Policia ripublikon numrat e emergjencės

Ripublikohen numrat e Policisė pėr Tiranėn pėr t‘i ardhur nė ndihmė gjithė qytetarėve. Strukturat e drejtorisė sė kėtij qarku, duke i kushtuar vėmendje tė veēantė nė funksion tė shėrbimit dhe dhėnies ndihmė ndaj qytetarėve, publikon dhe vė nė dispozicion edhe njė herė numrat telefonikė pėr tė informuar pėr probleme tė ndryshme. Ftohen qytetarėt se nėse mund tė ndodhen pėrpara njė situate emergjente tė denoncojnė pranė organeve tė Policisė, nė rastet e vjedhjeve apo grabitjeve etj., nė mėnyrė qė policia tė marrė masa tė shpejta pėr kapjen e autorėve dhe vėnien e tyre pėrpara organeve tė drejtėsisė. Njė kontribut pėr kapjen e personave nė kėrkim ka dhėnė edhe komuniteti, i cili nė vazhdimėsi ka mbėshtetur strukturat policore dhe ka bashkėpunuar me to dhe pėrmes telefonatave nė numrin publik 129. Ndėrkohė, pėr ēdo padrejtėsi tė vėrejtur nga punonjėsit e policisė, ju mund tė denonconi nė zyrat e Shėrbimit tė Kontrollit tė Brendshėm, pranė Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Tiranė. Pėr t‘ju ardhur nė ndihmė, Policia e Tiranės ripublikon numrat telefonikė tė Komisariateve tė Policisė, qė ajo ka juridiksion.


Lista e numrave

Drejtoria e Policisė sė Qarkut Tiranė : 129 (pa pagesė); Salla Operative 22 81 52; 24 83 33;
Zyra e Marrėdhėnieve me Publikun & Mediat tel & fax 23 57 40
Komisariati i Policisė Nr. 1: Numėr telefoni (fiks) 224445;
Rajoni i Policisė nė Qytetin Studenti, me numėr telefoni 34 62 31;
Komisariati i Policisė Nr. 2: Numėr telefoni (fiks) 22 33 22;
Rajoni i Policisė Vorė, me numėr telefoni (fiks) 60 04 64;
Komisariati i Policisė Nr. 3: Numėr telefoni (fiks) 22 45 29;
Posta e Policisė sė Universitetit Bujqėsor dhe Reparti i Policisė Laprakė, me numėr telefoni (fiks) 35 77 56;
Komisariati i Policisė Nr. 4: Numėr telefoni 36 68 26 ; 3314;
Komisariati i Policisė Nr. 5: Numėr telefoni 20 01 82;
Komisariati i Policisė Nr. 6: Numėr telefoni (fiks) 35 18 90
Komisariati i Policisė Rrugore : Numėr telefoni 22 68 01 dhe 126 (pa pagesė); 3234;
Komisariati i Policisė Rinas: Numėr telefoni (fiks) 36 59 13 ; 3680;
Komisariati i Policisė sė Objekteve: Numėr telefoni 22 68 01; 3232;
Komisariati i Policisė Kavajė : 055443723;
Rajoni i Policisė Rrogozhinė 05772070;
Posta e Policisė Golem 05 79 22 273 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Shqip

Publikuar nga: Gazeta Shqip

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos