Pasuritė, shorti nxjerr nė hetim vetėm deputetėt e opozitės

166 zyrtarėve tė tė gjitha niveleve do t’u hetohet pasuria me kontroll tė plotė nga ana e ILDKP-sė. Shpallen edhe emrat e 27 zyrtarėve qė nuk e kanė vonuar depozitimin e deklaratave tė pasurisė

Shaban Sulēe

Inspektorati i Lartė i Deklarimit dhe Kontrollit tė Pasurive ka organizuar dje hedhjen e shortit pėr pėrzgjedhjen e 4 pėr qind tė subjekteve deklaruese, pra tė 4142 zyrtarėve, pasuria e tė cilėve do tė kalojė nė kontroll tė plotė dhe tė detajuar nga ky institucion. Procedura e shortit kėtė vit mbartte nė vetvete njė risi, pasi pėrzgjedhja e subjekteve nė short u krye nga vetė qytetarėt, tė cilėt kishin mundėsi tė tėrhiqnin mbi katėr mijė zarfe me numra, qė u korrespondonin tė gjithė zyrtarėve qė janė subjekte deklaruese nė ILDKP. Nė pėrfundim tė procedurės, pėr tė gjithė tė pranishmit u publikua lista me 166 zyrtarėt qė do tė kalojnė nė kontroll tė plotė. Shumė interesant ka qenė edhe rezultati i shortit tė hedhur. Shorti ka “kursyer” hetimin e plotė tė ministrave apo tė deputetėve tė maxhorancės, ndėrkohė qė deputetėt, tė cilėve do t’u kontrollohet plotėsisht pasuria janė tė opozitės dhe mė saktėsisht tė Partisė Socialiste. Katėr deputetė tė Partisė Socialiste, pėrkatėsisht Erion Braēe, Alfred Dalipi, Rajmonda Stefa dhe Arben Isaraj, janė pėrzgjedhur nga ky short, ndėrkohė, deputeti i pestė i pėrzgjedhur ka qenė kryetar i PBDNJ-sė, Vangjel Dule. Mė pas lista vijon me zyrtarė dhe drejtues tė tė gjitha niveleve tė administratės shtetėrore.


Vonesat
Nga rakordimet qė ka kryer Inspektorati i Lartė, rezulton se 27 subjekte nuk e kanė pėrmbushur afatin ligjor pėr dorėzimin nė kohė tė deklaratės sė interesave private periodike/vjetore. Kėta zyrtarė, nė pjesėn mė tė madhe, janė drejtues lokalė tė zonave mė periferike tė Shqipėrisė, ndėrkohė qė tė gjithė zyrtarėt e lartė dhe tė mesėm tė nivelit drejtues e kanė respektuar afatin ligjor. Por gjithashtu bie nė sy edhe njė numėr i konsiderueshėm punonjėsish tė Drejtorisė sė Tatimeve, tė cilėt kanė vonuar deklarimin e pasurisė sė tyre. Sipas ligjit, tė gjithė kėta zyrtarė janė gjobitur nė shumėn e 25 mijė lekėve.

Aktiviteti
Tė gjitha kėto tė dhėna janė bėrė dje tė ditura nga Inspektorati i Lartė i Deklarimit dhe Kontrollit tė Pasurive nėpėrmjet aktivitetit “ILDKP, me dyer tė hapura”, nismė e mbėshtetur nga Agjencia e Shteteve tė Bashkuara pėr Zhvillim Ndėrkombėtar. Aktiviteti, i pari nė llojin e tij pėr institucionet investiguese nė Shqipėri, tėrhoqi vėmendjen e dhjetėra qytetarėve, pėrfaqėsues tė organizatave joqeveritarė e medias, tė cilėt shprehėn interes tė lartė pėr funksionimin dhe aktivitetin e pėrditshėm tė Inspektoratit tė Lartė. Nė fjalėn e tij para tė pranishmėve, inspektori i Pėrgjithshėm i ILDKP-sė, Adriatik Llalla, e cilėsoi aktivitetin si mėnyrėn mė tė mirė “pėr tė shndėrruar urat aktuale tė bashkėpunimit ndėrmjet institucionit nga njėra anė dhe publikut tė gjerė, medias e shoqėrisė civile nga ana tjetėr, nė struktura solide mbi tė cilat duhet tė kalojė kushdo qė merr mandatin nga populli dhe pėrfaqėson atė nė tė gjitha nivelet e qeverisjes qendrore e vendore”.Lista e zyrtarėve, pasuria e tė cilėve do t’i nėnshtrohet kontrollit tė plotė


AGIM QEJVANAJ Qarku Fier Kryetar i Komunės Levan Fier
ADRIATIK MEMA Ministria e Mbrojtjes Sekretar i Pėrgjithshėm Tiranė
ANASTAS LEKA Avokati i Popullit Kėshilltar Tiranė
TANJA PIPA D.P. Tatimeve Specialist Vlerėsimi Tiranė
TAULANT KONDI D.P. Policisė Shef Komisariati Vlorė
GĖZIM KEQI Qarku Durrės Kryetar i Komunės Thumane Krujė
GJYLNARE KAĒANIKU D.P. Doganave Doganier Regjimesh Lezhė
AHMET HAXHIAJ D.P. Policisė Zv/Drejtor pėr Trajnimin Tiranė
ERLA MĖHILLI Ministria e Transportit Zėdhėnės Shtypi Tiranė
ALFRED GJINI D.P. Tatimeve Inspektor Hetimi Dibėr
ERIS LLUKAĒEJ D.P. Tatimeve Specialist Shkodėr
ILIA SEFERI Qarku Vlorė Kryetar i Bashkisė Selenicė Vlorė
ARBEN ISARAJ Kuvendi i Shqipėrisė Deputet Tiranė
SUZANA GUXHOLLI Kėshilli i Ministrave Kėshilltar i Kryeministrit Tiranė
ILIA JORGJI D.P. Policisė sė Shtetit Drejtor i Policisė sė Qarkut Durrės
ROBERT KOSTA D.P. Doganave Inspektor Kontrolli Vlorė
FATBARDH ĒONIKU Gjykata Rrethit Gjyqtar Elbas.
NAMIR GJOCI Qarku Tiranė Kryetar i Komunės Helmes Kavajė
VANGJEL DULE Kuvendi i Shqipėrisė Deputet Tiranė
LEONORA PRIFTI D.P. Tatimeve Specialist Fier
ARGJIR HOXHA SHISH Drejtor Berat
ERION BRAĒE Kuvendi i Shqipėrisė Deputet Tiranė
PANAJOT MUKA D.P. Tatimeve Inspektor Gjirok.
RAJMONDA STEFA Kuvendi i Shqipėrisė Deputet Tiranė
ILIR KURTI Ministria e Ekonomis Kryeinspektor Tiranė
LINDITA HOXHA Gjykata Apelit Gjyqtar Shkod.
REXHEP SHAHU Ministria e Bujqėsisė Zėdhėnės Shtypi Tiranė
ILIRJAN BEQIRI D.P. Doganave Doganier Gjirok.
GENTIAN MEDJA Gjykata Rrethit Gjyqtar Shkod.
ELTON KAĒO D.P. Tatimeve Inspektor Hetimi Korēė
REFAT BEQIRI Qarku Elbasan Kryetar i Komunės Shezė Peqin
ALFRED RRUSHAJ Ministria Ekonomisė Kėshilltar Tiranė
DORIS ANDONI Ministria Transportit Drejtor i Strehimit Tiranė
ZEF ZYMAJ Ujėsjellės-Kanalizime Drejtor i Pėrgjithshėm Kurbin
KRISANTHI BALLIU D.P. Tatimeve Inspektor Kontrolli Tiranė
SABRI ALIMADHI D.P. Tatimeve Specialist Berat
ERION ALIU D.P. Tatimeve Inspektor Kontrolli Tiranė
SKĖNDER LABINOTI D.P. Doganave Doganier Pranimi Korēė
FATMIR SHANI ZQRPP Rregjistrues Krujė
OLGER BARAKU D.P. Doganave Drejtor i Laboratorit Kimik Tiranė
ENTON DHIMITRI Gjykata Rrethit Gjyqtar Gjirok.
ERIDA LAMKA Prokuroria e Rrethit Prokuror Elbas.
ZIHNI SHAHU Gjykata Rrethit Gjyqtar Elbas.
FEDOR KALLAJXHI Ministria Shėndetėsis Drejtor i Drejtorise Spitalore Tiranė
ARBENA AHMETI Gjykata Rrethit Gjyqtar Lushnj
FATBARDHA HAZIZAJ D.P. Tatimeve Inspektor Fier
PĖLLUMB MANĒE D.P. Tatimeve Drejtor Tiranė
GĖZIM ĒERA D.P. Tatimeve Inspektor Kontrolli Tiranė
REXHEP KARAJ Gjykata Rrethit Gjyqtar Mat
FOTO JANO Qarku Gjirokastėr Kryetar Komuns Odrie Gjirok.
MAN MUHAMETI D.P. Tatimeve Drejtor Drejtore Tiranė
TASIM PUĒI Prokuroria e Rrethit Prokuror Berat
ELSA DOBJANI Gjykata Kushtetuese Kėshilltar Tiranė
ERMAL DHOSKA D.P. Tatimeve Inspektor Hetimi Gjirok.
MIRANDA HAXHIA KLSH Kryekontrollor Tiranė
GĖZIM KALOĒI D.P. Doganave Doganier Pėrmet
QEMAL META D.P. Tatimeve Pėrgjegjės Sektori Lushnj
SHEMSI PRENĒI D.P. Policisė Drejtor i Policisė sė Qarkut Fier
SAIMIR BOSHNJAKU D.P. Policisė Drejtor i Drejtorisė Rajonale Tiranė
BUJAR FEZGA Qarku Gjirokastėr Kryetar Komunės Dishnicė Pėrmet
ELJAN HOXHA Universiteti Kancelar Elbasa
GAVROSH ZELA Ministria e Mjedisit Drejtor Tiranė
MAKSIM CAPJA D.P. Tatimeve Inspektor Verifikimi Elbasa
FRAN FRROKAJ Qarku Lezhė Kryetar i Komunės Sh ėnkoll Lezhė
NIK NIKA Qarku Shkodėr Kryetar Komunės Fierzė Pukė
HYMET SPAHIU D.P. Tatimeve Pėrgjegjės Sektori Korēė
JOVAN CANO D.P. Tatimeve Drejtor Drejtorie Tiranė
SPIRO MUĒO D.P. Tatimeve Inspektor Gjirok.
FIQIRI ISMAILI Qarku Tiranė Kryetar i Bashkisė Vorė Tiranė
TEFTA ĒUĒI Banka e Shqipėrisė Anėtar i Kėshillit Mbikqyrės Tiranė
KLEVIS MILO D.P. Doganave Doganier Korēė
ALTIN HOXHA D.P. Doganave Doganier Korēė
PANDI MADHI Prokuroria e Pėrgjith Sekretar i Pėrgjithshėm Tiranė
AZIS JATA Ministria e Financave Drejtor i Auditimit Tiranė
SASHENKA URA D.P. Tatimeve Inspektor Durrės
ROLAND NANO D.P. Pėrmbarimit Pėrmbarues Gjyqėsor Durrės
ANASTASI SHEHU Gjykata Rrethit Gjyqtar Krujė
VJOLLCA HATIKA D.P. Doganave Doganier Rregjimesh Tiranė
PĖLLUMB TARE Gjykata Rrethit Gjyqtar Korēė
ANA GORENCA D.P. Doganave Drejtor i Kontrollit Tiranė
GENTJAN HAJDINI Avokatura e Shtetit Avokat Shteti Vlorė
PRANVERA KASTRATI Ministria Ekonomisee Drejtor Drejtorie Tiranė
FERDINAND DALIPI D.P. Doganave Doganier Rinas
FLUTURA SKENDERI Gjykata Apelit Gjyqtar Tiranė
HIVZI BUSHATI D.P. Policisė Shtetit Komandant FNSH Shkod
AGIM PAJO D.P. Doganave Doganier Kontrolli Vlorė
URAN KADA D.P. Doganave Doganier Tiranė
JUSTINIAN ZYKA Qarku Berat Kryetar i Komunės Cukalat Berat
SHAHIN PASHA Prokuroria e Rrethit Prokuror Tiranė
RAMIS SULAJ D.P. Tatimeve Inspektor Tiranė
LULZIM ELEZI D.P. Doganave Doganier Tiranė
MIHALLAQ BLETA Prokuroria e Rrethit Prokuror Lezhė
FATMIR TOĒI RTSH Anėtar i Kėshillit Drejtues Tiranė
SOKOL SHETI Ministria Brendshme Drejtor i Drejtorisė Juridike Tiranė
GĖZIM YLLI Qarku Durrės Kryetar i Komunės Ishėm Durrės
ANTONETA MALJA ATSH Drejtor i Pėrgjithshėm Tiranė
KADRI SKERJA Avokatura e Shtetit Avokat Shteti Tiranė
KASEM BERBERI Prokuroria Pėrgjithsh Prokuror Tiranė
KUJTIM YMERI Gjykata e Lartė Ndihmės ligjor Tiranė
KLODIAN BALI D.P. Doganave Doganier Durrės
REZAR VESELI Kėshilli i Ministrave Jurist Departamenti Juridik Tiranė
SOKOL STOJANI Prokuroria Pėrgjithsh Prokuror Tiranė
MARJOLA MATARANGA D.P. Tatimeve Inspektor Mbledhjeje Tiranė
ILIR PECNIKAJ Ministria e Bujqėsisė Zv/Drejtor i Institutit Tiranė
EDUARD NDREU Autoriteti Portual Drejtor i Pėrgjithshėm Durrės
ELFRIDA ZEFI Prefektura Korēė Prefekt Korēė
EDUARD TOPALLI D.P. Tatimeve Inspektor Korēė
DHURATA HAVERI Gjykata Apelit Gjyqtar-Anėtar KLD Tiranė
GENC LUFI D.P. Doganave Doganier Kontrollit Fizik Tiranė
ANDREA NATHANAILI KKRT Drejtor i Drejtorisė Tiranė
XHELAL TAHIRI Ministria Ekonomisė Drejtor Arkivės Teknike Tiranė
ILIRJAN VISHKA D.P. Tatimeve Inspektor Kontrolli Tiranė
ARBEN NELA Prokuroria e Rrethit Prokuror Tiranė
EDUARD ELEZAJ ERE Drejtor Tiranė
BENARD HAMZAI D.P. Doganave Doganier Pėrmet
VASILIKA PAPAJANI D.P. Tatimeve Inspektor Vlerėsimi Elbasa
TUFIK KURTI D.P. Doganave Kryetar Dogane Dibėr
NAZMIE PENGILI Gjykata Rrethit Gjyqtar Krujė
ADELA BOĒI D.P. Tatimeve Inspektor Vlerėsimi Tiranė
MARIN BIĒOKU Ministria Transportit Drejtor Tiranė
ALMIRA FSHATI Avokatura e Shtetit Avokat Shteti Tiranė
MERITA PETUSHI Ministria e Bujqėsisė Sekretar i Pėrgjithshėm Tiranė
DASHNOR NURE Prokuroria e Rrethit Prokuror Korēė
HARRIS MURANA Ministria Shėndetėsis Drejtor Drejtorie Tiranė
MUJĖ BUĒPAPAJ Ministria e Kulturės Drejtor i QNK-sė Tiranė
PETRIT VUKAJ Prokuroria e Rrethit Prokuror Fier
ERMIR LELĒI Prokuroria e Rrethit Prokuror Shkod
GENTIAN FRANGU D.P. Pėrmbarimit Pėrmbarues Gjyqėsor Mat
EDUART XHELILI D.P. Doganave Doganier Sarand
EDUART DHIMITRI D.P. Tatimeve Inspektor Kontrolli Vlorė
ARBER MISJA D.P. Doganave Drejtor Drejtore Tiranė
MIMOZA HADO D.P. Tatimeve Inspektor Vlerėsimi Tiranė
ERMIR KOLĒINAKU D.P. Tatimeve Inspektor Verifikimi Fier
GJERGJI SPAHO D.P. Tatimeve Inspektor Vleresimi Lushnj
ANTONELA HASA D.P. Tatimeve Inspektor Elbasa
GENCI KOLONJA D.P. Tatimeve Inspektor Kontrolli Korēė
REZAR BREGU Ministria e Jashtme Ambasador-Argjentinė Tiranė
ZEQIR SHIQERUKAJ D.P. Doganave Doganier Tiranė
FLORA JAKU D.P. Tatimeve Specialist Sektori Lezhė
FRANC KOLA D.P. Tatimeve Inspektor Kontrolli Tiranė
AGIM NASHI ERE Drejtor Liēensimi Tiranė
ASIM BURGAJ ZQRPP Rregjistrues M.Madhe
BESNIK ISMAILAJ D.P. Doganave Doganier Tiranė
OLTION CAKU D.P. Tatimeve Inspektor Kontrolli Elbasa
SAEMIRA HILA Gjykata Rrethit Gjyqtar Lushnj
ARISTOTEL SAMSURI D.P. Doganave Doganier Korēė
JANI ROPI D.P. Tatimeve Inspektor Kontrolli Korēė
ZENA LILA Prokuroria e Rrethit Prokuror Elbasa
ADEM ZEMZADJA D.P. Pėrmbarimit Pėrmbarues Gjyqėsor Dibėr
VITORI KRISTO Autoriteti Konkurencė Drejtor Drejtorie Tiranė
SHPĖTIM SKENDERI D.P. Pėrmbarimit Kryetar Bulqiz
LINDITA MILO Autoriteti Konkurencė Kryetar Tiranė
IZET SALAJ KLD Inspektor Tiranė
ESHEREF SHEHU Ministria e Jashtme Konsull Janinė Tiranė
DHIMITER LARA Gjykata Apelit Gjyqtar Tiranė
ALTIN RRAPAJ AKEP Drejtor Drejtorie Tiranė
XHEVAT HOXHA Drejt Trajtimit Student Drejtor i Pėrgjithshėm Shkod
SOKOL SHKEMBI D.P. Doganave Doganier Korēė
HELIDON BUSHATI Ministria Ekonomisė Drejtor Drejtorie Tiranė
IRFAN TARELLI Ministria e Bujqėsisė Drejtor Drejtorie Tiranė
GENTJAN ALIKO D.P. Doganave Doganier Gjirok.
GJERGJI SELALA D.P. Tatimeve Inspektor Tiranė
EMANUELA ALIAJ D.P. Tatimeve Inspektor Tiranė
MERITA ALEKSI D.P. Tatimeve Inspektor Vlerėsimi Tiranė
PLATON ZOTO D.P. Pėrmbarimit Kryetar Pėrmet
ROZETA QIRJAQI Prokuroria e Apelit Prokuror Korēė


Lista e zyrtarėve tė cilėt kanė dorėzuar me vonesė deklaratat e pasurisė

Gjergj Ivanaj AKKP Drejtor Lezhė
Ismet Peca D.P. Tatimeve Pėrgjegjės Sektori Kukės
Hilmi Rama D.P. Tatimeve Pėrgjegjės Zyre Shkod
Jak Pėrpali D.P. Tatimeve Inspektor Tiranė
Gėzim Ukperaj D.P. Tatimeve Specialist vlerėsimi Kukės
Shpend Goci D.P. Tatimeve Pėrgjegjės i Zyrės Kontrollit Tiranė
Elton Kaēo D.P. Tatimeve Inspektor Hetimi Korēė
Hajdar Muēollari D.P. Tatimeve Inspektor Kontrolli Korēė
Shpėtim Guxholli D.P. Tatimeve Drejtor Drejtorie Korēė
Xhevat Hoxha Drejto Trajti Student Drejtor i Pėrgjithshėm Shkod
Nevruz Shehu Drejto Trajti Student Drejtor i Pėrgjithshėm Gjirok
Hamza Lleshi Qarku Dibėr Kryetar i Komunės Kastriot Dibėr
Ramazan Kaza Qarku Dibėr Kryetar i Komunės Sllovė Dibėr
Hakik Gjokola Qarku Dibėr Kryetar i Komunės Lurė Dibėr
Agim Xhaja Qarku Elbasan Kryetar Komune Pėrparim Peqin
Ardian Zeneli Qarku Elbasan Kryetar Komunės Stravaj Libraz
Neki Arapi Qarku Fier Kryetar Komunes Karbunar Lushnj
Pajtim Gllava Qarku Fier Kryetar i Komunės Ruzhdie Fier
Roshi Tollozhina Qarku Korēė Kryetar i Komunės Buēima Pograd
Feriz Hoxha Qarku Kukės Kryetar i Komunės Bytyē Tropoj
Rrok Rroku Qarku Lezhė Kryetar i Komunės Dajē Lezhė
Andi Marku Qarku Lezhė Kryetar i Komunės Kolsh Lezhė
Viktor Tushaj Qarku Lezhė Kryetar i Bashkisė Lezhė Lezhė
Gani Allushi Qarku Tiranė Kryetar Komunes Zall-Herr Tiranė
Luli Petanaj Qarku Vlorė Kryetar i Komunės Shushicė Vlorė
Pilo Toto Qarku Vlorė Kryetar i Komunės Brataj Vlorė
Viron Hyso Ujėsjellės Drejtor i Pėrgjithshėm Vlorė30 Prill 2009

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Albania

Publikuar nga: Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos