Goli i Mesit, me i bukuri

UEFA zbuloi edhe dhjete golat me te bukur ne fazen e pare te Liges se Kampioneve. Goli me i bukur eshte ai i Lionel Mesit ne ndeshjen Barcelona-Lion. Me pas vijne Deivid (Fenerbace-Inter), Valbuena (Liverpul-Marseje), Sedorf (Milan-Shakhtar Donetsk), Sektioui (Porto-Marseje), Ibrahimovic (Inter-CSKA Moske), K. Ronaldo (Mancester-Sporting Lisbone), Pereira (Benfika-Milan), Aleks (Fenerbace-CSKA Moske), Torres (Liverpul-Marseje). Gjate fazes se grupeve u shenuan 276 gola ne 97 takime, me nje mesatare prej 2.75 gola per ndeshje.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Korrieri

Publikuar nga: Korrieri

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos