Dalin rezultatet e matematikės, dėftesa e lirimit javėn qė vjen

Nxėnėsit tė cilėt pėrfunduan Provimet e Lirimit, mund tė gjejnė gjatė ditėve nė vijim tė publikuara nė ambientet e brendshme tė shkollave tė tyre, rezultatet e provimit tė dytė tė dhėnė nė lėndėn e Matematikės. Lajmi bėhet i ditur nga vetė drejtoritė e shkollave 9-vjeēare, tė cilat me daljen edhe tė rezultateve tė provimit tė dytė tė Lirimit, do tė nisin pėrgatitjen e dėftesave. Kjo periudhė mendohet tė zgjasė jo mė shumė se njė javė. Nė drejtoritė e shkollave mėsohet se dėftesat e lirimit do tė jenė nė duart e nxėnėsve duke nisur nga fillimi i javės sė ardhshme, gjė qė do tė ndihmojė edhe nė regjistrimin e nxėnėsve nė arsimin e mesėm, proces i cili ka nisur tashmė. Deri mė tani mėsohet se tė paktėn 10 pėr qind e nxėnėsve qė dhanė provimin e dytė tė lirimit nuk arritėn tė kalojnė testimin. Kėta nxėnės do tė rijapin provimin e matematikės nė sesionin e vjeshtės qė ėshtė programuar nė ditėt e para tė muajit shtator, kjo pėr t'i dhėnė shansin e fundit ngelėsve tė futen nė kohė nė arsimin e mesėm.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Sot

Publikuar nga: Gazeta Sot

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos