Siguracionet e makinave, shumė qytetarė nuk preferojnė t'i sigurojnė

Megjithėse nė Shqipėri ėshtė rritur ndėrgjegjėsimi i qytetarėve pėr tė siguruar automjetet ende ka nga ata tė cilėt nuk preferojnė ta bėjnė diçka tė tillė. Arsyet janė shumė megjithatė sipas Drejtorit tė Marketingut pranė kompanisė sė sigurimeve "Atlantik" ata persona qė nuk dėshirojnė tė sigurojnė makinat edhe pse njė veprim i tillė ndėrshkohėt nga ligji janė ata persona qė i pėrdorin mė pak makinat e tyre. Kėta persona kujtohen pėr tė bėrė njė poklisė sigurimi vetėm kur kanė kryer njė aksident.
E ndėrsa shumė nuk preferojnė tė sigurojnė makinėn tė tjerėt presin siguracione mė tė kompletuar siç ėshtė siguracioni kasko.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos