Kualifikimet e Botėrorit 2010

Botėrori 2010 - Mbrėmė u luajtėn shtatė ndeshje pėr 5 grupe tė vlefshme pėr eliminatoret e Kontinentit Evropian pėr Botėrorin Afrikė e Jugut 2010. Nuk pati ndonjė surprizė nė rezultat, pasi Suedia, Anglia, Holanda, Serbia, Ukraina, Rusia e Maqedonia fituan ndaj rivalėve nė grupe duke konsoliduar vendin e parė nė grupe apo duke iu afruar asaj. Mė poshtė po japim tė gjitha rezultatet:

(Grupi 1)
Suedi 4 - 0 Maltė
22' Kallstrom, 52' Majstorovic, 56' Ibrahimovic, 58' Berg

(Grupi 4)
Finlandė 0 - 3 Rusi
Kerzhakov (26' , 53'), Zyrianov ( 71')

(Grupi 6)
Ukrainė 2 - 1 Kazakistan
Nazarenko (33' e 47')

Angli 6 - 0 Andorrė
Rooney (2), Defoe (2), Lampard, Crouch

(Grupi 7)
Ishujt Faroe 0 - 2 Serbi
Jovanovic 43', Subotic 61'

(Grupi 9)
FYROM 2 - 0 Islandė
Stojkov, Ivanovski

Holandė 2 - 0 Norvegji
Ooijer al 32', Robben 50'.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Start

Publikuar nga: Gazeta Start

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos