Tregu i punėsimit, vendet e lira tė punės tek kompanitė e mėdhaKompanitė mė tė njohura nė Shqipėri kanė ofruar vendet bosh pėr punėsim nė profesione tė ndryshme. Afati pėr aplikimin on-line pėrfundon sot, mė 6 maj, kur kanė mbetur edhe pak ditė qė tė zhvillohet Panairi i Punėsimit. Gazeta Albania publikon listėn e plotė tė ofertave tė firmave shqiptare, tė cilat kėrkojnė specialistė nė disa fusha. Ndėr profesionet mė tė kėrkuara janė ato tė ekonomistit, financierit, oficerit tė kredisė, administratorit tė biznesit, ekspertit tė marketingut, agjentė nė shėrbim tė klientit, agjent financiar, arkėtar, asistent menaxher auditi, asistent zyre, arkitektė, inxhinier ndėrtimi, inxhinierė mekanik, specialist - teknik IT&T, inxhinierė rrjeti, menaxher prodhimi -mirėmbajtje, teknikė montimi, etj..Vendet e punės janė kryesisht nė Tiranė dhe Durrės, nė dy nga zonat ekonomike mė tė zhvilluara nė vend. Bankat, kompanitė celulare, firmat e shėrbimit, ato tė importit dhe eksportit, tashmė praktikojnė formėn e panairit pėr rekrutimin e punonjėsve tė tyre. Ēdo aplikant mund tė paraqesė kėrkesėn on-line pėr vendin qė dėshiron dhe mė 13 apo 14 maj, pikėrisht nė ditėn e organizimit tė panairit, ai do tė merret nė testim pėr tė fituar vendin e punės.
Po ashtu, ka njė sėrė pozicionesh pune, ku kėrkesat janė tė shtruara nė gjuhėn angleze. Gazeta ka publikuar tė gjitha ofertat nė gjuhėn shqipe.

Vendet e Punės

(ABC1) ABComm - Sales Aēount Manager
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Administrim biznesi
Arsimi i kėrkuar:Administrim biznesi
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 2-4 vjet

Manaxhon procesin e shitjeve pėr tė arritur targetin me fokus bizneset; organizon takime periodike me klientėt e biznesit pėr kėrkesa specifike dhe pėr tė nxitur bashkėpunimin jep input nė hartimin e planit tė shitjeve pėr klientėt e biznesit; zbaton planin e shitjeve dhe siguron arritjen e objektivave tė shitjes tė kompanisė

(ABC2) ABComm -Specialist Marketingu
Qyteti:Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Ekonomi
Arsimi i kėrkuar: Agjent ndėrmjetės
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 0-2 vjet

Identifikon nevojat e tregut pėr shėrbime, bėn dizenjimin e produktit dhe analiza tė ēmimit, monitoron performancėn e produktit; bėn koordinimin e brendshėm tė stafit dhe proceseve pėr tė siguruar marketingun e duhur dhe pozicionin e produktit nė treg


(ABC3) ABComm -Operator Call Center
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: S'ka rėndėsi/Pacaktuar
Arsimi i kėrkuar: S'ka rėndėsi/Pacaktuar
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 0-2 vjet
Arsimimi: Universitet/Shkollė e mesme

Iu jep klientėve informacion pėr produktet dhe shėrbimet, pėrgjigjet pyetjeve tė klientėve; identifikon, kėrkon, zgjidh ose raporton shqetėsime tė klientėve, transferon thirrjet e klientėve te stafi i specializuar; ndjek shqetėsimet e klientėve qė nuk iu ėshtė dhėnė zgjidhje, pėrdor sistemet e kompanisė pėr tė raportuar ankesat nė departamentet pėrkatėse.

(ABC4) ABComm - Specialist IT
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Shkenca kompjuterike
Arsimi i kėrkuar: Kompjutera & IT
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 2-4 vjet
Arsimimi: Shkenca Kompjuterike
Specialist IT

(ALU1) ALUFLOR CONSTRUCTION GROUP - Arkitekt
Qyteti: Durrės
Pėrvoja e kėrkuar: Arkitekturė
Arsimi i kėrkuar: Arkitekt
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Projektim pėr fasada tė jashtme.

(ALU2) ALUFLOR CONSTRUCTION GROUP - Inxhinier Zbatimi
Qyteti: Durrės
Pėrvoja e kėrkuar: Inxhinieri Ndėrtimi
Arsimi i kėrkuar: Inxhinier
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Zbatimin e Fasadave tė Objekteve me Xham Alucobond.

(ALU3) ALUFLOR CONSTRUCTION GROUP - Drejtor Shitjesh
Qyteti: Durrės
Pėrvoja e kėrkuar: Administrim biznesi
Arsimi i kėrkuar: Drejtues sektori
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Menaxhimin dhe Drejtimin e Departamentit tė Shitjeve.

(ALU4) ALUFLOR CONSTRUCTION GROUP - Inxhinier Mekanik
Qyteti: Durrės
Pėrvoja e kėrkuar: Inxhinieri mekanike
Arsimi i kėrkuar: Inxhinier
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Ndjekjen e pėrpunimit tė Alucobondit

(ALM1) ANDE-LM - Drejtor Ekzekutiv
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Drejtor i pėrgjithshėm
Arsimi i kėrkuar: Menaxhim
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: mbi 4 vjet

Pėrgjegjės pėr drejtimin e plotė tė tė gjithė aktivitetit tregtar tė njė kompanie prodhuese shqiptare. Ėshtė pėrgjegjės edhe pėr menaxhimin e stafit dhe referimeve financiare nga departamenti pėrkatėse pėr tė marrė vendimet e duhura dhe raportuar tek aksionarėt.

(ALM2) ANDE-LM - Inxhinier Ndėrtimi
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Inxhinieri ndėrtimi
Arsimi i kėrkuar: Inxhinier
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 2-4 vjet
Vendi i punės: Tiranė dhe Durrės
Kėrkohen: 5 persona

Kandidatet do tė punojnė nė sektorin e ndėrtimit pėr njė kompani tė mirėnjohur nė prodhimin e fasadave apo objekteve moderne tregtare. Pėrgjegjės pėr mbarėvajtjen e punės nė sektorin e tyre apo menaxhimin e projekteve tė besuara nga kompania. Njė tjetėr pėrgjegjėsi ėshtė edhe mbajtja e kontakteve me klientėt pėrkatės.

(ALM3) ANDE-LM - Teknik Montimi
Qyteti: Durrės
Pėrvoja e kėrkuar: S'ka rėndėsi/Pacaktuar
Arsimi i kėrkuar: S'ka rėndėsi/Pacaktuar
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 0-4 vjet
Arsimimi: Shkollė e mesme
Vendi i Punės: Durrės
Kėrkohen: 7 persona

Pozicion pune ofruar pėr njė kompani tė njohur nė fushėn e ndėrtimeve dhe zbatimit tė metodave dhe materialeve tė reja nė kėtė sektor. Puna konsiston nė aplikimin adekuat tė elementėve tė ndėrtimit dhe nė zbatimin e njohurive tė pėrftuara nė kompani nė lidhje me montimet nė objekte moderne tregtare. Pėrgjithėsisht, puna do tė jetė e pavarur.

(ALM4) ANDE-LM - Arkitekt/e
Qyteti: Durrės
Pėrvoja e kėrkuar: Arkitekturė
Arsimi i kėrkuar: Arkitekt
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: mbi 2 vjet
Arsimimi: Universitet Arkitekture
Vendi i punės: Tiranė, Durrės
Kėrkohen: 2 punonjės

Kandidati nė kėtė profil do tė jetė i angazhuar nė dizenjimin e projekteve tė ndėrtimit tė fasadave tė jashtme sikurse dhe ambiente tė brendshme. Puna do tė jetė kryesisht e supervizuar, por me hapėsira tė pavarura kreativiteti dhe produktiviteti. Ėshtė njė angazhim me kohė tė plotė dhe kontratė tė rregullt pune

(AUR1) Aurora Group - Arkitekt
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Arkitekture
Arsimi i kėrkuar: Arkitekt
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 0-2 vjet
Arkitekt pėr Interier

(AUR2) Aurora Group - Inxhinier Ndėrtimi
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Inxhinieri ndėrtimi
Arsimi i kėrkuar: Inxhinier
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 0-2 vjet
Pėr pėrgatitjen e dokumenteve pėr pjesėmarrje nė Tender

(BAG1) Balfin Group - IT support
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Shkenca kompjuterike
Arsimi i kėrkuar: Kompjutera & IT
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 2-4 vjet
Vendi i Punės: QTU Tirane

Mirėmbajtje dhe Administrim i Kompjuterave, printerave dhe fotokopjeve, update dhe administrim i antiviruseve. Instalim i OS pėr PC, Instalim i OS pėr servera, Instalim i programeve te ndryshėm.

(BAG2) Balfin Group - Market Research
Qyteti:Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: S’ka rėndėsi/Pacaktuar
Arsimi i kėrkuar: S'ka rėndėsi/Pacaktuar
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 2-4 vjet
Vendi i Punės: QTU Tiranė

Raporte tė ēmimeve (produkte specifike), Studim Tregu

(BAG3) Balfin Group - Agjent Shitje
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: S’ka rėndėsi/Pacaktuar
Arsimi i kėrkuar: Agjent shitjesh
Pėrshkrimi/kėrkesa te tjera:
Eksperienca e kėrkuar: mbi 4 vjet
Arsimimi: Universitet
Vendi i Punės: QTU Tiranė

Njohės i sistemit tė kondicionimit, aftėsi tė mira administrative, njohės i mirė i legjislacionit

(BAG4) Balfin Group - Asistent Marketingu
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Administrim biznesi
Arsimi i kėrkuar: Administrim biznesi
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 2-4 vjet
Vendi i punės: QTU Tiranė

Tė kujdeset pėr funksionet operacionale tė marketingut dhe tė kontribuojė nė arritjen e objektivave tė pėrgjithshme tė marketingut.

(ĒB1) Coca-Cola - IT Specialist
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Shkenca kompjuterike
Arsimi i kėrkuar: Kompjutera & IT
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 0-2 vjet

Back up dhe mirėmbajtje e serverave mirėmbajtje e pėrditshme e networkut realizon e supervison lidhjen me internetin jep mbėshtetje teknike IT users

(ĒB2) Coca-Cola - Brand Manager
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Ekonomi
Arsimi i kėrkuar: Administrim biznesi
Pėrshkrimi/kėrkesa te tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 2-4 vjet

Zhvillimi i aktiviteteve te marketingut siguron respektimin e standardeve tė kompanisė siguron pėrputhjen e programeve tė marketingut me objektivat e biznesit

(ĒB3) Coca-Cola - Drejtor Administrate e Finance
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Administrim biznesi
Arsimi i kėrkuar: Administrim biznesi, Financier
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: mbi 4 vjet

Zhvillimi i aktiviteteve tė marketingut siguron respektimin e standardeve tė kompanisė siguron pėrputhjen e programeve tė marketingut me objektivat e biznesit


(N&N1) N & N sh.p.k - Agjent shitjesh
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Administrim biznesi
Arsimi i kėrkuar: Agjent shitjesh
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 2-4 vjet
Arsimimi: Universitet
Kėrkohen: 10 punonjės

Konsiston nė reklamimin dhe shitjen e produkteve tė kompanisė sipas sektorėve pėrkatės

(N&N2) N & N sh.p.k - Manaxher marketingu
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Administrim biznesi
Arsimi i kėrkuar: Administrim biznesi, Manaxher
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 2-4 vjet

Menaxhimi i agjenteve tė shitjes si dhe pėrcaktimi i punėve tė tyre. Duhet tė ketė njohuri tė mira nė sektorin e drejtimit dhe menaxhimit tė punonjėsve.(TIA1) Tirana Intern. Airport - Agjentė Shėrbimi pėr Klientė
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: S’ka rėndėsi/Pacaktuar
Arsimi i kėrkuar: S’ka rėndėsi/Pacaktuar
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Agjent nė Shėrbim tė Pasagjerit/Klientit (Sezonal – 3 mujor)
Eksperienca e kėrkuar: 0-2 vjet
Arsimimi: Universitet
Vendi i Punės: Rinas

Kryerja e procesit tė “Check-in” (kontrollit) me pėrkushtimin dhe kujdesin e duhur dhe duke respektuar kėrkesat dhe procedurat e linjave ajrore. Kryerja korrekte e proceseve tė kalimit nė zonėn tranzite dhe tė hipjes nė aeroplan, si dhe detyra tė ndryshme nė Terminal. Sjellja dhe komunikimi i mirė me klientėt, linjat ajrore, stafin e tyre dhe pėrgjegjėsit e turnit. Raportim nė fund tė turnit tek pėrgjegjėsi pėrkatės, mbi problemet dhe shqetėsimet e hasura gjate turnit.

(TIA2) Tirana International Airport - Specialist IT&T
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Shkenca kompjuterike
Arsimi i kėrkuar: Kompjutera & IT
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 1-3 vjet
Arsimimi: Universitet

Asiston punonjėsit e TIA-s nė lidhje me pajisjet kompjuterike. Instalon dhe mirėmban sistemet e komunikimit midis kompjuterave tė departamenteve dhe sistemeve tė rrjetit. Zgjidh problemet teknike. Mban tė dhėnat dhe pėrgatit raportet pėr punėn. Suporton, monitoron dhe zgjidh problemet e lindura nė sistemet ACIS, ĒTV, Kontrolli i nisjeve, SITA, Informacioni i Fluturimeve, njoftime Publike. Aplikon standarde sigurie pėr tu mbrojtur nga humbja e tė dhėnave dhe pėr tė garantuar ndėrprerje minimale tė punės nė rast avarie nė pajisje. Monitoron konfigurimin e pajisjeve tė rrjetit, sistemit telefonik dhe atij tė faturimit.

(FLO1) FLORYHEN - Financier
Qyteti: Durrės
Pėrvoja e kėrkuar: Ekonomi
Arsimi i kėrkuar: Financier
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 2-4 vjet
Arsimimi: Universitet Finance

(FLO2) FLORYHEN - Menaxher Shitjesh
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: S’ka rėndėsi/Pacaktuar
Arsimi i kėrkuar: Agjent shitjesh
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 2-4 vjet
Arsimimi: Universitet
Vendi i punės: Durrės, Tiranė
Kėrkohen 2 punonjės

(UNB1) UNION BANK - Shėrbim Klienti
Qyteti:Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Administrim biznesi
Arsimi i kėrkuar: Administrim biznesi
Pėrshkrimi/kėrkesa te tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 2-4 vjet
Pėrgjegjės pėr ofrimin e tė gjitha shėrbimeve bankare klientėve si llogarite, depozitat, transferta, ēeqet, kartat e debitit/kreditit etj. Regjistron tė dhėnat nė sistem, kontrollon dhe ruan dokumentacion pėrkatės, u ofron shėrbim tė saktė, tė shpejtė dhe miqėsore klientėve.

(UNB2) UNION BANK - Arkėtar
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Administrim biznesi
Arsimi i kėrkuar: Arkėtar
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 2-4 vjet
Pėrgjegjės pėr kryerjen e tė gjitha transaksioneve kesh me klientėt, regjistron tė dhėnat pėrkatėse nė sistem, zbaton tė gjitha politika dhe procedurat e bankės, u ofron shėrbim tė saktė, tė shpejtė dhe miqėsor klientėve.

(ICTS1) ICTS ALBANIA - Office Assistant
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: S’ka rėndėsi/Pacaktuar
Arsimi i kėrkuar: S’ka rėndėsi/Pacaktuar
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 2-4 vjet
Arsimimi: Universitet
Kėrkohen: 1 punonjės


(AGN2) Agna Group - Grafik Dizajner
Qyteti:Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Kompjuterike
Arsimi i kėrkuar: Graphic Designer
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: mbi 1 vit
Ideim dhe realizim tė njė brand tė ri (Logo, paketime etj). Ideim dhe pėrgatitje pėr shtyp i materialeve promovuese dhe reklamuese (poster, flyer, broshura, table tent, wobbler, billborde, city light, revista etj.) qė pėrdoren gjatė fushatave promocionale tė brandeve dhe kompanive tė ndryshme. Tė kenė mbaruar shkollėn e lartė. Preferohen kandidatėt qė kanė studiuar nė shkollė dizajni ose Akademinė e Arteve. Tė njohin shumė mirė gjuhėn angleze. Kandidatėt duhet tė kenė eksperiencė pune si dizajner. Tė kenė njohuri shumė tė mira tė programeve tė mėposhtme: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Indesign, Corel Draw si dhe paketės bazė tė Windows - it.

(ĒB4) Coca-Cola - Agjent Shitjesh
Qyteti: Fier
Pėrvoja e kėrkuar: S’ka rėndėsi/Pacaktuar
Arsimi i kėrkuar: S’ka rėndėsi/Pacaktuar
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 0-2 vjet
Arsimimi: Shkollė e mesme
Vendi i Punės: Tiranė, Durrės, Fier, Sarandė, Shkodėr, Lezhė Kėrkohen: 2 punonjės pėr ēdo qytet, agjente shitje.(BAG6) Balfin Group - Inxhinier Ndėrtimi
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Inxhinieri ndėrtimi
Arsimi i kėrkuar: Inxhinier
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 10 vjet
Arsimimi: Universitet/ Inxhinieri Ndėrtimi
Tė ketė mbaruar studimet e larta pėr Inxhinieri Ndėrtimi dega Ndėrtime Civile dhe Industriale. Tė zotėrojė gjuhen angleze nė nivelin qė kėrkon zbatimi i projekteve nė ndėrtim (avantazh edhe ndonjė gjuhe e komunitetit Europian). Tė njohė dhe zbatojė projekte mė tė ndryshme si ato me konstruksion beton-arme dhe ato metalike. Eksperienca me projekte tė huaja ėshtė njė avantazh. Tė ketė njohuri shumė tė mira tė kompjuterit nė programet (CAD, EXEL, MS-PROJECT etj.) Tė ketė aftėsi tė mira komunikuese dhe bashkėpunuese. Tė karakterizohet nga iniciativa dhe fleksibiliteti lidhur me orarin e punės. Eksperiencė tė gjatė pune nė drejtimin e projekteve tė ndėrtimit. Minimumi 10 vjet nė zbatim.

(BAG7) Balfin Group - Manaxher Marketingu
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Administrim biznesi, Ekonomi
Arsimi i kėrkuar: Administrim biznesi
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 5 vjet
Arsimimi: Universitet/Marketing
Plani i marketingut strategjik/Zhvillimi i biznesit/Hartime propozimesh. Simulimi i kėrkesave pėr shėrbime, duke ndėrtuar emrin e kompanisė nė segmente tregu dhe duke zhvilluar marrėdhėniet me klientėt, pėrtej atyre qė ekzistojnė. Themelimi i planit tė marketingut dhe buxhetit, duke u bazuar nė njohurinė e fituar sistematikisht dhe duke siguruar njė pėrshtatje dhe monitorim mujor. Ėshtė pėrgjegjės pėr tė zhvilluar dhe zbatuar strategji marketingu. Tė ndjekė suksesin dhe dėshtimet e aktiviteteve aktuale, duke vizituar dhe marrė pjesė nė panaire tė ndryshme tregtare dhe funksione rrjet. Mund tė kėrkohet gjithashtu tė udhėheqė seminare bazuar nė prirjet sistematike nė ekspozita tė ndryshme tregtare. Siguron pėrshtatje pėr tė krijuar njė identitet marketingu pėrmes materialeve kolaterale. Mbikėqyr konceptin/dizenjimin/prodhimin e kėtyre materialeve. Siguron drejtim ne faqosje dhe mbikėqyr prodhimin e propozimeve, buletineve informative, postes direket dhe korrespondencės sė gjeneruar nga burime tė jashtme ose tė brendshme sipas nevojės. I cakton detyra gjithė stafit tė nevojshėm dhe merr pjesė me qėllimin pėrfundimin nė kohė. Manaxhon kontrollin e cilėsisė pėrmes drejtimit nė shkrim, redaktim dhe korrigjim tė materialeve tė printuara. Ėshtė pėrgjegjės pėr zbatimin, freskimin dhe monitorimin e manaxhimit tė marrėdhėnieve me klientin. Planifikon dhe koordinon ēdo ngjarje javore, mujore dhe vjetore. Kryen kėrkime dhe analizon konkurrencėn pėr tė matur mundėsitė nė treg. Monitoron pėrmbajtjen e websitit dhe sigurohet se tė gjitha linket e “website-it” janė tė freskuara. Punon me printerat dhe kompanitė e tjera pėr tė prodhuar materiale. Punon me shtypin lokal pėr tė publikuar njoftime sipas nevojės. Kėrkon mundėsi nga: aplikimet nė internet, fushata marketingu me e-mail, fushata pėr rritjen e klientelės, kontakte shtypi pėr tė marrė artikuj ose informacione tė vlefshme. Ėshtė pėrgjegjės pėr ndėrtimin e njė database tė kontakteve tė shtypit dhe mirėmbajtjes sė komunikimit tė rregullt me vendimmarrėsit. Kryen kėrkime dhe zbaton njė mbikėqyrjeje klienti tė pėrshtatshme, pėr tė asistuar kompaninė nė arritjen e qėllimeve tė pozicionit, si njė ekspert brenda sektorėve tė ndryshėm tė tregut.

(EGM1) EAGLE MOBILE - Marketing Specialist
Qyteti:Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Ekonomi
Arsimi i kėrkuar: Administrim biznesi
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 0-2 vjet
Arsimimi: Universitet/Marketing
Conduct Market Research for the company. Contribute in the marketing strategies

(EGM2) EAGLE MOBILE - Sales Representatives
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: S'ka rėndėsi/Pacaktuar
Arsimi i kėrkuar: S'ka rėndėsi/Pacaktuar
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 0-2 vjet
Kėrkohen: 4 punonjės
Acquire neė customers, maintain EM customers(OGV6) OGILVY ALBANIA ASSISTANT MANAGER
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: S'ka rėndėsi/Pacaktuar
Arsimi i kėrkuar: Staf ndihmės
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca e kėrkuar: 0-2 vjet
Arsimimi: Shkolle e mesme, Universitet

(CNT1) Century 21 Albania Menaxher/e marketing
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Ekonomi
Arsimi i kėrkuar: Ekonomist
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca: 0-4 vjet
Arsimimi: Universitet Ekonomik/Marketing
Menaxheri marketingut kontribuon nė dhėnien e Asistencės nė planifikimin dhe implementimin e strategjisė marketing, mbledhjen e tė dhėnave, analizėn e tregut, asistencė zyrave qė operojnė me sistemin Century 21 Mban kontakte me zyrėn qendrore nė USA si dhe me zyrat e tjera homologe nėpėr botė.

(CNT2) Century 21 Albania Menaxher shitje Franchis
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Ekonomi
Arsimi i kėrkuar: Ekonomist
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Menaxher/e i shitjeve Franchise
Eksperienca: 0-4 vjet
Arsimimi: Universitet Ekonomik
Asiston nė planifikimin e shitjeve franchise, Zhvillon analizėn rajonale tė tregut, Adapton dhe mbledh aplikimet e tė licencuarve franchise, Inicion dhe mban procesin e shitjeve, krijon dhe mban prezantime, materiale marketingu dhe mjete pėr shitjen, bashkėpunon me departamentin e marketingut, etj.


(CNT3) Century 21 Albania Ekonomiste/Llogaritare
Qyteti: Tiranė
Pėrvoja e kėrkuar: Ekonomi
Arsimi i kėrkuar: Ekonomist
Pėrshkrimi/kėrkesa tė tjera:
Eksperienca : 0-4 vjet
Arsimimi: Universitet Ekonomik
Kryen pagesat dhe marrėdhėniet me bankat, tė ketė njohuri nė programet kompjuterike.
6 Maj 2009

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Albania

Publikuar nga: Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos