Ndryshon gjithė kupola e policisė nė rrethe, ja 19 emėrimet e rejaTIRANĖ – Furtunė nė radhėt e policisė menjėherė pas emėrimit tė kreut tė ri tė saj. Gjatė ditės sė djeshme janė lėvizur thuajse tė gjithė titullarėt e Drejtorive tė Policisė nė qarqe. Burimet zyrtare tė Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Policisė bėjnė tė ditur se janė bėrė 19 emėrime nė tė gjitha rrethet e vendit, dhe nė strukturat qendrore tė Policisė sė Shtetit. Kėto lėvizje vijnė pas ardhjes nė detyrė tė ministrit tė Brendshėm, zotit Lulzim Basha dhe sė fundit tė kreut tė ri tė Policisė sė Shtetit, zotit Hysni Burgaj. Vendin e lėnė bosh nga Burgaj, e ka zėnė Hamdi Fjore, i cili qė nga dita e djeshme mban detyrėn e nėndrejtorit tė Pėrgjithshėm tė Policisė sė Shtetit. Fjore ka qenė drejtor i Forcave Speciale. Shemsi Prenēi, drejtor i Policisė sė Fierit ėshtė larguar nga kjo detyrė dhe nė tė vendoset Mėrgim Hoxha, i cili ishte drejtues i Policisė sė Qarkut tė Lezhės. Nė vendin e Hoxhės caktohet Muharrem Furriku. Shemsi Prenci zė vendin e Hamdi Fjores tek Forcat Speciale. Vehbi Bushati, drejtor i Policisė sė Vlorės largohet nga detyra dhe ndodhet nė pritje tė detyrės sė re. Ai zėvendėsohet nga drejtori aktual i policisė sė Elbasanit, Saimir Muēa. Emri Vata lė Policinė e Korēės dhe emėrohet drejtor i Policisė sė Gjirokastrės. Nė listėn e ndryshime ėshtė edhe Qarku i Beratit, ku ėshtė emėruar nė njė periudhė tė pėrkohėshme kryekomisar Altin Qato. Ndėrsa Drejtuesi Bernard Ēaushi, zė vendin e Emri Vatės nė krye tė Policisė sė Qarkut tė Korēės. (Nė tabelėn e mėposhtme janė tė gjitha emėrimet e reja nė strukturat e policisė)
Pak ditė mė parė dha dorėheqjen nga Policia e Shtetit Ahmet Prenēi, dhe vendin e tij e zuri Hysni Burgaj. Qė para periudhės sė zgjedhjeve nuk ka pasur qarkullime tė drejtuesve tė strukturave tė policisė nėpėr rrethe.


Emėrimet

Drejtues i Parė Hamdi Fjora, - Zv/Drejtor i Pėrgjithshėm pėr Sigurinė Publike
Rasim Borishi, - Zv/Drejtor i Pėrgjithshėm pėr Shėrbimet Mbėshtetėse
Drejtues i Parė Muhamet Rrumbullaku, - drejtor nė Drejtorinė e Rendit e Sigurisė Publike
Drejtues i Parė Nazmi Kotarja, - drejtor i Qendrės sė Formimit Policor
Drejtues i Parė Ali Elezi, - drejtor i Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Kukės
Drejtues i Parė Muharrem Furriku, - drejtor i Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Lezhė
Drejtues i Parė Mėrgim Hoxha, - drejtor i Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Fier
Drejtues i Parė Shemsi Premēi, - drejtor nė Drejtorinė e Forcave Lėvizėse Operacionale
K/Komisar Saimir Muēa, - drejtor i Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Elbasan
K/Komisar Altin Qato, - drejtor i pėrkohėshėm i Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Berat
Drejtues Bernard Ēaushi, - drejtor i Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Korēė
Drejtues i Parė Emri Vata, - drejtor i Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Gjirokastėr
Drejtues i Parė Edmond Rizai - drejtor i Drejtorisė kundėr Krimit tė Organizuar
Drejtues i Parė Arjan Muēa, - Kėshilltar pranė Drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Policisė
Drejtues i Parė Arben Hyseni - nė pritje tė emėrimit
Drejtues i Parė Vehbi Bushati, - nė pritje tė emėrimit
Ilia Nasi - drejtor i Policisė sė Qarkut Dibėr
Drejtues Aleks Hajdari, - drejtor i Policisė sė Qarkut Durrės
Ilia Nasi - drejtor i Policisė sė Qarkut Dibėr
(Burimi: Drejtoria e Pėrgjithshme e Policisė sė Shtetit)
5 Nentor 2009

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Albania

Publikuar nga: Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos