Veshjet e stinės, vijnė nė dyqane me superçmime

Butiqet e kryeqytetit paralajmėrojnė ardhjen e vjeshtės. Njė numėr i madh i dyqaneve tė veshjeve nė Tiranė kanė mbushur vitrinat e tyre me veshjet e stines se vjeshtes. Moda e vjeshtės 2009-2010, tashmė ka filluar tė reklamohet nė kėto vitrina.
Ajo qė vihet re ėshtė se , veshjet e vajzave kėtė vjeshtė, tentojnė tė jenė shumė "femėrore", klasike por me ngjyra tė errėta. Lejlaja e errėt, bluja e errėt, grija dhe e zeza siç duken do tė mbeten ngjyrat mė imponuese tė sezonit tė ri vjeshtė-dimėr. Veshjet e thurrura dhe tė punuara me dorė, siç duket, kanė qenė rrobat mė tė preferuara pėr stilistėt. Pėrveç veshjeve me xhins apo pantollona tė ndryshme, pėr modėn vjeshtė 2009, stilistėt kanė paraparė edhe fustane tė bukura pėr çdo ditė dhe bluze tė gjata qė vishen me streçe dhe çizme. Megjithatė, njė nga nga tendencat mė tė forta tė sezonit vjeshtė-dimėr duket se do tė vazhdojnė tė jetė veshjet e lekurės dhe sidomos xhaketat. Siç duket dizenjuesit e mendojnė xhaketėn e lekurės, si rrobė ideale pėr sezonin e vjeshtės duke e kombinuar atė gati me tė gjitha llojet e stofeve.
Por ajo se çfarė vihet re janė çmimet pikante tė kėtyre veshjeve.
Pothuajse tė gjitha rrobat e koleksionit tė ri vjeshtė dimėr kanė çmime shumė tė larta tė cilat nuk janė tė pėrballueshme nga çdo femėr. Shumė qytetarė janė shprehur se çmimet e larta qė i kanė butiqet e kryeqytetit ua privojnė atyrė mundėsinė pėr tė ndjekur modėn e fundit.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos