"Gėrdeci", njė ushtri oficerėsh dhe kolonelėsh do tė jenė dėshmitarė

Gati e gjithė klasa drejtuese e Ministrisė sė Mbrojtjes do tė paraqiten si dėshmitarė nė megaprocesin e nisur pėr shpėrthimin nė Gėrdec. Tė gjithė janė pjesėtarė me status tė NATO-s. Ndėrkohė, imuniteti shpėton sėrish ish-ministrin e Mbrojtjes, Fatmir Mediu, i cili nuk figuron nė listėn me rreth 390 dėshmitarė, qė do tė pyeten nga prokuroria nė procesin kundėr 29 tė pandehurve qė akuzohen si shkaktarėt e tragjedisė sė Gėrdecit. Si pėr ironi tė fatit, nė listė figurojnė tė gjithė bashkėpunėtorėt e Mediut nė ministri, nga kėshilltarėt e deri te sekretarja. Dėshmitari i parė ėshtė ish-kėshilltari juridik i ministrit tė Mbrojtjes, ndėrsa lista vazhdon me njė numėr tė madh zyrtarėsh dhe ish-zyrtarėsh tė mbrojtjes. Nė listė mungon edhe deputeti Aldo Bumēi, i cili ka hartuar edhe procedurat pėr demontimin e armėve para ngritjes sė "fabrikės sė vdekjes", ndėrsa janė marrė si dėshmitarė disa bashkėpunėtorė tė tij, gjatė kohės qė ushtronte detyrėn e ministrit tė Drejtėsisė. Do tė vijnė si dėshmitarė nė procesin me 29 tė pandehur, specialistė tė shumtė tė armatimit, shefa tė logjistikės tė disa depove qė furnizonin Gėrdecin si dhe Hysni Gjergji, drejtori i Shėrbimit Informativ Shtetėror. Prokuroria ka kėrkuar si dėshmitarė edhe njė emėr shumė tė lakuar pas tragjedisė sė Gėrdecit, Patrik Henry, qė njihet nė dosje si pėrfaqėsuesi i shoqėrisė amerikane SAC. Sė bashku me tė janė edhe katėr shtetas tė tjerė amerikanė qė kanė punuar nė Gėrdec. Lista ka edhe dėshmitarė tė tjerė nga Ministria e Financave, kryetari i Bashkisė sė Vorės, nga SHKB e Ministrisė sė Drejtėsisė, mjekė dhe punonjės policie. Prokuroria thotė se ka thirrur si dėshmitarė Rahman Selmanllarin, i konsideruar si mik i familjes Berisha, i cili bėn pjesė nė listėn VIP tė dėshmitarėve tė organit tė akuzės, nė procesin gjyqėsor tė tragjedisė sė Gėrdecit, qė po zhvillohet nė Gjykatėn e Tiranės. Biznesmeni Rrahman Selmanllari, i njohur ndryshe si miku i ngushtė i djalit tė Kryeministrit Sali Berisha, Shkėlzenit, renditet midis 100 dėshmitarėve tė parė nė listėn me rreth 390 dėshmitarėve tė akuzės qė do tė thirren nga akuza, pėr tė provuar fajėsinė e 29 tė pandehurve tė tragjedisė sė Gėrdecit. Sipas prokurorisė, Selmanllari do tė dėshmojė para gjykatės pozicionin e tij nė kompaninė amerikane SAC. Me autorizim tė presidentit tė kėsaj kompanie, Patrick Henry, Selmanllari ka pėrfaqėsuar kėtė kompani nė demonstrimin e parė tė demontimit tė municioneve tė kalibrave 7.62 dhe 14.5 mm, nė Gėrdec, kur kishin mbėrritur edhe makineritė e demontimit.
Disa ditė mė parė filloi zyrtarisht procesi gjyqėsor ndaj 29 tė pandehurve tė tragjedisė sė Gėrdecit. Pėrfaqėsuesit e akuzės lexuan pėr dy orė kėrkesėn pėr gjykim me rreth 120 faqe nė ngarkim tė tė pandehurve, duke parashtruar edhe provat qė janė siguruar nė fazėn hetimore bashkė me listėn e dėshmitarėve, qė do tė thirren prej saj nė kėtė cilėsi nė Gjykatėn e Tiranės. Nė listėn e kėtyre dėshmitarėve tė akuzės, falė imunitetit parlamentar nuk ndodhej emri i ish-ministrit tė Mbrojtjes, Fatmir Mediu, tashmė me detyrėn e ministrit tė Mjedisit, edhe pse, sipas prokurorisė, shpėrthimi i Gėrdecit ka ardhur si pasojė e urdhrave tė lėshuar nga ai. Nė dosje, emri i ish-ministrit tė Mbrojtjes pėrmendjen vetėm si qytetar dhe jo si person i pandehur, pasi me vendim tė Gjykatės sė Lartė, procedimi penal ndaj tij ėshtė pushuar falė imunitetit tė fituar nė zgjedhjet e 28 qershorit.

S.Ē.


LISTA

ZYRTARĖT QĖ JANĖ THIRRUR PĖR DĖSHMI

1. Plarent Nazim Ruka. Kėshilltar juridik i MM-sė
2. Erida Petrit Bllaca (Ndroqi). Pėrgjegjėse sektori DMIMB
3. Ylli Neshat Bregu
4. Nazmi Nevruz Ramolli
5. Flutura Zenel Ēavolli. Ish-sekretare e ministrit tė Mbrojtjes
6. Arben Llambi Simaku. Ish-shef kabineti i ministrit tė Mbrojtjes
7. Elmaz Abdi Leci. Ish-shef kabineti i MM-sė
8. Foto Nasho Duro.
9. Sokrat Sollo Papadhima.
10. Dritan Sokrat Stroni.
11. Viktor Preng Pershqefa
12. Hysen Gjik Cekodhima. Drejtor i Drejtorisė sė Operacioneve dhe Stėrvitjes nė Shtabin e Pėrgjithshėm
13. Sytki Avdi Fanaj.
14. Shaqir Jashar Koliqi.
15. Hysni Faik Gjergji. Drejtori i Shėrbimit Informativ tė Ushtrisė
16. Zeni Zylfer Kamberi.
17. Kol Preng Dedgjoni
18. Albana Dalip Dodaj. Sekretare e SHPFA-sė
19. Margarita Tajar Shentolli
20. Durim Banush Lila
21. Xhemal Qerim Drazhi
22. Anila Jakup Lala
23. Liza Preng Maksuti
24. Vojsava Dilaver Prifti
25. Alma Luftar Zili
26. Anjola Gezim Agolli
27. Alban Lutfi Dokushi. Punonjės nė Presidencė
28. Kozeta Karafil Dashi
29. Ardian Bektash Spaho
30. Petrit Hetem Llapi
31. Memli Shefit Kasapi
32. Fiqiri Mehmet Xhaferi
33. Kasem Bajram Mahmutaj
34. Adelina Sami Kaptelli
35. Lulzim Sali Fejzo
36. Stavri Jani Ēipa
37. Luan Xhemal Duzha
38. Ergys Mina Qirici. Jurist, Ministria e Financave
39. Lindita Vladimir Rusmaili. Drejtoreshė e Drejtorisė Juridike, Ministria Financave
40. Mimoza Vangjel Dhembi. Ministria Financave
41. Ermonela Ramadan Sina
42. Nuri Mehmet Sopaj. METE
43. Ilir Zeqi Kodra. METE
44. Pranvera Avdulla Kastrati. METE
45. Ismet Ibrahim Drenova. Anėtar i Grupit tė Studimit tė Kostos sė Demontimit
46. Shkelzen Fran Mėhilli. Anėtar i Grupit tė Studimit tė Kostos sė Demontimit
47. Nexhip Xhemai Agaraj. Anėtar i Grupit tė Studimit tė Kostos sė Demontimit
48. Albert Mete Bora. Komandanti i Shkollės sė Trupės Ushtarake, Tiranė
49. Bardhyl Veli Hoxha
50. Nikoll Mark Ndoi. Specialist armatimi nė KM
51. Kadri Ismail Suli
52. Lavdim Hamza Ēota. Shef armatimi Brl. 4300.
53. Janaq Aristotel Prifti. Shef i seksionit tė furnizimit nė KM.
54. Bardhyl Destan Ēeliku. Shef transporti nė KM
55. Figali Turan Golemi. Shefe e financės nė KM
56. Bujar Ahmet Allaj. Shef i logjistikės nė rep 4300
57. Hekuran Ali Rrapaj. Shef i transportit nė J4 nė SHPFA
58. Jonida Ilmi Deliu. Shefe e furnizimit nė BrL 4300
59. Reivis Kujtim Xhepa. Sp transporti nė rep. 4302 Pezė-Helmes
60. Shahin Sadik Toēilla. Shef i logjistikės B.A-M 4303
61. Agim Vangjel Prifti. Komandanti i rajonit nr.2, reparti 4303/2 Berat.
62. Drini Xhemal Nikolla. Reparti Ushtarak 5570 Bonavi Vlorė
63. Robert Kastriot Gjini
64. Bledar Ivzi Halilaj
65. Baki Zeqo Bala. Drejtor i Drejtorisė sė Menaxhimit tė Projekteve nė MM
66. Paulin Rrok Paluku. Reparti 1101, Vau Dejės Shkodėr
67. Kristaq Llazi Arapi. Specialist infrastrukture dhe Mjedisi nė KFB
68. Bajram Murat Koēi. Shef i logjistikės nė Brigadėn e Mbėshtetjes Rajonale
69. Flamur Hasim Skraparlliu. Komanda e Doktrinės dhe Stėrvitjes
70. Ylber Selman Dogjani. Shef shtabi KDS
71. Flamur Ismail Hadushi. Drejtor i J2 KFB
72. Astrit Fuat Jaupi. Komandant i Br. Ajrore Rep. 3001
73. Paulin Ndue Lleshi. Ish-ushtar profesionist nė Gėrdec
74. Dalip Dervish Kau. Ish-ushtar profesionist nė Gėrdec
75. Bashkim Jonuz Allushi. Ish-ushtar profesionist nė Gėrdec
76. Agron Neshat Bako. Ish-ushtar profesionist nė Gėrdec
77. Nazmi Hysen Shera. Ish-ushtar profesionist nė Gėrdec
78. Asim Rexhep Selmani. Pėrgjegjės nė Shėrbimet Publike nė Bashkinė Vorė
79. Fatmir Ismail Hoxhaj
80. Fatmir Adem Hoxha
81. Zylyftar Sheme Hatellari. Ish-ushtar profesionist nė Gėrdec
82. Thanas Theodhor Kuleēi
83. Zenel Adem Kuēana. Ish-komandanti i Detashmentit Provizor Rep. 3001/4
84. Xhevdet Ferrik Baēe. Shef i Sektorit tė Menaxhimit tė Garnizoneve, Komanda e Forcės sė Bashkuar, Plepa Durrės
85. Ylli Isa Bajo. Ish-jurist nė Komandėn e Forcės sė Bashkuar
86. Mimoza Islam Sadushaj
87. Agim Xhorxhi Robo
88. Rahman Islam Selmanllari
89. Ervin Minella Mata
90. Flora Vesel Xhillari
91. Shpetim Jonuz Tikvina
92. Gezim Hamid Tikvina
93. Ilir Sali Verdha
94. Sokol Mustafa Kallogjeri
95. Kujtim Skender Hoxhallari
96. Mehmet Avdulla Metko. Me detyrė nė Shtabin e Pėrgjithshėm

DĖSHMITARĖT E HUAJ

97. Patrick Korneilous Henry
98. Rodney Spenser Taylor
99. Devid Clark Howell
100. William Merit Hart
101. Sidney Tison Macintyre

PUNĖTORĖT NĖ FABRIKĖ

102. Elis Agim Fjolla
103. Nikolin Hamit Hazizaj. Punėtor
104. Elton Qemal Hasa. Punėtor
105. Pellumb Mazllem Syla. Punėtor
106. Fehmi Rira Sula. Punėtor
107. Lihane Mazllem Sula. Punėtor
108. Fatbardha Latif Rama. Punėtor
109. Ermira Shaqir Berisha. Punėtorė nė firmėn "Albademil"
110. Luiza Idriz Zeneli. Punėtore
111. Qemal Rira Mema. Punėtor
112. Ervis Hasan Koci. Punėtor
113. Bahri Riza Plloēi. Punėtor
114. Adriatik Hajdar Babaliu. Punėtor
115. Haki Islam Nasufi. Punėtor
116. Bujar Islam Nasufi. Punėtor
117. Shega Shaban Kokici. Punėtor
118. Leonard Ali Aliu. Punėtor
119. Besnike Beqir Halili. Banor
120. Rruzhdije Mahmut Halili. Punėtor
121. Aneta Syrja Dokushi. Punėtor
122. Lirim Faik Palushi. Punėtor
123. Luftim Skender Gerdeci. Punėtor
124. Thellenxa Avdi Gjoka. Punėtor
125. Shefki Selam Sefaj. Punėtor
126. Naim Rushit Cani. Punėtor
127. Caje Zenel Ēiku. Punėtor
128. Dhurata Hamza Hasani. Punėtor
129. Gazmir Bajram Murati. Punėtor
130. Bledian Banush Vaka. Punėtor
131. Albana Qazim Aliu. Punėtor
132. Shqipe Mehmet Aliu. Punėtor
133. Zyra Feta Hasa. Punėtor
134. Fatime Jonuz Fejza. Punėtor
135. Qani Ali Aliu. Punėtor
136. Bihone Limon Halili. Punėtor
137. Myrvete Myslym Lala. Punėtor
138. Alban Mehmet Ēollaku. Punėtor
139. Artan Islam Dedej. Punėtor
140. Medi Myrteza Celami. Punėtor
141. Haxhi Shaqir Hoxha. Punėtor
142. Mustafa Mustafa Laēi. Punėtor
143. Jemin Sali Kurti. Punėtor
144. Klaudi Kadri Mema. Punėtor
145. Nertil Pellumb Dedej. Punėtor
146. Drita Ramadan Cani. Punėtor
147. Hekuran Rahman Kaca. Punėtor
148. Ramadan Selam Sefa. Punėtor
149. Arben Hysen Dova. Punėtor
150. Shkelqim Beqir Prini. Punėtor
151. Beqir Abedin Prini. Punėtor
152. Dylbere Nezir Prini. Punėtor
153. Albert Ferit Duka. Shofer nė fabrikėn e Gėrdecit
154. Luiza Ismet Dirda. Punėtor
155. Mirela Sabri Hazizi. Punėtor
156. Aleksander Hekuran Veliaj. Punėtor
157. Fadil Jonuz Tanushi. Punėtor
158. Andi Bashkim Belliu. Punėtor
159. Alketa Servet Hazizaj. Punėtor
160. Kujtim Ymer Osmani. Punėtor
161. Rabie Aqif Gerdeci. Punėtor
162. Arian Skender Gerdeci. Punėtor
163. Kujtime Selam Gerdeci. Punėtor
164. Veiz Iljaz Muco. Pėrgjegjės punėtorėsh nė firmėn "Albademil"
165. Julian Jorgo Pando. Pėrgjegjės pėr punėtorėt
166. Valbona Kadri Lloha. Ekonomiste kontable nė firmėn "Albademil"
167. Myslym Ali Zguri. Punėtor nė fabrikėn "Albademil"
168. Haki Selam Sefa. Punėtor nė fabrikėn e Gėrdecit
169. Pezal Perparim Emini. Punėtor nė fabrikėn e Gėrdecit
170. Arben Ismail Demirxhiu. Punėtor nė fabrikėn e Gėrdecit
171. Ilir Muharrem Kranja. Punėtor nė fabrikėn e Gėrdecit
172. Andrea Muharrem Kranja. Punėtor nė Rinas
173. Kadri Hasan Mece. Punonjės pranė firmės "Albademil" -Gėrdec
174. Vasil Mustafa Laci. Punėtor nė fabrikė e Gėrdecit
175. Bukurosh Mazllem Syla. Punėtor
176. Eljon Hamit Kurti. Ish-punėtor nė Fabrikėn Gėrdec
177. Florian Hamit Kurti. Ish-punėtor
178. Taulant Hamet Hazizaj. Punėtor
179. Adelina Avni Cani. Punėtore nė fabrikėn e Gėrdecit
180. Arta Beqir Prini. Punėtore
181. Lulzim Abdulla Murati. Punėtor
182. Fitim Bajram Murati. Punėtor
183. Florjana Bajram Murati. Punėtor
184. Flogert Rushit Ēiku. Punėtor
185. Armand Nezir Celami. Punėtor
186. Thellenza Rexhep Lala. Punėtor
187. Avni Osman Kurti. Punėtor
188. Eglon Bajram Leti. Punėtor
189. Blerta Beqir Prini. Punėtor
190. Sadik Shefit Sulaj. Specialist armatimi i punėsuar nė fabrikėn "Albademil"
191. Petrit Mehmet Behari. Specialist armatimi
192. Zabit Ahmet Cuku. Specialist armatimi
193. Shaban Hajdar Brahushi. Specialist armatimi
194. Ndue (Viktor) Jak Nikolli. Specialist armatimi
195. Seran Hysen Maēi. Punėtor
196. Nazmi Ramazan Isufaj. Punėtor
197. Haxhi Jonuz Mara. Punėtor
198. Kledian Fatmir Qefalia. Punėtor
199. Benard Shpetim Kaēaēa. Punėtor
200. Shpetim Sulejman Kaēaēa.
201. Kristaq Llazar Coka.
202. Bexhet Mehmet Fezolli.
203. Glodian Sabri Kodra.
204. Jakup Haxhi Picari.
205. Sherif Minas Muha.

BANORĖT E GĖRDECIT

206. Selim Bektash Aliu. Banor
207. Mariglen Naim Farruku. Kalimtar
208. Bardhe Frrok Gjaci. Banor
209. Bardha Hasan Suta. Banor
210. Zeqine Demir Fezolli. Banor
211. Vjollca Jakup Halili. Banor
212. Dervish Mazllum Syla. Banor
213. Fadil Faslli Hysi. Banor
214. Xhoana Kujtim Gerdeci. Banor
215. Hysen Mehmet Fezolli. Banor
216. Petrit Osman Gerdeci. Banor
217. Blerim Rustem Shera. Banor
218. Zenel Vesel Kareci. Banor
219. Sami Ali Osmani. Banor
220. Serme Rrahman Kenga. Banor
221. Ramazan Ahmet Cani. Banor
222. Fatmir Bajram Nelo. Banor
223. Edlira Rufi Gega. Banor
224. Hava Xhafer Dervishi. Banor
225. Astrit Sinan Halili. Banor
226. Fatmir Ramazan Dauti. Banor
227. Bastri Destan Lami. Banor
228. Gezim Selam Gjoni. Banor
229. Bukurie Mersin Lika. Banor
230. Nezmi Ramazan Halili. Banor
231. Robert Ferhat Gerdeci. Banor
232. Ramiz Ferhat Gerdeci. Banor
233. Hasan Islam Hasani. Banor
234. Safet Agim Manaj. Banor
235. Baki Ramazan Halili. Banor
236. Sulltane Xhemal Halili. Banor
237. Hekuran Jahir Cubi. Banor
238. Lindita Agim Cubi. Banor
239. Mimoza Hysen Aliu. Banor
240. Sanie Sali Halili. Banor
241. Qerime Sabri Tarja. Banor
242. Etleva Hasan Breti. Banor
243. Perparim Qazim Picari. Banor
244. Adriana Nezir Hoxha. Banor
245. Fellenxa Zenel Gerdeci. Banor
246. Fatmir Shefqet Aliu. Banor
247. Suzana Ramadan Aliu. Banor
248. Hurme Bajram Aliu. Banor
249. Rolanda Bujar Aliu. Banor
250. Fatmir Mehmet Ēollaku. Banor
251. Thellenxa Enver Aliu. Banor
252. Xhorxhina Arben Suta. Banor
253. Erind Gezim Gjoni. Banor
254. Naim Hamdi Farruku. Banor
255. Mimoza Haziz Kruja. Banor
256. Rigon Veli Durdaj. Banor
257. Uran Qemal Deliu. Pjesėtar i familjes Deliu, qė nga ngjarja patėn pesė viktima
258. Feruzan Veli Durdaj. Babai i viktimės Erison Durda
259. Tushe Haki Osmani. Nėna e viktimės Resmije Kranja
260. Sali Hasan Pepa. Daja e viktimės Jetmir Ballazhi
261. Dilaver Qamil Alhasa. Bashkėshorti i viktimės Shqipe Alhasa
262. Aferdita Riza Canga. Bashkėshortja e viktimės Besim Canga
263. Dhimitėr Homet Hazizaj. Djali i viktimės Homet Hazizaj
264. Festime Medehat Ase. Bashkėshortja e viktimės Arben Ase
265. Bajram Ramazan Leti. Babai i viktimės Zelije Leti
266. Gezim Shefki Cani. Djali i dy viktimave Shefki dhe Bukurie Cani
267. Mirela Muhamet Dvorani. Bashkėshortja e viktimės Endri Dvorani
268. Ramazan Ali Alla. Xhaxhai i viktimės Roland Alla
269. Selvi Zija Hamolli. Bashkėshortja e viktimės Azem Hamolli
270. Mehmet Jonuz Saliu. Banor
271. Zamira Homet Durdaj. Nėna e viktimės Erison Durdaj
272. Fation Lutfi Lika. Banor
273. Murat Ali Zguri. Banor
274. Lulzim Asllan Muēa. Shofer i punėtorėve tė Rinasit
275. Baftjar Shaban Meēe. Shofer i punėtorėve tė Rinasit
276. Eduart Xhafer Breti. Banor
277. Klodjan Haki Gerdeci. Banor
278. Osman Hasan Haka. Banor
279. Bege Selim Aliu. Banor
280. Selim Bege Aliu. Banor
281. Vjollca Rexhep Rama

ROJET DHE PUNONJĖSIT E XHENIOS

282. Agim Sefer Vrana. Drejtues teknik i shoqėrisė sė ruajtjes "Vrana"
283. Zigur Rahiq Canaj. Roje i policisė private "Vrana"
284. Fejzi Bajram Shehu. Roje zėvendėsues i policisė private "Vrana"
285. Begator Leko Mane. President i policisė private "Rogat"
286. Kastriot Tefik Kreci. Roje i policisė private "Rogat"
287. Dashamir Fiqiri Biēi. Roje i policisė private "Rogat"
288. Artur Andon Ballabani. Magazinier nd. MEICO
289. Granit Nexhmedin Leka. N/Drejtor nd. MEICO
290. Vath Rushit Sula. Magazinier armatimi nė Rinas i nd. MEICO
291. Suzana Simon Burhanaj. Asistente sekretare e drejtorit tė nd. MEICO
292. Anastasia Mikael Dhimitri. Asistente arshiviste nė nd. MEICO
293. Spiro Llazar Zaka. Shef sektori marketingu nė nd. MEICO
294. Tosum Rushan Deliu. Specialist nė nd. MEICO
295. Marsida Sotir Tasho. Juriste nė nd. MEICO
296. Alba Viktor Thoma. Specialiste marketingu nė nd. MEICO
297. Martin Sofokli Lazeri. Specialist marketingu nė nd. MEICO
298. Marinela Nadir Bode. Pėrkthyese nė nd. MEICO
299. Xhemal Hysen Horanlli. Specialist municioni nė nd. MEICO
300. Ardian Ndue Malci
301. Dod Preng Malēi
302. Agustin Ndue Malci
303. Vladimir Naun Dushi. Komandanti i batalionit xheniero-ndėrtues
304. Idriz Ramazan Zaja. Mekanik nė batalionin xheniero-ndėrtues.
305. Leke Frrok Lalaj. Fadromist
306. Preng Mark Margjini. Manovrator
307. Saba Bajram Sula. Manovrator
308. Perparim Osman Veliu. Specialist ndėrtimi nė xheniero
309. Agim Shefki Elezi. Shefi i operacioneve nė batalionin xheniero

310. Naim Ēun Ramaj. Shefi logjistikės nė xheniero
311. Ajet Ali Met‘hoxha. Shefi i sektorit nė xheniero
312. Valbona Vladimir Idrizi. Shefe finance xheniero
313. Nafie Qamil Oshafi,
314. Ilirjan Hasan Qosja

DĖSHMITARĖ, MJEKĖ DHE POLICĖ

315. Arjan Reshit Tivari. Mjek kardiolog
316. Donika Ramazan Allapi. Mjeke spit.civ. Shijak
317. Myzejen Hysni Dojku. K/infermiere nė spit.civ. DR
318. Lutfi Sefer Lami. Infermiere spit.civ.
319. Petrit Ali DautiM. Mjek kirurg nė spit.civ,DR
320. Shyqyri Muharrem Beqja. Mjek nė Manėz
321. Mustafa Rahman Dino. Punonjės policie

PUNONJĖSIT E BASHKISĖ SĖ VORĖS

322. Fiqiri Kadri Ismaili. Kryetari i Bashkisė sė Vorės
323. Gezim Ahmet Aliu. Punonjės i Ujėsjellėsit
324. Mustafa Tahir Gerdeci. Punonjės i Ujėsjellėsit
325. Ymer Myftar Gerdeci. Punonjės i Ujėsjellėsit
326. Ahmet Beqir Gerdeci. Punonjės i Elektrikut,
327. Perikli Marko Kosta. Punonjės i Elektrikut
328. Ēlirim Ramiz Lami. Punonjės i Elektrikut
329. Gjon Nikoll Pjetri. Punonjės i Elektrikut
330. Miklovan Muharrem Kopani. Punonjės i SHKB-sė pranė Ministrisė sė Drejtėsisė
331. Besnik Daut Rama. Punonjės policie
332. Shaban Xhelal Gjoka. Punonjės nė Bashkinė e Vorės
333. Xheme Kujtim Gerdeci. Banuese

BANORĖT E FSHATRAVE QĖ PREKU TRAGJEDIA

334. Avni Cani. Punėtore
335. Agron Besnik Hasrama
336. Altin Dalip Haxhiu
337. Ali Reshit Merja
338. Bashkim Myrteza Shehi
339. Sherif Misar Muka
340. Xhemal Vath Muka
341. Ramazan Sulejman Shera
342. Besnik Musa Picari
343. Afrim Musa Kenga
344. Agim Ahmet Previzi
345. Ali Jonuz Allushi
346. Besnik Daut Rama
347. Elidon Halit Disha
348. Alban Zyber Koka
349. Altin Fadil Subashi
350. Adem Shkurt Hasa
351. Caje Ismail Murati
352. Sabri Seit Kuēi
353. Petrit Qamil Dedej
354. Ali Kadri Murati
355. Fatos Hamit Alvora
356. Osman Rustem Topi
357. Ramadan Islam Tusha
358. Fadil Hamid Picari
359. Gani Sefer Aliu
360. Riza Ramazan Tahiri
361. Sherif Hamza Metalla
362. Durim Ibrahim Sollaku
363. Fiqiri Asllan Sefa
364. Nazmi Haxhi Aliu
365. Tasim Hysni Koni
366. Emin Gani Domi
367. Hurme Adem Domi
368. Baki Masar Domi
369. Ismail Kadri Domi
370. Arjana Fiqiri Koni
371. Fiqerete Bajram Koni
372. Altin Sefer Rrapollari
373. Sefer Asllan Luku
374. Bashkim Asllan Hushi
375. Nebi Hysen Dema
376. Bilal Ymer Dervishi
377. Gani Bilal Xibri
378. Arben Muharrem Kasa
379. Besim Haxhi Kajmaku
380. Haki Sinan Alushi
381. Beqir Xhemal Lami
382. Musa Ramazan Murati
383. Fran Frrok Djaloshi
384. Vath Ahmet Dervishi
385. Qazim Myslym Arapi
386. Dashamir Liman Gjoka
387. Diana Besim Qamo
388. Shefqet Kadri Jashari
389. Kurt Selman Mata 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Shqip

Publikuar nga: Gazeta Shqip

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos