Ministria e Brendshme publikon listėn e zgjedhėsve. Verifikimi mund tė bėhet edhe on line

Zėvendėsministri i Brendshėm Ferdinand Poni nė njė deklaratė pėr shtyp bėri tė ditur se lista pėrfundimtare e zgjedhėsve pėr zgjedhjet e pėrgjithshme parlamentare tė 28 Qershorit 2009, tashmė ėshtė ngarkuar nė internet nga Drejtoria e Pėrgjithshme e Gjendjes Civile dhe mund tė gjendet nė faqen zyrtare elektronike tė Ministrisė sė Brendshme ne ikonėn, “Lista e zgjedhėsve 2009”.

Sipas Ponit, “gjithkush mund tė verifikojė fare lehtė emrin e tij nė listėn pėrfundimtare tė zgjedhėsve. Nė mė pak se njė sekondė nė kėrkim shfaqen tė dhėnat e zgjedhėsit dhe pėrbėrėsit zgjedhorė”.

Ndėrkohė, mėsohet se, Drejtoria e Pėrgjithshme e Gjendjes Civile, pas pėrpunimit tė informacionit dhe vendimmarrjes tė tė gjithė kryetarėve tė njėsive vendore, ka vėnė nė dispozicion tė Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve listėn pėrfundimtare tė zgjedhėsve, numrin e zgjedhėsve pėr çdo njėsi vendore, numrin e qendrave tė votimit dhe adresat e tyre pėrkatėse, si dhe numrin e zgjedhėsve pėr çdo qendėr votimi.


...

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta 55

Publikuar nga: Gazeta 55

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos