Edi Rama, ligjėratė nė Harvard

Tiranė, 25 Janar NOA Kryetari i opozitės shqiptare Edi Rama, ftohet tė mbajė njė ligjėratė nė Harvard, nė cilėsinė e kryetarit tė Bashkisė sė Tiranės. Lajmin e bėn tė ditur pėr agjencinė NOA, korrespondenti nė SHBA cila citon burime zyrtare nga Harvard - Kennedy School. Universiteti i famshėm tha se kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Edi Rama mban sot pasdite (ora amerikane), njė ligjėratė me temėn Dialogu nė diplomacinė kulturore dhe urbane dhe transformimin e kryeqytetit. Kryebashkiaku i Tiranės, mėsohet se mban ligjėratėn sė bashku me kryetarin e Bashkisė sė Bogota, Antanas Mockus i cili ka zgjedhur tė njėjtėn temė. Moderator i seancės e cila mund tė ndiqet kėtu live, ėshtė Professor Elaine Kamarck. Korrespondenti i NOA informon se nuk ka asnjė tė dhėnė qė tė konfirmojė se Edi Rama ka takime tė mundshme zyrtare me politikanė nė SHBA dhe as me komunitetin shqiptar atje. i.b/e.r/NOA  

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

News of Albania

Publikuar nga: News of Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos