Shitja e veturave, mė e ulėta nė 30 vite

Shitja e autoveturave ra me 34.4 pėr qind nė muajin prill, duke e ēuar kėtė industri nė nivelin mė tė ulėt tė kėtyre tridhjetė viteve tė fundit, ndėrkohė qė gjigandja e kėsaj industrie, "Chrysler LLC", kėrkoi tė pėrfshihej nė listėn e kompanive tė falimentuara nėn mbrojtjen e shtetit. Lajmet pėr njė faliment tė mundshėm qė rrethonin "Chrysler" dhe "General Motors Corp", e cila gjithashtu ėshtė nė gjendje tė vėshtirė, ndikuan nė qėndrimin e konsumatorėve, duke pėrkeqėsuar edhe mė tej gjendjen. 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Shqip

Publikuar nga: Gazeta Shqip

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos