Ligji, parlamenti heq TVSH e arsimit privat

TIRANE- Kuvendi miratoi gjatė punimeve tė seancės sė djeshme plenare disa ligje tė rėndėsishme tė fushės ekonomike, si dhe ratifikoi njė numėr marrėveshjesh dypalėshe nė kuadėr tė bashkėpunimit me vende tė rajonit dhe mė gjerė. Ndėr p/ligjet e miratuara janė disa ndryshime nė ligjin “Pėr tatimin mbi vlerėn e shtuar”, qė parashikojnė heqjen e kėsaj takse pėr arsimin privat. Sipas p/ligjit, duke filluar nga 1 tetori i kėtij viti, arsimi privat do tė pėrjashtohet nga kjo taksė. Gjithashtu, Kuvendi miratoi dhe ratifikimin e disa marrėveshjeve, si ajo ndėrmjet qeverisė shqiptare dhe asaj tė Kosovės “Pėr bashkėpunimin policor ndėrkufitar”, ratifikimin e marrėveshjes ndėrmjet Shqipėrisė dhe Malit tė Zi “Pėr riparimin, rindėrtimin dhe mirėmbajtjen e piramidave e tė shenjave tė tjera kufitare nė kufirin shtetėror shqiptaro-malazez”, etj.(s.g/BalkanWeb)

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

BalkanWeb

Publikuar nga: BalkanWeb

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos