Deputetėt e Fierit, gjysmė rroge pėr familjen e varfėr nė Levan

 

FIER - Deputetėt demokratė dhe ai i LSI-sė nė qarkun e Fierit do tė dhurojnė gjysmėn e rrogės sė parė tė tyre si deputetė pėr familjen Geci nė Levan. Deputetja e PD-sė, Mesila Doda, ka vizituar dje familjen, e cila jeton nė kushte tejet tė vėshtira ekonomike prej mė shumė se 10 vitesh. Familja Geci pėrbėhet nga 7 anėtarė, ku pas vetėvrasjes sė nėnės, babai shfaqi probleme mendore, ndėrsa njė fėmijė ėshtė i verbėr. Ndihma ekonomike qė do t'i shkojė familjes, sipas Dodės, do tė jetė kolektive, pasi ajo sė bashku me kolegėt e tjerė, deputetėt e kėsaj force politike qė janė tė zgjedhurit e Qarkut Fier, kanė vendosur tė japin kontributin e tyre nė tė holla pėr familjen Geci. Kėshtu, sipas Dodės, tė 6 deputetėt e PD-sė do tė japin gjysmėn e rrogės sė parė tė deputetit, ndėrsa kėsaj nisme do t'i bashkohet edhe deputeti i LSI, Dritan Prifti. "Duam tė japim kontributin tonė sa tė mundemi qė kjo familje tė ndiejė mė tepėr ngrohtėsi dhe siguri pėr tė jetuar. Kemi biseduar dhe kjo do tė jetė ndihma jonė e parė, ndėrsa edhe nga Enti i Banesave familjes do t'i sigurohet njė banesė pėr t'u strehuar". Gjatė vizitės sė saj, Doda shoqėrohej nga pushtetarėt vendorė dhe kandidatja pėr deputete nė zgjedhjet e 28 qershorit, Suzana Numani. Varfėria ekstreme e familjes Geci u bė e njohur nga media, çka ndikoi dhe nė tėrheqjen e vėmendjes sė pushtetarėve dhe pėrkushtimin e tyre konkret pėr ta ndihmuar atė.            m.r

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Panorama

Publikuar nga: Panorama

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos