KQZ: Rezultatet e para tė numėrimit deri nė orėn 10.00, pėrqindjet e partive sipas qarqeve

Tiranė, 29 qershor, NOA Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar tani tė dhėnat paraprake mbi rezultatet e procesit tė numėrimit tė votave, pėr fletėt e votimit qė kanė mundur tė numėrohen deri nė orėn 10 tė paradites sė sotme.

Nė tė gjitha vendet e numėrimit tė votave, procesi ka vazhduar tė ecė normalisht

dhe sistemi i tė dhėnave tė Komisionit Qendror tė Dhėnave ka vazhduar pa asnjė lloj problemi, ka deklaruar zyrtarisht zėdhėnėsi i kėtij institucioni, Leonard Olli.

Mė tej, ai ka shtuar se nuk ka patur incidente, me pėrjashtim tė procesit tė numėrimit tė votave nė njė qendėr nė Bushat, pasi nuk ishte numri i duhur qė duhej pėr numėrimin.

Ai bėri me dije se njė pjesė e forcave politike, pjesėmarrėse nė zgjedhje ka njė pėrqindje tė papėrfillshme dhe pėr kėtė shkak, nuk do tė citohen nė llogaritje ato qė kanė pėrqindje mė pak se 1 %.

 

Tė dhėnat paraprake sipas 12 qarqeve

 

Tiranė

PS 46.4 %

PD 39.1 %  

LSI 4.84 %

LZHK 1.54 %

PR 1.26 % 

 

Korēė

PD 48.17 %

PS 40.96 %

LSI 4.34 %

PBDNJ 2.2 %

PR 1.64 %

PSD 1.11 %

 

Fier

PS 45.51 %

PD 35.45 %

LSI 4.3 %

 

Elbasan

PS 45 %

PD - 32.43 %

LSI 6.02 %

PR- 2.17 %

PBDNJ 1.56 %

PAA 1.27 %

PSD 1.17 %

PAA 1.27 %

PDI 1.17 %

 

Durrės

PD 43.5 %

PS 37.5 %

PS 37.5 %

PR 2.59 %

PDI 2.39 %

 

Dibėr

PD 45.62 %

PS 34.33 %

LSI 6.39 %

PR - 1.95 %

LZHK- 1.86 %

 

Berat

PS 47.54 %

PD 27.4 %

LSI 11.57 %

PR 5.81 %

PSD 1.16 %

 

Kukės

PD 59.45 %

PS - 15.75 %

PSD 12.53 %

PR 4.52 %

LSI 2.58 %

PLL 1.1 %

 

Lezhė

PD 44.32 %

PS 26.82 %

LSI 3.82 %

PR 2.24 %

PSV91 1.7 %

PLI 1.49 %

PBK 1.34 %

 

Shkodėr

PD 48 %

PS 33. 3 %

LSI 3.25 %

PR 2.34 %

PAA 1.88 %

PSD 1.79 %

LDK 1.22 %

PDS 1 %

 

Vlorė

PS 42.73 %

PD 27.73 %

PBDNJ 5.52 %

PDI 4.11 %

PSD 4.05 %

LSI 3.43 %

PDK 2.2 %

PAA 1.61 %

PR 1.33 %

PDS 1.24 %

G99 1.05 %

 

Gjirokastėr

PS 43.54 %

PD 40.8 %

PSD 2.39 %

PR 2.73 %

PBDNJ 2.16 %

LSI 1.68 %

PDS 1.59 %

G99 1.02 %

 

n.e/NOA

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

News of Albania

Publikuar nga: News of Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos