizkulture (fizioterapi neurologji); kryellogaritar; revizor
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            35000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Mjek kirurg (specialitete kirurgjikale); mjek onkolog; mjek fizioterapevt; mjek obseter gjinekolog; mjek pneumoftiziatėr
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            35000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Mjek radiolog; toksikolog, kimist nė laboratorin toksikologjik; kimist nė laboratorin biokimik; fizikant nė laboratorin biokimik; bilog nė laboratorin biokimik
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            35000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1600 lekė
Pozicioni:
Mjek kimioterapevt; mjek hematolog; mjek infeksionit; mjek nė pranim urgjence; mjek nė njėsinė nozokomiale; mjek laboratori; mjek histopatolog; mjek nė shėrbimin e gjakut
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            35000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        2000 lekė
Pozicioni:
Mjek nė inspektoratin sanitar; inspektor sanitar; epidemiolog; farmacist
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            35000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        2500 lekė
Pozicioni:
Farmacist nė laboratorin toksikologjik; mjek laboratori izotopik; fizikant, kimist laboratori izotopik; mjek nė hemodinamikė; fizikant nė higjienė dhe epidemiologji; inxh kimist nė shėrbimin e higjienės nė SUQU; biokimist nė shėrbimin e mbrojtjes nukleare biokimike nė SUQU
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            35000  lekė
Shtesa pėr Kushte pune        2800 lekė
Pozicioni:
Mjek anatomopatolog; mjek anestezist, reanimator; mjek nė pavionin e rrezatimit; mjek nė pavionin e kyrish; specialist nė qendrėn e diagnozės molekulare; fizikant kobalti
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            35000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        3700 lekė
Pozicioni:
Mjek, psikolog, punonjės socialė qė punojnė nė psikiatri
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            35000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė
Pozicioni:
Specialist i lartė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0

Struktura e pagave pėr punonjėsit me Arsim tė Lartė nė Drejtoritė rajonale tė Shėndetėsisė Drejtoritė e Shėndetit Publik nė rrethe,  Autoritetin Shėndetėsor Rajonal nė Tiranė
Pozicioni:
Titullar i drejtorive rajonale. Titullar nė Autoritetin Shėndetėsor Rajonal tė Tiranės.
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            69000lekė
Shtesa pėr Kushte pune        9000 lekė
Pozicioni:
Drejtor dhe kryeinspektor sanitar; nė drejtoritė e shėndetit publik nė rrethe
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            60000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        9000 lekė
Pozicioni:
Drejtor drejtorie nė drejtoritė rajonale tė shėndetėsisė dhe drejtor i drejtorive tė shėndetit publik nė rrethe
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            52000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Zėvendės titullar nė drejtoritė rajonale, nė Autoritetin Shėndetėsor Rajonal tė Tiranės, nė drejtoritė e shėndetit publik nė rrethe.
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            52000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Shef shėrbimi i kujdesit parėsor; shef shėrbimi urgjence; shef shėrbimi i mjekėsisė familjare
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Shef shėrbimi i higjienės; shef shėrbimi i epidemiologjisė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        9000 lekė
Pozicioni:
Shef shėrbimi stomatologjik
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        3300 lekė
Pozicioni:
Shef sektori; shef reparti; shef kabineti; shef pėrgjegjės laboratori; pėrgjegjės dispancerie
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Specialist i lartė i higjenės; specialist i lartė nė epidemologji
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        7000 lekė
Pozicioni:
Epidemolog; higjenist
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        8000 lekė
Pozicioni:
Inspektor stomatolog
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Shef reparti/laboratori nė higjienė; shef reparti/ laboratori nė epidemiologji
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        9000 lekė
Pozicioni:
Pėrgjegjės i shėrbimeve tė shėndetit mendor
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė
Pozicioni:
Mjek; stomatolog; inxhinier elektrik; kimist; veteriner; mikrobiolog
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Mjek fizioterapevt; mjek kirurg; mjek ortoped; mjek pneumoftiziatėr
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Mjek radiolog; mjek hematolog; mjek onkolog
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1600 lekė
Pozicioni:
Mjek; psikolog; punonjės socialė qė punojnė nė shėrbimet e shėndetit mendor
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė
Pozicioni:
Pėrgjegjės zyre; revizor; inspektor
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            25000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Specialist me Arsim tė Lartė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            25000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Specialist i lartė promocioni
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            25000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        4000 lekė

Struktura e pagave pėr punonjėsit me Arsim tė Lartė nė Spitalet nė rrethe, Qendrėn e Mirėrritjes Zhvillimit dhe Rehabilitimit tė Fėmijėve
Pozicioni:
Drejtor
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            69000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Shef shėrbimi nė anatomopatologji
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            45000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        3500 lekė
Pozicioni:
Zv.drejtor; shef shėrbimi
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Shef shėrbimi reanimacioni; shef shėrbimi infektiv; shef shėrbimi obsetrik gjinekologjik; shef shėrbimi kirurgji; shef shėrbimi otropedi
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Shef shėrbimi radiologji; shef shėrbimi neuropsikiatri
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1600 lekė
Pozicioni:
Shef shėrbimi psikiatri
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė
Pozicioni:
Shef reparti/klinike; pėrgjegjės/ shef kabineti; pėrgjegjės/ shef laboratori/ poliklinike/ fizioterapi
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Shef i bankės sė gjakut; shef reparti radiologjie; shef reparti pseumoftiziatri
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Shef reparti/klinike psikiatri
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė
Pozicioni:
Pėrgjegjės laboratori klinik biokimik
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        2500 lekė
Pozicioni:
Pėrgjegjės/ shef reparti anatomopatologji
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        3700 lekė
Pozicioni:
Mjek; stomatolog; biolog; kimist; fizikant; shef sektori; pėrgjegjės zyre; inxhinier biomedical
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Mjek infeksionit; mjek urgjence; mjek laboratori; kimist, fizikant laboratori; kimist nė shėrbimin e gjakut
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        600 lekė
Pozicioni:
Mjek onkolog; mjek kirurg (specialitete tė ndryshme kirurgjikale); mjek hematolog; mjek i bankės sė gjakut; mjek obsetėr gjinekolog; mjek pneumoftiziatėr; mjek fizioterapeut
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Mjek radiolog
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1600 lekė
Pozicioni:
Mjek higjenist; farmacist
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        2500 lekė
Pozicioni:
Mjek anatomopatolog; mjek anestezist reanimator
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        3700 lekė
Pozicioni:
Mjek, psikolog, punonjės socialė qė punojnė nė psikiatri
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė
Pozicioni:
Specialist i lartė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            23000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0

Struktura e pagave pėr punonjėsit me Arsim tė Lartė nė Qendrėn Kombėtare tė Kontrollit tė Barnave
Pozicioni:
Drejtor
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            88000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Zv.drejtor
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            60000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Shef sektori pėr kontrollin e barnave
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            52000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Shef i  sektorit ekonomik, marrėdhėnieve juridike, marrėdhėnieve me jashtė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Farmacist; analist
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        4000 lekė
Pozicioni:
Farmacist inspektor pėr kontrollin farmaceutik
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė
Pozicioni:
Specialist i lartė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0

Struktura e pagave pėr punonjėsit me Arsim tė Lartė nė Qendrėn e shėrbimeve mjekėsore
Pozicioni:
Drejtor
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            52000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        2200 lekė
Pozicioni:
Shef sektori
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Mjek stomatolog
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0

Struktura e pagave pėr punonjėsit me Arsim tė Lartė nė Qendrėn e Inxhinierisė Biomjekėsore
Pozicioni:
Drejtor
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            69000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Shef sektori;
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            52000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Pėrgjegjės i zyrės teknike; pėrgjegjės reparti
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Specialist i lartė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0

Struktura e pagave pėr punonjėsit me Arsim tė Lartė nė Qendrėn e Transfuzionit tė Gjakut
Pozicioni:
Drejtor
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            69000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Zv.drejtor
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            52000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Pėrgjegjės i sektorit tė laboratorėve; shef i bankės sė gjakut
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        2500
Pozicioni:
Shef sektori
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Mjek kimist
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Specialist i lartė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            25000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0

Struktura e pagave pėr punonjėsit me Arsim tė Lartė nė Njėsinė e Transportit Mjekėsor me helikopterė
Pozicioni:
Shef i njėsisė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            70000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Kryepilot
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            81000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        8000 lekė
Pozicioni:
Pilot
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            67000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        8000 lekė
Pozicioni:
Teknik helikopteri
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            64000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Shef sektori
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Specialist i lartė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            31000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0

Struktura e pagave pėr punonjėsit me Arsim tė Lartė nė Qendrėn Kombėtare tė Cilėsisė, Sigurisė dhe Akreditimit tė Institucioneve Shėndetėsore
Pozicioni:
Drejtor
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            88000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Shef sektori
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            52000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Specialist i lartė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            41000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0

Struktura e pagave pėr punonjėsit e infermiestikės nė Qendrėn Spitalore Univeristare “Nėnė Tereza” Tiranė, spitalin universitar obstetrik gjinekologjik Tiranė, spitalin e sėmundjeve tė mushkėrisė “Shefqet Ndroqi” Tiranė, Klinikėn stomatologjike universitare Tiranė
Grupi 1/ Diplomė e shkollės sė lartė   
Paga     10 000
Grupi 2 / Diplomė e shkollės sė mesme       
Paga     8000
Grupi 3 / Dėftesė Lirimi dhe kurse infermierie
Paga    6000

Pozicioni:
Shef i sektorit tė kujdeseve infermjerore
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            28000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        3600 lekė
Pozicioni:
Kryeinfermier shėrbimi psikiatrik
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            28000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        6000 lekė
Pozicioni:
Kryelaborantė nė shėrbimin e anatomisė patologjike; kryeinfermier shėrbimi i terapisė intensive; kryeinfermier shėrbimi onkologjik; kryelaborant rrezatim kobalti; kryelaborant nė histopatologji; kryeinfermierė tė repartit tė rezatimit
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            28000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        3400 lekė
Pozicioni:
Kryeinfermierė reparti psikiatrik
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            28000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė
Pozicioni:
Kryeinfermierė shėrbimi neurokirurgji; kryemami e pėrgjithme; kryeinfermier/ kryemami reparti i terapisė intensive
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            28000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        2600 lekė
Pozicioni:
Kryeinfermierė kimioterapi; kryelaborant klinik biokimik; kryeinfermierė nė urgjencėn e sėmundjeve tė brendshme; kryeinfermierė/ mami salle; kryeinfermierė/ mami e dhomės sė zgjimit; infermierė nė hemodinamikė; kryelaborant imunolog, bakteriolog
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            28000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1800 lekė
Pozicioni:
Kryeinfermierė shėrbimi (kirurgji, neurologji, djegie plastik, kardiokirurgji, maksil oficial, infektiv, pediatrik infektive, obsetrik); kryeinfermier/ kryemami nė repartin e kirurgjisė; kryemami turni nė kirurgji; kryemami turni nė obsetrikė; kryeinfermierė reparti infektiv; kryeinfermierė reparti (fizioterapi, urologji, urgjencės sė neurologjisė, neurokirurgji, onkologji); kryeinfermierė/ kryemami salle operacioni
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            28000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Kryeinfermiere shėrbimi; kryelaboratore shėrbimi; kryemami shėrbimi
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            28000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Infermiere/ laborant nė psikiatri
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            26500 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė
Pozicioni:
Infermierė nė kyriterapi; laborant histopatolog
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            25500 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        3400 lekė
Pozicioni:
Infermiere/ mami reanimacioni, neonatologji; infermiere nė dhomėn e zgjimit
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            26500 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1800 lekė
Pozicioni:
Infermiere nė kimioterapi
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            26500 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1800 lekė
Pozicioni:
Kryelaborant radilogjie
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            26500 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1500 lekė
Pozicioni:
Specialist i sektorit tė kujdeseve infermjerore; kryeinfermiere e edukimit shėndetėsor TB
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            26500 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Kryeinfiermierė nė repartin e alergologjisė; kryeinfermierė nė sterilizim; kryemami nė izolim
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            26500 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Laborant radiolog nė onkologji
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            26500 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        3700 lekė
Pozicioni:
Laborant rrezatim kobalti
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            23000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        3400 lekė
Pozicioni:
Laborant nė mjekėsinė bėrthamore
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            23000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        2650 lekė
Pozicioni:
Infermierė nė njėsinė e inspektoratit sanitar dhe infeksioneve nazokomiale; infermierė nė sallėn e operacionit
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            23000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        2100 lekė
Pozicioni:
Kryeinfermierė reparti pranim urgjence; laborant klinik biokimik; infermierė nė punktin e gjakut; infermier nė hematologji; infermier nė onkologji; infermier endoskopie; infermier/ laborant bakteriolog, imunolog
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            23000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1800 lekė
Pozicioni:
Infermiere reparti radiologjik; laborant radiolog; kryeinfermiere (pranim urgjence, djegie plastike kirurgji)
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            23000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1500 lekė
Pozicioni:
Infermiere/ mami (kirurgji, maksilofaciale, neurokirurgji, kardiokirurgji, djegie pastike, obstetrike); instrumentarė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            23000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Kryeinfermierė neonatologji; kryemami nė qendrėn e gruas; kryemami pranimi; kryeinfermiere nė kabinetin e dializės; kryemami/ kryeinfermierė reparti; kryeinfermierė konsultash nė sėmundjet e brendshme; kryelaborant bakteriolog; imunolog, ortopedi stomatologjike); infermierė sterilizimi
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            23000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Infermjerė pavioni rezatimi
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            22000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        3310 lekė
Pozicioni:
Infermierė (infektiv, pranim urgjence, njėsia e koordinimit tė urgjencės)
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            22000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1800 lekė
Pozicioni:
Ndihmės farmacist; infermierė nė hemodializė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            22000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1500 lekė
Pozicioni:
Infermierė fizioterapi
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            22000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Laborant (ezhe, ortopedi, stomatologji); kryeinfermierė çerdhe pėr personelin, infermier, infermier çerdhe pėr personelin; kujdestar nė pediatri
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            22000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Kujdestar nė psikiatri
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            19000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė

Struktura e pagave pėr punonjėsit e infermjeristikės nė Drejtorinė e Shėndetit Publik nė rrethe, Shėrbimet e Kujdesit Shėndetėsor Parėsor, Autoritetin Shėndetėsor Rajonal tė Tiranės
Pozicioni:
Shef i sektorit tė kujdeseve infermjerore
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            28000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Specialist i sektorit tė kujdeseve infermjerore; kryeinfermier i pėrgjithshėm
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            26500 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Ndihmės inspektor sanitar, ndihmės higjenist; ndihmės epidemiolog; laborant toksikolog
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            23000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Infermier nė shėrbimet e shėndetit mendor
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            23000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė
Pozicioni:
Infermier (hematologji, onkologji); laborant rontgeni
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            23000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1500 lekė
Pozicioni:
Infermier statistikė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            22000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Infermier ortopedi; infermier/ laborant nė fizioterapi
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            22000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Kryeinfermier/ kryemami; infermier nė shėrbimin stomatologjik; laborant bakteriolog/ klinik biokimik; ndihmės dentist
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            22000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Ndihmės bakteriolog; infermier/ mami
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            19000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0

Struktura e pagave pėr punonjėsit e infermjeristikės nė Spitalet e rretheve, qendrėn e mirėrritjes, zhvillimit dhe rehabilitimit tė fėmijėve Tiranė

Pozicioni:
Kryeinfermier i pėrgjithshėm nė spitalet psikiatrike
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            28000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        6000 lekė
Pozicioni:
Kryeinfermier reparti nė spitale psikiatrike
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            28000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė
Pozicioni:
Kryeinfermier i pėrgjithshėm
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            28000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Laborant nė anatominė patologjike
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            26500 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        3400 lekė
Pozicioni:
Kryelaborant nė laboratorin klinik biokimik, bakteriologjik; kryeinfermier (kirurgji, reanimacion, sallė operacioni, obsetrikė gjinekologji)
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            26500 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Kryeinfermier
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            26500 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Infermier nė psikiatri; laborant nė psikiatri
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            2300 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė
Pozicioni:
Infermier reanimacioni; ndihmės anestezistė; ndihmės farmacist; laborant radiologjie; infermier nė radiologji; instrumentale; infermiere nė hemodializė
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            22000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1500 lekė
Pozicioni:
Kryeinfermier nė poliklinikėn e spitalit; infermier (fizioterapi, ergoterapi, logoterapi, neuropsikiatri, infektiv, dispanseri tė sėmundjeve ngjitėse, kirurgji, ortopedi, obsetrikė, gjinekologji, pneumoftiziatri, onkologji, dispanseri); infermier nė repartin e lindjes; infermier/ laborant nė bankėn e gjakut, hematologji; infermier/ laborant nė bankėn e gjaku, hematologji; pėrgjegjės turni.
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            22000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė
Pozicioni:
Kryeinfermier nė qendrėn e sterilizimit; infermier pranim urgjence; laborant klinik biokimik/ bakteriologjik.
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            22000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        600 lekė
Pozicioni:
Infermier
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            22000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Kujdestar nė psikiatri
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            19000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        5000 lekė
Pozicioni:
Kujdestar nė pediatri; ndihmės infermier
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            19000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0

Struktura e pagave pėr laborantėt nė Laboratorin e Kontrollit tė Barnave
Pozicioni:
Laborant
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            28000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0

Struktura e pagave pėr punonjėsit e infermjeristikės nė Klinikėn e Shėrbimeve Mjekėsore
Pozicioni:
Kryeinfermier
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            28000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Infermier; ndihmės stomatolog
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            22000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0

Struktura e pagave pėr punonjėsit e infermjeristikės nė Qendrėn kombėtare tė Kontrollit tė gjakut
Pozicioni:
Kryeinfermier; kryelaborant
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            26500 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0
Pozicioni:
Infermier; laborant
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            22000 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        1100 lekė

Struktura e pagave pėr teknikėt nė Njėsinė e Transportit Mjekėsor me helikopterė
Pozicioni:
Teknik i pėrgjithshėm; teknik elektrik
Paga e Grupit             12000 lekė
Shtesa pėr Pozicion            26500 lekė
Shtesa pėr Kushte pune        0

Struktura e pagės pėr punonjėsit mėsimorė tė arsimit parauniversitar.
Punonjėsit mėsimorė efektivė qė, pėr nevoja tė procesit mėsimor, japin orė mėsimi mbi normėn e lejuar  mėsimore, paguhen pėr  çdo orė mėsimore shtesė, nė masėn:
Nė shkollat e mesme,         300 lekė.   
Nė shkollat 9-vjeçare,         250 lekė.
Punonjėsit e jashtėm, tė specialiteteve tė ndryshme, qė japin mėsim nė shkollat e mesme, nė shk

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Panorama

Publikuar nga: Panorama

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos