Regjistrimet, fituesit e fundit pėr Universitetin e Tiranės

Sistemi part-time     Nė fakultetin e Ekonomisė janė 86 kuota tė paplotėsuara. Kandidatėt duhet tė paraqiten pranė sekretarisė sė part-time   Marsel LELA   TIRANė – Universiteti i Tiranės shpalli tre ditė mė parė listėn e fundit tė fituesve pėr fakultetin e Shkencave Sociale dhe atij tė Drejtėsisė, pėr programet e studimit nė sistemin me kohė tė pjesshme ose part-time. Gjithashtu, ky universitet ka nxjerrė edhe kuotat e parealizuara tė fakultetit tė Ekonomisė, pėr vendet qė kanė mbetur bosh pas nxjerrjes sė listės sė fituesve nė kėtė fakultet, si dhe tė fakultetit tė Shkencave Sociale dhe atij tė Drejtėsisė. Pas regjistrimit tė kandidatėve fitues nė kėto programe studimi tė sistemit me kohė tė pjesshme, Universiteti i Tiranės shpalli gjithashtu edhe fituesit e fundit tė kėtyre programeve, pėr kuotat e mbetura tė palotėsuara. Pėr sa i pėrket Fakultetit tė Ekonomisė, janė nė total 86 kuota tė parealizuara pėr fakultet tė parė dhe shtatė pėr fakultet tė dytė. Pėr kėtė fakultet, tė gjithė aplikantėt e interesuar duhet tė paraqiten nė sekretarinė e part-time, pėr mė shumė informacion. Sipas informacioneve nga Universiteti i Tiranės, pas shpalljes sė listave tė fituesve nė fakultetin e Drejtėsisė, mbetėn tė paplotėsuara edhe dy kuota pėr programin e dytė tė studimeve nė kėtė fakultet, pas regjistrimit tė fituesve. Ndėrsa pėr programin e dytė tė studimeve, po nė fakultetin e Drejtėsisė, mbetėn tė paplotėsuara 18 kuota. Pėr sa i pėrket fakultetit tė Shkencave Sociale, mbetėn tė paplotėsuara akoma katėr kuota. Pėrkatėsisht, dy kuota pėr degėn e Psikologjisė dhe dy kuota pėr degėn Punė Sociale. Regjistrimi pėr kėto kuota tė palotėsuara do tė bėhet sipas rendit zbritės tė kandidatėve qė kanė aplikuar nė kėto programe tė sistemit part-time. Nga kuotat e paplotėsuara do tė pėrfitojnė ata kandidatė qė vijnė direkt pas kandidatit tė fundit fitues nė kėto programe studimi. Universiteti i Tiranės bėri me dije se, ka pėrfunduar paraditen e ditės sė mėrkurė regjistrimi pėr kuotat e rialokuara nė sistemin me kohė tė pjesshme. Nė Fakultetin e Historisė dhe Filologjisė rezultuan pesė kuota tė parealizuara, ndėrsa nė Fakultetin e Shkencave Sociale rezultuan katėr kuota tė parealizuara. Nė Fakultetin e Shkencave tė Natyrės u regjistruan tė gjithė aplikantėt e shpallur fitues, ndėrsa Fakulteti i Drejtėsisė dhe ai i Ekonomisė detajoji paraditen e sė enjtes kuotat e mbetura bosh dhe aplikantėt qė do tė kenė tė drejtė tė regjistrohen me uljen e vizės sė fituesve. Tre ditė mė parė u pėrcaktuan edhe pesė fituesit e rinj tė Fakultetit tė Historisė dhe Filologjisė.         Fakulteti i Drejtėsisė   Pėr programin e dytė tė studimeve   1.Estela Minella Mano 2.Laureta Lavdėrim Cama   Pėr programin e parė tė studimeve   1.Elona Bajram Beta 2.Shpresa Bilal Xhomara 3.Albert Riza Hodaj 4.Goldvin Gėzim Veliu 5.Xhuljana Rustem Tocci 6.Artan Ibrahim Stermasi 7.Artur Elmi Muja 8.Admir Hekuran Hodo 9.Merita Rexh Rrahmani 10.Areta Tom Zhapa 11.Martina Beqir Pistulli 12.Elton Ferdinand Shehu 13.Bilbil Maliq Sula 14.Eriselda Seit Prishta 15.Antela Hekuran Sadushi 16.Alma Hasan Deliu 17.Hysen Razi Erebara 18.Ded Pal Ramaj   Fakulteti i Shkencave Sociale   Psikologji   1.Enkelejda Milla 2.Almira Llausha   Punė Sociale   1.Luljeta Hamid Xhepa 2.Mimoza Adem Petriti   Fakulteti i Historisė dhe Filologjisė   Gjeografi   1. Majlinda Stafa 2.Entela Bregu 3.Flutura Nonaj Histori   1. Nure Liēaj 2. Hatixhe Kertalli  

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Korrieri

Publikuar nga: Korrieri

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos