Moti, javėn e ardhshme pritet ulje temperaturash

Nė zonėn e veriore, deri nė fund tė javės moti do tė jetė i kthjellet dhe i ftohtė.Meteorologėt e Forcave Ajrore Ushtarake parashikojnė se fillimi i javės sė ardhshme do tė karakterizohet me ulje tė temperaturave deri nė 4 gradė celsius. Gjatė ditės sė premte pritet njė rritje e  lehte e temperaturave me 2 grade celsius. Fillimi i javės sė ardhshme pritet tė jetė me i ftohtė dhe tė karakterizohet me reshje dėbore nė zonat malore nė jug tė vendit. Sipas meteorologėve, nė Shkodėr ka rėnė 50% mė shumė shi nga normalja pėr muajin dhjetor ndėrsa nė Lezhė reshjet e shiut kanė qenė 75% mė shumė nga sa parashikohet tė bjerė. Parashikimet flasin se edhe muaji janar do tė shėnojė sėrish sasi mė tė mėdha reshjesh sesa norma pėr kėtė muaj, pohojnė meteorologėt. Pėrsa i pėrket temperaturave, ato do vijojnė tė bien me disa gradė duke bėrė qė janari tė jetė edhe mė i ftohti nga muajt e dimrit.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Sot

Publikuar nga: Gazeta Sot

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos