Rrugėt e Shqipėrisė, distancat nga Tirana

Jo vetėm nė mandatin qė kaloi, por dhe nė projektin e katėr viteve tė ardshme qeveria Berisha ka shpallur si prioritet ndėrtimine rrugėve tė reja dhe riskonstruksionin e rrugėve tė vjetra nė tė gjithė vendin. Por cila ėshtė diantaca e rrugėve aktuale qė nisin nga Tirana. Ne po japim sot njė raport special me tė gjitha tė dhėnat tė marra nė Ministrinė e Punėve publike,Transporteve dhe telekomunikacioneve.
Ja distncat dhe koha qė duhet pėr ti pėrshkuar kėto segmente rruge.


Distancat dhe kohėzgjatja

Tiranė-Durrės, 39 km, 30 minuta

Tiranė-Vlorė, 147 km, 2.5 orė

Tiranė-Kukės, 144 km, 2 orė

Tiranė-Sarandė, 290 km, 5 orė

Tiranė-Bajram Curri, 238 km, 4.5 orė

Tiranė- Shkodėr, 111 km, 1.40 orė

Tiranė-Elbasan, 54 km, 1 orė

Tiranė- Fier, 113 km, 2 orė

Tiranė-Korçė, 179 km, 3.5 orė

Tiranė- Berat,132 km, 2 orė

Tiranė-Lushnje, 80 km, 1.30 orė

Tiranė-Krujė, 31 km, 25 minuta

Tiranė- Kavajė, 46 km, 40 minuta

Tiranė-Skrapar ,165 km, 3 orė

Tiranė-Tropojė, 223 km, 4.5 orė

Tiranė-Tepelenė,195 km, 4 orė
 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos