Spanje, 11 te plagosur ne festen me dema

Pergjaket serish festa e pervitshme me dema ne rruger e Pamplonas ne Spanje.

Dy dite nga vdekja e te riut Daniel Jimeno ne periferi te Madridit, demat masakrojne edhe 11 persona ne festen e dites se sotme, gjate edicionit te pervitshem te San Firminos. Gjate vrapit ne rruget e qytezes, kafshet e egersuara kane plagosur 11 pjesemarres, 2 prej te cileve jane ne gjendje te rende shendetesore.

Ata kane marre plage ne qafe dhe ne trup. 12 korriku eshte dita e sfides "corredor" ku neper rruget e qytetit vrapojne dema shume te fuqishem dhe luftarake. Gara zgjati 5 minuta dhe protagonisti i dites ka qene padyshim demi Ermitano.

Kafsha ka ngritur ne ajer nje person, i cili ka marre plage te renda. Telashet filluan ne momentin kur tre dema u penguan dhe u rrezuan pertoke, por Ermitano 575 kilogramesh vazhdoi vrapin i vetem, duke shkaktuar panik mes njerezve.


 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Top Channel

Publikuar nga: Top Channel

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos