Ngjarja tragjike, xhaxhai masakron mbesėn, tė ėmėn dhe tezen e sajNga TemaNė ngjarje tragjike ka tronditur dje Shqipėrinė dhe Italinė. Njė 24-vjeēar shqiptar ka masakruar mbesėn e tij 3-vjeēare, sė bashku me tė ėmėn dhe tezen e saj. Ngjarja trondit

Nėse dėshironi tė lexoni edicionin online tė gazetės nė PDF klikoni kėtu.

Ngjarja tragjike, xhaxhai masakron mbesėn, tė ėmėn dhe tezen e sajNga Tema

Nė ngjarje tragjike ka tronditur dje Shqipėrinė dhe Italinė. Njė 24-vjeēar shqiptar ka masakruar mbesėn e tij 3-vjeēare, sė bashku me tė ėmėn dhe tezen e saj.

Ngjarja tronditėse ka ndodhur nė qytetin e Pavias, ndėrsa viktimat janė Rina Mėlyshi, 24 vjeē, vajza e saj 3-vjeēare dhe tezja e vajzės, Ornela Ndoj, 19 vjeē.

Kėto tė fundit janė ekzekutuar nga 24-vjeēari Alfred Mėlyshi, ndėrkohė qė nuk dihen shkaqet e vėrteta tė kėsaj tragjedie, duke qenė se autori i saj ka qėlluar edhe veten dhe tashmė ndodhet i shtruar nė spital, nė gjendje tė rėndė pėr jetėn. Mediet e vendit fqinj, tė cilat i referohen policisė italiane, bėnė me dije se tri viktimat janė masakruar me thikė, gjė qė dhe u ka shkaktuar vdekjen.

Fillimisht, mediet e vendit fqinj thanė se autorėt e krimit qenė dy shqiptarė tė tjerė, rreth moshės 30-vjeēare. Kėto tė fundit thanė se dy shqiptarėt, pasi kanė kryer krimin e rėndė, i cili ka ndodhur pikėrisht nė apartamentin e viktimave, janė larguar menjėherė nga vendi i ngjarjes. Mediet italiane bėnė me dije se konflikti i ka pasur fillesat qė para disa muajve. Tė paktėn kėshtu janė shprehur fqinjėt e viktimave. Kėta tė fundit kanė thėnė pėr policinė se familja e viktimės ka pasur disa herė grindje me tė dyshuarit, madje dy net mė parė nė pallatin nė tė cilin jetonin viktimat, janė dėgjuar disa tė shtėna pistolete, qė sipas fqinjėve kanė pasur lidhje pikėrisht me familjen shqiptare. Ka qenė ky fakt qė ka bėrė policinė tė dyshonte pėr ekzekutimin e tyre nga ana e personave tė tjerė.

Por gjatė orėve nė vijim, fillimisht policia ngriti dyshimin se viktimat mund tė ishin ekzekutuar nga xhaxhai i vajzės sė vogėl, Alfred Mėlyshi, 24 vjeē. Gjatė njė momenti qė ka dalė nga gjendja e rėndė, xhaxhai i vajzės ka pohuar pėr policinė se ka qenė pikėrisht ai qė ka ekzekutuar familjarėt e vet dhe mė pas ka tentuar qė tė vrasė edhe veten. Policia ka deklaruar se 24-vjeēari ka pranuar autorėsinė e krimit dhe se kemi tė bėjmė me njė vrasje tė trefishtė e kryer me njė mjet tė vetėm, qė ėshtė thika.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Tema

Publikuar nga: Tema

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos