Could not find match

ALBtelecom shton numrin e pikave pėr shlyerjen e faturave

06/05/2009  Fatura analitike pa pagesw

ALBtelecom shton numrin e pikave ku mund tė bėhet shlyerja e faturave, duke i dhėnė njė rėndėsi tė veēantė pėrmirėsimit tė shėrbimit ndaj klientėve. Pagesat e faturave nga tė gjithė klientėt e ALBtelecom, tashmė mund tė bėhen pranė tė gjitha degėve tė Bankės Kombėtare Tregtare (BKT) nė tė gjithė vendin. Gjithashtu wshtw dhwnw mundėsia qw tė shlyejnė detyrimet pranė pikave tė shitjes sė ALBtelecom nė tė gjithė Shqipėrinė si dhe pranė filialeve tė Postės Shqiptare. ALBtelecom pėr tė krijuar lehtėsira nė mėnyrėn e pagesės ka aplikuar njė sėrė ndryshimesh, siē ėshtė edhe ndryshimi i periudhės sė faturimit. Nga muaji Maj dhe nė muajt nė vijim, periudha e faturimit pėr abonentėt e ALBtelecom do tė jetė nga data 1 deri mė datė 30/31 tė ēdo muaji. Siē edhe janė vėnė nė dijeni pėrmes faturės mujore pėr muajin Prill, periudha e faturuar pėrfshin datat 24 Mars deri mė 30 Prill, ēka nėnkupton njė periudhė mė tė gjatė kohore faturimi. Duke kėrkuar mirėkuptimin e klientėve, ALBtelecom bėn me dije sė kėto ndryshime janė nė vijim tė masave pėr pėrmirėsimin e shėrbimit ndaj klientėve.

Ndėrkohė tė gjithė abonentėt e ALBtelecom qė janė tė interesuar pėr tė pasur njė faturė analitike tė bisedave tė konsumuara, kanė mundėsi ta marrin atė pranė pikave tė shitjes sė kompanisė nė tė gjithė vendin. Pėr tė marrė kėtė shėrbim klientėt tanė mjafton tė paraqiten pranė tė gjitha pikave tė shitjes sė ALBtelecom nė tė gjithė Shqipėrinė dhe tė paraqesin kėrkesėn. Shėrbimi nė fjalė ofrohet nga ALBtelecom pa pagesė dhe nė njė afat tė shkurtėr kohor. Me qėllim rritjen e cilėsisė sė shėrbimit, ALBtelecom prej kohėsh ėshtė duke kryer njė sėrė investimesh. Nė sajė tė kėtyre investimeve gjatė muajve tė fundit kujdesi ndaj klientit ėshtė pėrmirėsuar si dhe janė hedhur nė treg shėrbime tė reja dhe oferta ekonomike. Sportelet e ALBtelecom dhe pikat e shitjes do tė jenė tė hapura nė 7 ditėt e javės nga ora 08:00 e mėngjesit deri nė orėn 20:00 tė mbrėmjes. 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Metropol

Publikuar nga: Metropol

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos