Shendetesia: Analizat e ujit te pijshem, ne normat e lejuara

Ministria e Shendetesie nen drejtimin e ministrit Petrit Vasili po ndjek ne vijimesi sherbimin shendetesor ne zonat e permbytura ne Shkoder si dhe ne qendrat pritese per banoret e evakuuar. Dje ne terren vepruan tre grupe pune te drejtuar nga ministri Vasili, zv. ministri Bardh Spahia dhe Drejtori i Shendetit Publik, Alban Ylli. Ministri Vasili ishte edhe ne ujesjellesin e qytetit, aty ku sherbimi i higjenes analizon cdo dite normat e lejueshme te ujit te pijshem. Sherbimi i higjenes konfirmon se analizat e ujit te pijshemn jane ne normat e lejueshme. Ne qendren shendetesore te komunes Dajc vazhdon sherbimi 24 oresh. Verehet se nuk ka rritje te semundshmerise, eshte bere furnizimi me medikamentet e nevojshme per perballimin e situates, si dhe nderrimi i stafit mjeksor me mjete lundruese te ushtrise. Po keshtu edhe ne komunen Ana e Malit, Gur i Zi, Berdice, Velipoje dhe Bushat.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Koha Jonë

Publikuar nga: Koha Jonë

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos