Mitingu i PD, Berisha: Sot vėrshon uragani i Tiranės blu

Kryeminitri Berisha u shpreh nė mitingun pėrmbyllės sė fushatės elektorale tė PD-sė se uragani i fitores ėshtė sot vėrshon nė Tiranėn blu. "Nė kėtė miting festojmė projektin tonė pėr Tiranėn europiane pėr Shqipėrinė europiane" u shpreh Berisha."Ne mblidhemi sot nė mitingun mė madhėshtor qė ky shesh ka njohur pasi nė kėtė fushatė jo vetėm nė mitingje dhe takime por pėr herė tė parė kam kominikuar me njė million e 700 mijė shqiptarė me mesazhe dhe email" ka theksuar Berisha. Mė tej Berisha shtoi se "ėndrra bėhet realitet vetėm pėr ata qė e besojnė me tė vėrtetė dhe ne jemi ata qė i besojmė ėndrrės europiane".
"Tė bashkohemi qė tė bėjmė realitet ėndrėėn e tė gjithė shqiptarėve qė Shqipėria tė bėhet zonjė nė vendet e tjera europiane" u shpreh Berisha. Gjithashtu Berisha theksoi se rrogat dhe pensionet do tė rriten dy herė mė shumė.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos