Caktohen grupet e botėrorit "Afrikė e Jugut 2010"

Janė caktuar grupet pėr botėrorin "Afrikė e Jugut 2010". Shorti ėshtė hedhur nė orė 18:00 me orėn tonė lokale. Goglat janė rrotulluar nė qytetin e Cape A nga aktorja e njohur Charlize Theron. Ndėrkohė ėshtė vendosur se ndeshja e hapjes do tė jetė mes Afrikės sė Jugut dhe Meksikės e cila do tė zhvillohet nė 11 qershor. 32 pėrfaqėsueset janė pėrfshirė nė tetė grupe, nga A deri nė H. Kampioni i botės nė fuqi, Italia gjendet nė Grupin F, dhe do tė ketė pėrballė Paraguain, Zelandėn e Re dhe Sllovakinė.
Kampionia e Evropės, Spanja ėshtė pėrfshirė nė Grupin H, ku do tė bėjė gara me Hondurasin, Kilin dhe Zvicrėn.Grup interesant ėshtė Grupi G, ku Brazili do tė pėrballet me Portugalinė dhe Bregun e Fildishtė. Nė kėtė grup ėshtė edhe Koreja Veriore.


Ja grupet e botėrorit "Afrikė e Jugut 2010"!

Grupi A

1. Afrika e Jugut
2. Meksika
3. Uruguaj
4. Franca
Grupi B

1. Argjentina
2. Nigeri
3. Korea e Jugut
4. Greqia

Grupi C

1. Anglia
2. SHBA
3. Algjeria
4. Sllovenia

Grupi D

1. Gjermania
2. Australia
3. Serbia
4. Gana

Grupi E

1. Holanda
2. Danimarka
3. Japonia
4. Kameruni

Grupi F

1. Italia
2. Paraguaj
3. Zelanda e Re
4. Sllovakia

Grupi G

1. Brazili
2. Korea e Veriut
3. Bregu i Fildishte
4. Portugalia

Grupi H

1. Spanja
2. Zvicra
3. Hondurasi
4. Kili

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos