Emrat e deputetėve tė parlamentit tė ri pėr Korēėn, Kukėsin dhe Gjirokastrėn

Pas miratimit tė tabelave pėrmbledhėse dhe mandateve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar nė mbledhjen e pasdites sė djeshme edhe emrat e deputetėve tė parlamentit tė ri pėr qarkun e Kukėsit, Korēės dhe Gjirokastrės. Sipas vendimeve, nė ndarjen e mandateve, 12 mandatet e Qarkut tė Korēės ndahen nė mėnyrė tė barabartė mes dy koalicioneve; 6 i takojnė koalicionit tė djathtė Aleanca e ndryshimit dhe 6 koalicionit tė majtė Bashkimi pėr ndryshim. Pėr Qarkun e Gjirokastrės shpėrndarja e mandateve, sipas vendimit tė KQZ, ėshtė: koalicioni Aleanca e ndryshimit 2 mandate dhe koalicioni Bashkimi pėr ndryshim 3 mandate. Ndėrkohė pėr Qarkun e Kukėsit, nga katėr mandate qė ka ky qark, tre i takojnė koalicionit tė djathtė Aleanca e Ndryshimit dhe 1 koalicionit tė majtė Bashkimi pėr Ndryshim.Ndryshe nga tabelat pėrmbledhėse, emrat e kandidateve pėr deputet dhe shpėrndarja e mandateve janė miratuar me unanimitet tė plotė nga anėtarėt e KQZ.
Qarku Kukės
PD
Flamur Noka
Besnik Dushaj
Fatos Hoxha
PS
Asllan Dogjani

Qarku Gjirokastėr
PD
Genc Ruli
Spiro Ksera
PS
Arta Dade
Vangjel Tavo
Ethem Ruka

Qarku Korēė
PD
Ridvan Bode
Gjergji Papa
Ledina Aliolli
Edmond Spaho
Fatbardh Kadilli
Ismail Hoxha

PS
Ben Blushi
Pandeli Majko
Alfred Dalipi
Mimi Kodheli
Arben Ahmetaj
Olta Xhacka

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Sot

Publikuar nga: Gazeta Sot

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos