Kinema "Millenium",brenda dy muajsh do shfaqen pesė filma

Si asnjėherė tjetėr kinema Millenium nė Tiranė do tė shfaqė njėri pas tjetrit njė seri filmash ku midis tyre do tė ketė dy premiera botėrore si "Dita e Shėn Valentinit" dhe "Pėrplasja e Titanėve". Kėtė herė ekrani i madh i kinemasė do tė shfaqė nė njė periudhė tė shkurtėr pėr publikun shqiptar pesė filma qė paraqesin zhanre tė ndryshme tė filmit. Nė kinema "Millennium" qė nga data 22 janar po shfaqet "Rrėmbimi i trenit Pelham 123" ,pas njė mungese gati 2-vjeēare, nė ekranin e madh dy diva hollivudianė, kthehen dhe pėr mė tepėr nė njė film tė vetėm. "Rrėmbimi i Pelham 123" ėshtė njė film aksioni hiperkinetik qė i vendos aktorėt Denzel Washington dhe John Travolta nė rolet e protagonistėve. Janė kėto dy diva qė e kanė bėrė kėtė film tė ketė njė shikueshmėri tė pėlqyeshme edhe nė Shqipėri .

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos