Kandidatėt, publikohen listat zyrtare

PS zhvillon mbledhje

maratonė tė Kryesisė


Partia Socialiste tejkaloi ēdo limit dje nė pėrpjekjen pėr tė formuluar njė listė tė kandidatėve pėr deputetė. Deri nė orėt e vona tė mbrėmjes vijuan mbledhjet e njėpasnjėshme tė Kryesisė sė Partisė Socialiste pėr tė dorėzuar nė fund listėn zyrtare nė KQZ, shumė pranė momentit tė fundit, orės 24:00. Lista e deritanishme ėshtė e pakonfirmuar dhe njė pjesė e saj mund tė ketė ndryshuar pas debateve tė zhvilluara nė mbledhjen e fundit tė Kryesisė. Nė orėt e vona tė mbrėmjes, kryeredaktorja e gazetės "Zėri i Popullit" Eva Allushi njoftoi dorėheqjen nga posti i saj nė shenjė reagimi pėr mospėrfshirjen nė lista. Edi Rama, dje, gjatė gjithė ditės, ka qėndruar nė parti, nė konsultim me bashkėpunėtorėt e tij, duke lėnė deri nė mesnatė tė diskutueshme tė gjithė listėn. Pas publikimit tė listės sė kandidatėve tė Partisė Demokratike pati njė tjetėr mbledhje tė Kryesisė sė Partisė Socialiste. Kjo ishte e fundit pėr ditėn e djeshme dhe menjėherė pas saj, lista u dorėzua nė KQZ. Sakaq, publikisht lista do tė zbardhet sot, nė njė komunikim qė Edi Rama do tė ketė me mediat. Qysh nė orėt e para tė paradites, kreu i Partisė Socialiste zhvilloi mbledhjen e radhės me bashkėpunėtorėt e tij mė tė ngushtė, duke i dhėnė dorėn e fundit listės sė kandidatėve. Pėrmes kėsaj mbledhjeje u zgjidhėn disa prej ngėrēeve qė dolėn gjatė rrugės, si renditja apo gjetja e emrave tė duhur pėrballė kundėrshtarit. Pas mbylljes sė listės, 140 kandidatėt u thirrėn nė katin e dytė tė selisė rozė pėr tė firmosur deklaratėn ku pranojnė qė tė jenė kandidatė pėr deputetė. Zyrtarėt e lartė treguan gjatė gjithė kohės kujdesin e duhur pėr tė mos konfirmuar asnjė prej emrave qė u pėrfshinė ose nuk u pėrfshinė nė listėn zyrtare tė kandidatėve, pavarėsisht interesit tė mediave pėr t‘u vėnė nė dijeni. Deri nė momentin e fundit tė skadimit tė afatit ligjor pėr tė dorėzuar listėn nė KQZ, Partia Socialiste i mbajti tė fshehtė emrat e kandidatėve, duke mos i dhėnė mundėsi kundėrshtarit tė saj tė njihet mė tė. Gjatė pasdites, Kryesia e PS-sė i dha dorėn e fundit, duke e miratuar listėn pėrfundimtare tė PS. Nė mesditė, zėdhėnėsja e Kryesisė sė PS-sė, u shpreh e bindur se lista do tė jetė premtuese, me shumė anėtarė tė talentuar dhe tė kualifikuar tė Partisė Socialiste. Qėllimi i saj ėshtė t‘i shėrbejė sa mė mirė qytetarėve shqiptarė. "Tė pėrfshish tė gjithė vlerat e tyre brenda listės ėshtė me tė vėrtetė njė proces i vėshtirė, por nė tė njėjtėn kohė tė jep njė kėnaqėsi tė veēantė. Tashmė ėshtė e qartė qė drejtuesit dhe anėtarėt e Partisė Socialiste kanė talent, pėrkushtim dhe kualifikim tė mjaftueshėm pėr tė sjellė pėrmes politikės sė re ndryshimin e Shqipėrisė, pėr njė jetė mė tė mirė pėr ne dhe fėmijėt tanė", theksoi Kodheli.

Lista e Partisė Socialiste ende nėn diskutim


Qarku Tiranė

Vasilika Hysi

Fatmir Xhafaj

Xhemal Qefalia

Namik Dokle

Besnik Baraj

Kastriot Islami

Andis Harasani

Dashamir Peza

Saimir Tahiri

Eduart Shalėsi

Ledi Shamku

Ditmir Bushati

Artan Lame

Shpėtim CamiQarku Berat

Erjon Braēe

Fidel Ylli

Ermonela Selaj

Marko Bello

Eduart Bejko

Selman Hodaj

Anila Agalliu

Valbona ZylyftariQarku Elbasan

Valentina Leskaj

Ilir Bejtja

Damian Gjiknuri

Agim Leka

Shega Ligori

Taulant Balla

Skėnder Hasa

Kastriot Belshi

Arben Kamani

Fatbardha Gjini

Bukurosh Maēi

Astrit HalitiQarku Durrės

Rudina Seseri

Blendi Klosi

Gazmend BizhgaQarku Vlorė


Arben Malaj

Luiza Xhuvani

Shpėtim Idrizi

Besnik Dervishi

Stefan Ēipa

Eltar DedaQarku Shkoder

Ilir Beqja

Tom Doshi

Ndue Kola

Mimoza Hafizi

Namik Kopliku

Ilir Beqja


Qakur Lezhė

Gjovalin Kadeli

Albert Cakoni


Qarku Kukės:

Asllan Dogjani

Fatmir Hoxha

Rexhep Ukperaj


Qarku Korēė:

Ben Blushi

Mimi Kodheli

Pandeli Majko

Alfred Dalipi

Arben Ahmetiaj

Olta Xhaēka

Ilir Xhakolli

Irena Kallco

Tatjana Selenica


Qarku Fier

Gramoz Ruēi

Ermelina Meksi

Ylli Bufi

Bashkim Fino

Albert Ēaēi

Pirao Lutaj

Endri Puka

Dritan Agolli


Qarku Gjirokastėr

Arta Dade

Et‘hem Ruka

Vangjel Tavo


Qarku Dibėr

Sadri Abazi

Qemal Minxhozi

Ylli Manjani

Berisha nuk rikandidon

18 deputetė aktualė


Kryeministri lexoi mbrėmė njė pėr njė emrat e kandidatėve


Kryesia e Partisė Demokratike pėrcaktoi dje zyrtarisht se cilėt janė 140 kandidatėt qė do tė pėrfaqėsojnė PD-nė nė zgjedhjet e 28 qershorit. Kryeministri, njėkohėsisht edhe kryetar i PD-sė, Sali Berisha, publikoi zyrtarisht emrat e ekipit me tė cilin do t‘i kėrkojė elektoratit njė mandat tė dytė. Nga grupi aktual nuk janė rikandiduar: Preē Zogaj, Aleksandėr Biberaj, Rexhep Uka, Pal Dajēi, Sali Shehu, Rahim Kaleci, Genc Juka, Besnik Mustafaj, Ylli Pango, Gėzim Karapici, Baki Shehu, Engjėll Cara, Mevlan Xhindoli, Shkėlqim Ziri, Blerim Ēela, Flori Bajrami, Safet Sula. Nė orėn 19:00 ka marrė fund edhe ankthi i kandidatėve tė rinj, por edhe tė deputetėve aktualė tė PD-sė, tė cilėt janė njohur me renditjen dhe pozicionin qė kanė nė qarqet pėrkatėse. Tė parėt nė 12 qarqe janė kryetari i PD-sė, Sali Berisha, nė Tiranė, nėnkryetarja Jozefina Topalli nė Shkodėr, nėnkryetari Astrit Patozi nė Vlorė, sekretari i pėrgjithshėm i PD-sė, Ridvan Bode nė Korēė, Sokol Olldashi kryeson listėn e Qarkut tė Fierit, Lulzim Basha ėshtė nė krye tė ekipit tė kandidatėve nė Elbasan, Genc Pollo nė Berat dhe Genc Ruli nė Gjirokastėr. Kreu i PD-sė ka ironizuar edhe kampin socialist pėr vonesėn e publikimit tė listave tė kandidatėve pėr deputetė. "Nuk ėshtė PS ajo qė pėrcakton axhendėn time. Mė informojnė se PS i ka shtyrė listat nė orėn 24:00, kurse unė do t‘i jap tani listat", u shpreh Berisha. Kreu i PD-sė pohon se PD shkon drejt kėtyre zgjedhjeve me njė fond elektoral qė nuk e ka pasur kurrė nė historinė e saj. "Mė lejoni tė theksoj se nė kėtė moment solemn, ky akt solemn i imi dhe i Kryesisė sė PD ndodh jo vetėm pas rezultateve tė mėdha dhe historike, pasi shqiptarėt e panė dhe e pėrjetuan se, me ne, sė bashku, u anėtarėsuam nė NATO dhe firmosėm marrėveshjen e MSA dhe paraqitėm kėrkesėn pėr statusin e kandidatit nė Bashkimin Evropian", u shpreh Berisha, duke shtuar se jemi nė prag tė lėvizjes sė lirė tė shqiptarėve nė mbarė Evropėn. Kreu i PD-sė nga selia blu bėri njė bilanc tė zhvillimeve mė pikante tė 4 viteve tė qeverisjes demokrate. Procesi i zgjedhjes sė 140 kandidatėve demokratė ka kaluar nė disa etapa. 72 orėt e fundit kanė qenė mjaft intensive pėr strukturėn e lartė drejtuese tė Partisė Demokratike. Kryetarit, dy nėnkryetarėve dhe sekretarit tė pėrgjithshėm tė PD-sė u janė dashur vetėm tri ditė pėr tė vendosur pikat mbi ‘i‘ nė pėrpilimin e listave pėr tė 12 qarqet e vendit. Ministrat, zėvendėsministrat dhe njė pjesė e kėshilltarėve, janė vendosur nė pozicione favorizuese nė listėn e PD-sė. Vlen tė theksohet se janė po tė njėjtėt emra tė propozuar dy ditė mė parė nė mbledhjen e parė tė Kryesisė sė vogėl tė PD-sė, vetėm se nė minutėn e fundit ka ndryshuar renditja e emrave tė diskutueshėm. Tė pėrzgjedhurit pėr garėn e PD-sė kanė dorėzuar dje pasdite kurikulumin e tyre nė selinė demokrate, vetėm pak orė pėrpara se 140 emrat zyrtarė tė dorėzoheshin nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Kryesojnė listėn e kandidatėve nė Tiranė, Sali Berisha, Aldo Bumēi, Rajmonda Bulku, Bujar Nishani dhe Majlinda Bregu. Drejtori i kabinetit nė Kryeministri, Arben Imami, ėshtė pozicionuar i 14-i nė Qarkun e Tiranės. Ministri i ri i Punės, Ēėshtjeve Sociale dhe Shanseve tė Barabarta, Viktor Gumi, mban numrin 13 nė Qarkun e Tiranės. Kryetari i minibashkisė 10 nė Tiranė, Gerti Bogdani, ėshtė i gjashti nė listėn e kryeqytetit, ndėrsa Rajmonda Bulku e treta nė listė pėr Tiranėn. Mė tė pakėnaqurit nga lista e kandidatėve janė deputetėt aktualė tė grupit parlamentar tė Partisė Demokratike, tė cilėt janė larg tre emrave tė parė nė listat e 12 qarqeve. Ajo qė vihet re nė listėn pėrfundimtare ėshtė dominimi i anėtarėve tė kabinetit qeveritar.
Lista e kandidatėve pėr deputetė tė Partisė DemokratikeQarku i Tiranės


1. Sali Berisha

2. Aldo Bumēi

3. Rajmonda Bulku

4. Bujar Nishani

5. Majlinda Bregu

6. Gerti Bogdani

7. Gent Strazimiri

8. Florion Mima

9. Ilir Rusmali

10. Myqyrem Tafaj

11. Luan Skuqi

12. Tritan Shehu

13. Viktor Gumi

14. Arben Imami

15. Lajla Pėrnaska

16. Vath Tabaku

17. Jorida Tabaku

18. Edith Harxhi

19. Altin Ndroqi

20. Kastriot Sulko

21. Galip Rramadhi

22. Taulant Bino

23. Ermal Dodi

24. Gjergji Bojaxhi

25. Indrit Fortuzi

26. Arben Qiriako

27. Ferdinand Shehu

28. Jera Kruja

29. Arta Sakja

30. Migena Reēi

31. Keltis Kruja

32. Ylber VataQarku i Fierit


1. Sokol Olldashi

2. Ilir Bano

3. Mesida Doda

4. Enkelejd Alibeaj

5. Vasillaq Ngresi

6. Fatos Beja

7. Eno Bozdo

8. Blerim Koreshi

9. Ramadan Krasniqi

10. Ferdinand Murati

11. Daut Sulaj

12. Vasilika Hysi

13. Majlinda Verija

14. Stavri Ristani

15. Nevila Bani

16. Suzana NumaniQarku i Elbasanit


1. Lulzim Basha

2. Ardian Turku

3. Adriana Gjonaj

4. Rahim Ēota

5. Dashnor Sula

6. Luēiano Boēi

7. Subi Hida

8. Aurel Bylykbashi

9. Bexhet Hyryēi

10. Mimoza Hasekiu

11. Blerina Cakja

12. Erind Bakalli

13. Valdete Kongoli

14. Qamil DikaQarku i Durrėsiy


1. Ferdinand Xhaferri

2. Albana Vokshi

3. Gazmend Oketa

4. Ylli Lama

5. Osman Metalla

6. Eduard Halimi

7. Igli Cara

8. Ndriēim Babasi

9. Sami Gjergji

10. Juliana Kola

11. Eglantina Bekteshi

12. Dardan Domi

13. Besa Qesja


Qarku i Korēės


1. Ridvan Bode

2. Gjergji Papa

3. Ledina Anjerolli

4. Edmond Spaho

5. Fatbardh Kadilli

6. Ismail Hoxha

7. Efrida Zefi

8. Jonela Spaho

9. Eduard Ypi

10. Alfred Gega

11. Niko Dudo

12. Zinet Shaholli


Qarku i Vlorės


1. Astrit Patozi

2. Ardian Kollozi

3. Leonard Demi

4. Kreshnik Ēipi

5. Kosta Barka

6. Laureta Bejkosala

7. Bujar Leskaj

8. Glori Husi

9. Nexhmie Xhuveli

10. Ago Shehu

11. Elsa Gjini

12. Lorena ImeriQarku i Shkodrės


1. Jozefina Topalli

2. Astrit Bushati

3. Arenca Trashani

4. Gėzim Dibra

5. Gjok Uldedaj

6. Paulin Sterkaj

7. Ndue Paluca

8. Xhovalin Ēuni

9. Ramiz Ēobaj

10. Shpresa Tepelia

11. Fatbardh SpahiuQarku i Beratit


1. Genc Pollo

2. Mehmet Xheka

3. Lefter Maliqi

4. Thoma Rumiēi

5. Bujar Hoxha

6. Miranda Haxhia

7. Dhori Kule

8. Edie Poni


Qarku i Lezhės


1. Edi Paloka

2. Mark Marku

3. Paulina Hoti

4. Gjok Vuksani

5. Gjovalin Prenga

6. Zef Gjoka

7. Margarita Trashaj


Qarku i Dibrės


1. Jemin Gjana

2. Sherefedin Shehu

3. Bedri Hoxha

4. Selami Xhepa

5. Mirjana Bulku

6. Idriz Xhumara


Qarku i Gjirokastrės


1. Genc Ruli

2. Spiro Ksera

3. Arben Ēuli

4. Teuta Kalemi

5. Pėllumb PeēaniQarku i Kukėsit


1. Flamur Noka

2. Besnik Dusha

3. Fatos Hoxha

4. Evelina Koldashi


Tė pėrjashtuar nga kandidimi nė PD


1. Aleksandėr Biberaj

2. Rexhep Uka

3. Preē Zogaj

4. Sali Shehu

5. Pal Dajēi

6. Rrahim Kaleci

7. Genc Juka

8. Besnik Mustafaj

9. Ylli Pango

10. Gėzim Karapici

11. Baki Shehu

12. Engjell Cara

13. Mevlan Xhindoli

14. Shkėlqim Ziri

15. Blerim Ēela

16. Eris Hoxha

17. Flori Bajrami

18. Safet Sula

Listat e kandidatėve tė grupimit G99


Qarku Tiranė
1.Erion Veliaj
2.Arbjan Mazniku
3.Juliana Hoxha
4.Bardhylka Kospiri
5.Jetona Myteveli
6.Ols Abazi
7.Mentor Mosho
8.Ened Mato
9.Silvana Xheka
10.Gjergji Trola
11.Taulant Tusha
12.Alketa Berzani
13.Dritan Subashi
14.Gjergji Gace
15.Astrit Alushi
16.Alban Bengasi
17.Leonard Bishtaja
18.Kostandina Keruti
19.Artan Greva
20.Sokol Xhunga
21.Erion Kurti
22.Andi Pogaēi
23.Denis Prifti
24.Enejda Sheku
25.Migena Jance
26.Jola Foto
27.Rudina Berani
28.Joniada Hito
29.Saimir Qejalliu
30.Remir Gjoligaj
31.Qemal Saraci
32.Endri Gjata

Qarku Berat
1.Erion Veliaj
2.Pilo Keri
3.Alba Cela
4.Gezim Plaku
5.Mirela Tushaj
6.Zoi Bardhi
7.Teuta Shkembi
8.Blenard Spaho

Qarku Dibėr
1.Erion Veliaj
2.Sakip Lata
3.Artemisa Thaci
4.Anila Gani
5.Ermal Cara
6.Alfred Grosha

Qarku Durrės
1.Erion Veliaj
2.Milva Ekonomi
3.Etjen Xhafaj
4.Eduart Shota
5.Arlind Vata
6.Marsida Virioni
7.Klodjan Kapiti
8.Valmira Greca
9.Dorian Hatibi
10.Leka Filto
11.Eftali Koci
12.Anisa Rrutja
13.Clirim Duro

Qarku Elbasan


1.Erion Veliaj
2.Genti Elezi
3.Bujar Alliu
4.Adela Kocaj
5.Alfons Mata
6.Dritan Pisha
7.Benita Kereku
8.Rozeta Haxhiymeri
9.Enkeleda Kollarja
10.Marsela Kurila
11.Julian Senija
12.Elton Elezi
13.Adi Cepa
14.Lorenc Zani

Qarku Fier
1.Erion Veliaj
2.Eduart Hashorva
3.Denis Xoxa
4.Erinda Shahu
5.Valbona Seranaj
6.Xhevaire Dulja
7.Eriselda Rista
8.Ervin Prifti
9.Viola Pogace
10.Thanas Dinaku
11.Urjona Gallani
12.Saimir Osmani
13.Gertan Bilero
14.Oltion Koreshi
15.Artian Kocaj
16.Gentian Lengu

Qarku Gjirokastėr


1.Erion Veliaj
2.Orgen Hasanbega
3.Alketa Qendro Skendaj
4.Bagent Bega
5.Suela Rizaj

Qarku Korēė


1.Erion Veliaj
2.Maklen Misha
3.Matilda Manellari
4.Marsela Gozhdari
5.Jofiel Koco
6.Edvin Lamce
7.Eriona Lale
8.Llamvi Stavre
9.Klodis Ikonomi
10.Elizeta Vando
11.Enlen Grazhdani
12.Zhenika Loli

Qarku Kukės


1.Erion Veliaj
2.Ukshin Morina
3.Trendafile Rada
4.Agron Lleshi

Qarku Lezhė


1.Erion Veliaj
2.Plarent Ndreca
3.Altin Jaku
4.Besarta Dika
5.Ardiana Huba
6.Atlant Picaku
7.Aisel Shelegu

Qarku Shkodėr


1.Erion Veliaj
2.Roland Ilia
3.Marinela Lika
4.Besmir Vukaj
5.Diana Marku
6.Egesta Kavaja
7.Elvis Shimaj
8.Arbis Vjerdha
9.Beta Sokoli
10.Fatjon Nikolli
11.Everest Kapllaj

Qarku Vlora


1.Erion Veliaj
2.Genci Kojdheli
3.Florjana Koka
4.Armando Lagji
5.Romina Sopiqoti
6.Eglantina Ajdini
7.Edi Tozaj
8.Silvana Islamaj
9.Altin Ballaj
10.Valvona Kordha
11.Nevila Xoxa
12.Bledar Vrushi

LSI, mbeten jashtė listės tre drejtues


Meta nuk mban premtimin, rreshtohet i pari. Mungon Haxhinasto, Legisi e Neranxi


Tri figura tė njohura brenda Lėvizjes Socialiste pėr Integrim nuk figurojnė nė listėn zyrtare tė kėsaj partie pėr zgjedhjet e 28 qershorit. Ndre Legisi, deputet i kėsaj partie, dhe njė ndėr themeluesit e saj, nuk figuron nė listėn e ndonjė qarku, ashtu si kryetari i Komitetit tė Pėrgjithshėm Drejtues, Edmond Haxhinasto. Njėkohėsisht mungon dhe deputeti Nikollaq Neranxi, qė pritej tė kryesonte listėn e LSI-sė nė Qarkun e Vlorės. Burime nga LSI-ja thanė se tri figurat e kėsaj partie nuk kanė pranuar vendin qė u ėshtė propozuar nė listat e kandidatėve, duke hequr fare dorė nga kandidimi, pėrveē Nikollaq Neranxit, i cili ėshtė tėrhequr nga kjo parti pasi kėrkoi qė tė kryesonte listėn e Qarkut tė Vlorės. Njė tjetėr figurė e papranishme nė listė nė Qarkun e Beratit ėshtė ish-deputeti dhe ish-ministri Mustafa Muēi. Kėtij tė fundit i ėshtė propozuar vendi i pestė nė listė, madje ai u prezantua disa javė mė parė nga kreu i LSI-sė pėrpara elektoratit tė kėtij qarku, por me kalkulimet e mėtejshme Muēi ėshtė tėrhequr. Janė dy personazhe tė tjera tė kėsaj partie, si Sokol Nako dhe Fatos Klosi, tė cilėt ishin kandidatė tė kėsaj partie nė 2005 por nuk kandidojnė sėrish. Sakaq, LSI-ja ka treguar mjaft kujdes nė pėrzgjedhjen e personave mė tė rėndėsishėm tė partisė pėr Qarkun e Tiranės. Lista kryesohet nga Ilir Meta, i cili mė parė deklaroi se nuk do tė ishte nė krye tė listės. Ai ndiqet nga numri dy i partisė, Pėllumb Xhufi dhe kryetarja e Lėvizjes Rinore pėr Integrim, Erisa Xhixho. Nė kėtė listė figurojnė emra tė tjerė tė njohur si Shezai Rrokaj, Viron Bezhani, Sokol Dervishaj etj. Nė Qarkun e Durrėsit, siē ėshtė bėrė e njohur dhe mė parė, lista kryesohet nga Lefter Koka dhe Artur Zheji. Qarku Vlorė kryesohet nga Shkėlqim Selami dhe Besjan Pesha. Qarku Kukės kryesohet nga Zef Ēuni dhe Qemal Elezi. Qarku Shkodėr kryesohet nga Sokol Axhemi, Sait Fishta, Nora Malaj, Sajmira Laci. Kryesimi nė Qarkun e Korēės i ėshtė besuar sekretarit tė pėrgjithshėm tė kėsaj partie, Petrit Vasili. Ai ndiqet nga Mishel Papakozma, Ilir Medina dhe Zamir Demiraj. Bujar Kllogjeri, Pjerin Xhuvani, Enver Roshi dhe Rexhep Bica kryesojnė listėn e Qarkut tė Elbasanit. Nė Dibėr kandidojnė Monika Kryemadhi, Agim Hysa, Ilir Balla, Bajram Krashi, Nazmi Kaja dhe Lutfije Meta. Dritan Prifti, Spartak Braho, Bujar Hasaj, Rudina Jupe dhe Angjelina Kola kryesojnė listėn e qarkut tė Fierit. Lista e Qarkut tė Beratit ka tė rreshtuar nė vend tė parė Nasip Naēon, Gledjon Rehopvican, Valbona Papan e Tomor Kapllanin.


Lista e kandidatėve pėr deputetė tė Lėvizjes Socialiste pėr Integrim


Qarku Tiranė


1.Ilir Meta

2.Pėllumb Xhufi

3.Erisa Xhixho

4.Ilir Dashi

5.Roland Celmeta

6.Shezai Rokaj

7.Luan Rama

8.Idajet Xeka

9.Matilda Merxhani

10.Sokol Dervishaj

11.Hasan Hoxha

12.Viron Bezhani

13.Pėllumb Pipero

14.Edmond Hoxha

15.Pjetėr Dema

16.Flamur Hysi

17.Alma Dyrmishi

18.Fatos Xhediku

19.Vjollca Lubonja

20.Alfred Bakalli

21.Mira Hoxha

22.Arben Terpollari

23.Endrit Braimllari

24.Agim Picaku

25.Saimir Ivziku

26.Ana Misha

27.Lutfi Lami

28.Maksim Lulo

29.Elona Guri

30.Kozeta Bracja

31.Rasim Allushi

32.Anila Feka


Qarku Vlorė


1.Shkėlqim Selami

2.Bejsan Pesha

3.Gjergji Mano

4.Besnik Elezi

5.Harilla Thanasko

6.Valbona Anagnosti

7.Entela Rushiti

8.Pėllumb Jaupaj

9.Pėllumb Qerimi

10.Natasha Koka

11.Bujar Allushi

12.Diana MuratiQarku Kukės


1.Zef Cupi

2.Qemal Elezi

3.Erina Palushi

4.Hydajet Ponari


Qarku Shkodėr


1.Sokol Axhemi

2.Sait Fishta

3.Nora Malaj

4.Sajmira Laci

5.Sytki Ndrecaj

6.Ndrek Rukaj

7.Vjollca Vucini

8.Bledar Bashi

9.Merion Rexha

10.Ylljon Hasanaj

11.Mark Ndou


Qarku Korēė


1.Petrit Vasili

2.Mishel Papakozma

3.Ilir Medini

4.Zamir Demiraj

5.Tomor Azis

6.Mirjeta Shkullaku

7.Jorida Romacka

8.Sami Muka

9.Robert Cekici

10.Mirela Kinolli

11.Ilir Palla

12.Aurora Bica


Qarku Elbasan


1.Bujar Kllogjeri

2.Pjerin Xhuvani

3.Enver Roshi

4.Rexhep Bica

5.Hamit Cota

6.Mimoza Trimi

7.Astrit Xhelili

8.Zenun Bullari

9.Dashamir Xhika

10.Zheneta Cerma

11.Bledi Koci

12.Ardiana Kasa

13.Rovena Domi

14.Suela Sulkja


Qarku Dibėr


1.Monika Kryemadhi

2.Agim Hysa

3.Ilir Balla

4.Bajram Krashi

5.Nazmi Kaja

6.Lutfije Meta


Qarku Fier


1.Dritan Prifti

2.Spartak Braho

3.Bujar Hasaj

4.Rudina Jupe

5.Angjelina Kola

6.Frederik Cuko

7.Vladimir Hajdari

8.Ervin Muskaj

9.Gėzim Shahini

10.Luljeta Bregasi

11.Bahrie Cela

12.Bardhyl Faskaj

13.Etleva Haka

14.Nikollaq Lena

15.Ysni Bogdani

16.Agim MaciQarku Berat


1.Nasip Naco

2.Gledjon Rehovica

3.Valbona Papa

4.Tomor Kapllani

5.Sadik Muka

6.Abdulla Xhemo

7.Kujtim Pelivani

8.Taulant Brehumaj


Qarku Durrės


1.Lefter Koka

2.Artur Zheji

3.Agim Xheka

4.Bujar Dhima

5.Edlira Shemsi

6.Flutura Kona

7.Ermion Arapi

8.Andi Shahini

9.Kontjana Kuci

10.Adelina Hysa

11.Edmond Isaku

12.Adriatik Mukaj

13.Ilir Memko


Qarku Lezhė


1.Gjovalin Bushi

2.Pashko Smaci

3.Sabaete Hidri

4.Aleksandėr Perkeqi

5.Loreta Pali

6.Anita Jaku

7.Drane Kola


Qarku Gjirokastėr


1.Luan Memushi

2.Genci Sinojmeri

3.Mirela Meka

4.Aleksandėr Pesha

5.Dritan Shehaj

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Shqip

Publikuar nga: Gazeta Shqip

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos