V E N D I M PĖR MIRATIMIN E MANUALEVE TEKNIKE TĖ ĒMIMEVE TĖ PUNIMEVE TĖ NDĖRTIMIT DHE TĖ ANALIZAVE TEKNIKE TĖ TYRE  

V E N D I M 

PËR 

MIRATIMIN E MANUALEVE TEKNIKE TË ÇMIMEVE TË PUNIMEVE TË NDËRTIMIT DHE TË ANALIZAVE TEKNIKE TË TYRE

 

 

Nė mbėshtetje tė nenit 100 tė Kushtetutės, tė neni 18, tė ligjit nr.8402, datė 10.9.1998, “Pėr kontrollin dhe disiplinimin e punimeve tė ndėrtimit”, tė ndryshuar, dhe tė ligjit nr.9920, datė 19.5.2008, “Pėr procedurat tatimore nė Republikėn e Shqipėrisė”, me propozimin e ministrit tė Punėve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, Kėshilli i Ministrave

 

 

V E N D O S I :

 

1.     Miratimin e manualeve teknike tė çmimeve tė punimeve tė ndėrtimit dhe tė analizave teknike tė tyre, tė rishikuara, sipas teksteve, qė i bashkėlidhen kėtij vendimi, qė do tė pėrdoren nė pėrcaktimin e fondit limit tė objekteve nė sektorin e administratės publike.

 

2.     Ministria e Financave tė dėrgojė tė dhėnat pėr çmimet mesatare tė tregut tė katėr elementeve tė strukturės sė kostos, tė nevojshme pėr pėrditėsimin e çmimeve tė manualit.

 

3.     Çmimet e zėrave tė punimeve, tė pėrcaktuara nė manualet teknike, janė orientuese dhe referuese pėr planifikimin e buxhetit vjetor.

 

4.     Mėnyra e miratuar e analizės teknike tė pėrdoret si bazė edhe pėr programin kompjuterik tė llogaritjes sė kostos nga shoqėritė sipėrmarrėse.

 

5.     Ngarkohen Ministria e Punėve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit dhe Ministria e Financave pėr zbatimin e kėtij vendimi.

 

6.     Vendimi nr.1359, datė 10.10.2008, i Kėshillit tė Ministrave, “Pėr miratimin e manualeve teknike tė çmimeve tė punimeve tė ndėrtimit dhe analizave teknike tė tyre”, shfuqizohet.

 

Ky vendim hyn nė fuqi pas botimit nė “Fletoren zyrtare”.

 

 

 

K R Y E M I N I S T R I

 

 

          SALI BERISHA

 


18/06/2009

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Keshilli i Ministrave

Publikuar nga: Keshilli i Ministrave

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos