Ora News-IPR Marketing, sot sondazhi i katėrt pėr zgjedhjet

Sot nė orėn 21:00, televizioni Ora News dhe kompania e njohur e sondazheve IPR Marketing publikojnė sondazhin e katėrt pėr zgjedhjet e 28 qershorit. Ky ėshtė edhe sondazhi i fundit para zgjedhor, ndėrkohė qė ditėn e zgjedhjeve televizioni Ora News dhe kompania IPR Marketing do tė shpallin edhe rezultatet e exit poll-it.
Rezultatet do tė shpallen nga drejtori i pėrgjithshėm i IPR Marketing Antonio Noto, nė emisioni "Ora e Debatit", ku nuk do tė mungojnė analistė e politologė qė do tė diskutojne rreth produktit tė kėtij testimi tė opinionit tė votuesve.m Kėshtu televizioni Ora News vetėm 6 dite para datės kur do tė mbahen zgjedhjet parlamentare sjell mbėshtetjen qė forcat politike dhe koalicionet kanė, nėpėrmjet sondazhit tė organizuar nga njė prej firmave me tė njohura nė Itali, IPR Marketing.
Sondazhi i parė i kompanise IPR Marketing u publikua nė televizionin Ora News nė 15 prill, mė pas ėshtė publikuar njė tjetėr nė mes tė muajit maj, njė nė daten 16 qershor dhe sondazhi i sotėm ėshtė i fundit nė periudhen parazgjedhore. Pėrveç sondazheve nė rang kombėtar, kompania IPR Markting ka sjellė edhe sondazhe pėr qarqe tė caktuara siç janė Tirana dhe Fieri, dy prej qarqeve mė tė rėndėsishme nė vend.
Ju ftojme tė ndqini rezultatet e kėtij sondazhi qė do tė publikohen nga Drejtori i IPR Marketing, Antonio Noto dhe nga gazetari. Alfred Peza nė njė emision ku do tė jenė tė ftuar analistė dhe ekspertė tė sondazheve qe do te debatojne rreth situatės ku ndodhen partitė politike kur na ndajne mė pak se njė javė nga zgjedhjet.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos