Zyra e Pėrmbarimit nis verifikimin e pasurive pėr kreditė e kėqija

Pas vendimit tė gjykatės dosjet mbėrrijnė nė Pėrmbarim pėr ekzekutim

Laureta Rryēi

Tiranė - Dhjetėra dosje tė kredive tė pashlyera prej disa kohėsh kanė pėrfunduar nė Zyrėn e Pėrmbarimit pėr ekzekutim. Pas vendimit tė formės sė prerė tė Gjykatės pėr shlyerjen e detyrimit tė qytetarit ndaj bankės urdhėrohen pėrmbaruesit pėr ekzekutimin e tyre. Me mbėrritjen e dosjeve nė Pėrmbarim, fillimisht kryetari bėn ndarjen e tyre nėpėr pėrmbarues. Mė tej nisin procedurat e tjera ku nė bazė tė adresave qė janė dhėnė nis kontakti me qytetarin qė nė kėtė rast nuk ka qenė korrekt me shlyerjen e kredive. Sipas burimeve nga Pėrmbaruesi pėr ato raste kur qytetarėt nuk duan tė paguajnė atėherė nis sekuestro e objekteve shtėpiake nė varėsi tė borxhit qė ata kanė. Gjykata e Tiranės ka pranuar kėrkesat e bankave pėr rikthimin e parave pėr kreditė e pashlyera. Pėr tė gjithė kėto dosje, ėshtė dhėnė urdhėr qė tė dėrgohen nė Zyrėn e Pėrmbarimit tė Tiranės pėr ekzekutim tė mėtejshėm. Bankat e tė gjitha niveleve nė vend kanė depozituar qindra padi kundėr klientėve tė tyre pėr mosshlyerje tė kredive. Sipas statistikave zyrtare tė Gjykatės sė Tiranės, nga janari i kėtij viti e deri nė ditėt e sotme janė depozituar rreth 3 mijė padi. Burime pranė kėsaj gjykate shpjeguan se rrallė mė parė ėshtė vėnė re njė vėrshim i bankave nė gjykatė pėr tė rimarrė paratė bashkė me interesat qė u janė dhėnė. Shifra zyrtare i pėrket vetėm kryeqytetit, pasi ende nuk ka njė studim tė saktė sesa mund tė jetė shifra reale pėr tė gjithė vendin, ku palė nė proces janė bankat dhe klientėt qė kanė thyer afatet e kthimit tė huas. Gazeta “Albania” ka mundur tė sigurojė listėn e plotė tė padive, ku palė nė proces janė bankat dhe qytetarėt qė nuk e kanė shlyer atė. Pjesa e tretė e kėtyre padive po botohen nė numrin e sotėm.
Pėrmbarimi
Bankat, ndėrsa i drejtohen gjykatės pėr tė rimarrė paratė, me gjithė vendimin pro kėrkesės sė tyre, sėrish duhet tė kalojnė njė procedurė tė gjatė. Pasi vendimi tė marrė formėn e prerė gjykata urdhėron Zyrėn e Pėrmbarimit pėr ekzekutimin e kėtyre dosjeve. Tė njėjtat burime shpjeguan se pėrmbaruesit e dosjes fillimisht e njeh qytetarin me detyrimin qė ka ndaj bankės dhe mė pas i lė disa ditė afat pėr ekzekutimin e kėtij vendimi. Nė tė kundėr nis sekuestrimi i objekteve tė paluajtshme apo ngrirja e llogarive bankare nėse rezulton qė tė kenė.
Dosjet
Me objekt padie “Urdhėr ekzekutimi”, bankat e tė gjitha niveleve qė operojnė nė kryeqytet i janė drejtuar Gjykatės sė Tiranės pėr tė rimarrė paratė. Qindra kredi tė pashlyera nė afatin kohor, pėrpos shumės qė duhet tė paguhej u janė shtuar dhe interesat apo dėmet qė i janė shkaktuar bankave pėr moskthimin nė kohė. Sipas statistikave zyrtare tė Gjykatės sė Tiranės, vetėm nė njė ditė numėrohen mė shumė se 10 padi tė tilla qė depozitohen pėr t’iu nėnshtruar procesit tė shortit. Padia nga ana e bankės shoqėrohet edhe me informacione tė tjera, qė e njohin gjyqtarin qė do tė gjykojė me shkeljet e klientėve dhe shumėn qė i detyrohen bankės. Pėr njė pjesė prej kėtyre padive gjykata ėshtė shprehur me vendim. Pėr ato dosje qė ėshtė - Pranuar kėrkesa, kanė nisur procedura tė mėtejshme qė ndiqen zakonisht nė kėto raste. Pėr ato qė janė pushuar, paditė janė nisur nėpėr shkallėt e tjera tė Gjyqėsorit, derisa tė marrin formėn e prerė.

Bankat dhe paditė pėr kreditė e kėqija

Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Ervin Filaj Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Alban Jaupi Pushuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Edmond Lashi Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Ortenca Cerpja Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Qazim KECI Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Emirjeta Kukeli Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Besnik Alla Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Rilinda Ibaj Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Erda Rada Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Ervis Ukaj Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Artan Mehmeti Pranuar
Alpha Bank -Albania Shoqėria VERUTI sh.p.k. Pranuar
Alpha Bank -Albania Irma Sula Pranuar
Alpha Bank -Albania Fran Noshi Pranuar
Alpha Bank -Albania Liman, Fatime dhe Julian Topi Pranuar
Banka Emporiki-Shqipėri sh.a. Kadri Hoxha Pranuar
Intesa Sanpaolo Bank Albania sh.a. Perlat e Kelva Sala Pranuar
Intesa Sanpaolo Bank Albania sh.a. Vokėrr e Shpresa Punavija Pranuar
Intesa Sanpaolo Bank Albania sh.a. Hysni e Dituri Dizdari Pranuar
Intesa SanPaolo Bank Albania sh.a. Ardian e Luljeta Marku Pranuar
Intesa SanPaolo Bank Albania sh.a. Shpėtim e Vjollca Cani Pranuar
Intesa SanPaolo Bank Albania sh.a. Skėnder e Sadije Xheko Pranuar
Intesa Sanpaolo Bank Albania sh.a. Roland e Sofika Skendo Pranuar
Intesa Sanpaolo Bank Albania sh.a. Marka e Ylvi Kruja Pranuar
Intesa Sanpaolo Bank Albania sh.a. Arian e Zhaneta Jaupi Pranuar
Alpha Bank Albania Aleks dhe Ardinela Lame Pushuar
Alpha Bank Albania Sulejman Laze dhe Xhemila Laze Pranuar
Alpha Bank -Albania Rolend Velija Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Albjon Bogdani Pushuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Ilir Alimehmeti Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Ervin Filaj Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Alban Jaupi Pushuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Edmond Lashi Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Ortenca Cerpja Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Qazim KECI Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Emirjeta Kukeli Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Besnik Alla Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Rilinda Ibaj Pranuar
Banka e Parė e Investimeve sh.a. Roland Heka Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Erda Rada Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Ervis Ukaj Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Artan Mehmeti Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Shpetim Mulaj Pushuar
Alpha Bank Albania Andrea dhe Donika Llupo Pranuar
Alpha Bank -Albania Dhurata dhe Nazmi Kurti Pranuar
Alpha Bank Albania Dhurata dhe Nazmi Kurti Pranuar
Alpha Bank-Albania Edmir Rustemi Pranuar
Alpha Bank -Albania Maliq dhe Zelije Dushku Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Zyrha Ndreu Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Zyhdi Tafili Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Zef Vokaj Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Xhevit Jazaj Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Xhevair Bregu Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Xhemal Mema Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Xhavit Sula Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Vasil Ziko Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Valter Koci Pranuar
ProCredit Bank sh.a Sulejman Balla Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Sokol Tota Pranuar
ProCredit Bank sh.a. SIPING shpk Pushuar
ProCredit Bank sh.a. FIA sh.p.k. Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Dentoforum shpk Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Shpėtim Gjeloshi Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Shaqir Dina Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Sami dhe Flutur Deda Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Saimir Nuka dhe Ledina Nuka Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Rifat Kacanolli Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Ridvan Hoti dhe Emine Hoti Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Rexhep Doka Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Ramazan Kodra dhe Dhurata Kodra Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Qerem Luraku Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Pushime Cala dhe Sado Maliqaj Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Myrteza dhe Mimoza Fejzo Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Myrteza Ismailaj dhe Esmerlada Fezga Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Mirela dhe Arben Reka Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Miftar Rraja Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Miftar dhe Dave Suci Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Mehmet Bushi dhe Dashurie Loka Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Lulzim Hyka e Alma Peza Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Lulzim Musabelliu Pushuar
Pro Credit Bank sh.a. Lindita dhe Gjergj Prenga Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Lijana Rrungaja Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Latif dhe Lindita Collaku Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Kujtim dhe Nadire Hasani Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Kreshnik deh Frrok Laska Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Krenar dhe Afėrdita Braho Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Klodiana dhe Afėrdita Gremi Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Iljas dhe Arjana Osman Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Holta dhe Eno Vishi Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Hektor Kovaēi dhe Ludmila Behaj Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Hamit, Lindita dhe Bedri Hoxhaj Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Halil dhe Edmond Shurbi Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Haki, Valbona Zeneli e Andi Shyti Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Gledis, Ismail dhe Moisi Cala Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Gazmir Xhaferi dhe Gani Xhaferi Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Frang dhe Albana Prenga Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Floresha dhe Marjus Danko Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Fatos Kasa dhe Rifat Kasa Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Fatos dhe Fiqiri Rraja Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Fatmir dhe Muhamet Keci Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Fation Aliu dhe Enred Duka Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Fadil dhe Sulltane Daci Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Ermir dhe Lucie Hoxha Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Erjon Hasa dhe Greta Hasa Pushuar ProCredit Bank sh.a. Eftali dhe Kasem Xhanaj
ProCredit Bank sh.a. Durim dhe Asllan Hidri Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Dorjan Hoxhaj dhe Kamedi Hoxha Pranua
ProCredit Bank sh.a. Dorjan Rrapi dhe Dorian Feka Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Adelina dhe Lame Hoxhaj Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Ymer dhe Saire Balla Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Vullnet dhe Gilberta Cullhaj Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Skėnder dhe Shyqyrie Bajrami Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Shpresa dhe Hamza Sula Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Dashamir dhe Hajrije Topalli Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Rexhep dhe Xhelal Veizi Pranuar pjesėrisht
ProCredit Bank sh.a. Klod Hoxha dhe Durim Verrja Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Al-Te Kabllor sh,.p.k Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Alketo dhe Bledar Karameta Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Andon Billa dhe Nerajda Billa Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Andis Kamberi dhe Armand Pajenga Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Altin Buka dhe Irilda Viciterni Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Ardian dhe Alketo Karameta Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Alfred dhe Donika Gjoni Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Agron dhe Manushaqe Kaēaniku Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Agron Saci dhe Florinda Shima Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Agim Dhe Evelina Bardhi Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Bardhul dhe Feride Aliu Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Bardhok dhe Lajmira Dobrozi Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Asllan dhe Suzana Sina Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Avni Hysaj dhe Luan Qarri Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Asllan dhe Fatmira Brata Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Artur dhe Eranda Agalliu Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Arti dhe Bedri Caca Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Artan dhe Klodjana Hasani Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Artan Imeraj dhe Margarita Mucaj Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Ardiana dhe Gerti Vangjo Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Diell dhe Mimoza Cengeli Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Denada dhe Bukurie Cibaku Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Dashamir dhe Sajmir Doci Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Celik Biba dhe Lutfi Gjyzeli Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Brunilda Kodra dhe Roland Heka Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Besnik dhe Drita Beshiri Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Besnik dhe Qamile Islamaj Pranuar
ProCredit Bank sh.a. Bedri Rraku dhe Sali Alinani Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Bedri Kėrxhalliu e Erlis Kėrxhalliu Pushuar
ProCredit Bank sh.a. Bardhyl Gjuza dhe Suzana Hoxha Pranuar
Fondi "BESA" Landi Nasi Pushuar
Fondi "BESA" Bujar Bami Pushuar
Fondi "BESA" Sulejman Meēa Pranuar
Fondi "BESA" Bilbil Maja Pranuar
Fondi "BESA" Mehmet Bekurti Pranuar
Fondi "BESA" Gentian Kėllezi Pushuar
Fondi "BESA" Myzejen Mburimi Pranuar
Fondi "BESA" Shkėlqim Muēa Pushuar
Fondi "BESA" Rrahman Kaloshi Pushuar
Fondi "BESA" Elvin Laska Pushuar
Shoqėria Banka Credins sh.a. Aleksandėr Jorgoni Pranuar
Shoqėria aksionere Bank Credins sh.a. Pashk Shyti Pushuar
Banka Italiane pėr Zhvillim sh.a. AC-PLASTIC" shpk Pranua
Banka Italiane pėr Zhvillim sh.a. Eurondertim M.K. Pranuar
Banka Italiane pėr Zhvillim sh.a. Klodian Hila Pranuar
Banka Italiane pėr Zhvillim sh.a. Shkėlqim Bylyku Pranuar
Banka Italiane pėr Zhvillim sh.a. Sokol Doēi Pranuar
Banka Italiane pėr Zhvillim sh.a. Arianita Shtishi Pranuar
Shoqėria aksionere "Banka Credins" sh.a. Armand Rraja Pranuar
Shoqėria aksionere "Banka Credins" sh.a. Euro Druri Pranuar
Shoqėria aksionere "Banka Credins" sh.a. Armand Rraja Pranuar
Shoqėria Banka e Tiranės sh.a. Sabah e Suzana Tupi Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare Albert Spahiu Pranuar
Raiffeisen Bank sh.a. Ismail Bali Pushuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Bujar Luka Pranuar
Banka Kombėtare Tregtare sh.a. Bajram Redhaj Pushuar
Raiffeisen Bank sh.a. Ėngjėll Jaupi Pranuar
Raiffeisen Bank sh.a. Eduard Dodaj Pranuar
Raiffeisen Bank sh.a. Forcim Loka Pranuar
Raiffeisen Bank sh.a. Saimir Bregu Pranuar
Raiffeisen Bank sh.a. Dilaver Hysa Pushuar
Raiffeisen Bank sh.a. Petrit Shehaj Pranuar
Raiffeisen Bank sh.a. Hamza Sula Pranuar
Raiffeisen Bank sh.a. Agim Dervishi Pranuar
Raiffeisen Bank sh.a. Alfred Sorra Pranuar
Raiffeisen Bank sh.a. Gentiana Vrioni Pranuar
Raiffeisen Bank sh.a. Kadri Gjika Pranuar
Raiffeisen Bank sh.a. Fatmir Gjeta Pranuar
Raiffesein Bank sh.a. Elona Braja Pranuar
Raiffeisen Bank sh.a. Migen Stefani Pranuar
Raiffeisen Bank sh.a. Elona Braja Pranuar
Raiffeisen Bank sh.a. Majlinda Gjoci Pranuar


24 Korrik 2009

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Albania

Publikuar nga: Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos