Pėrgatitja e turshive

03/02/10 23:30 Tė gjithė banorėt angazhohen pėr provėn e javės. Ata ndahen nė grupe qė ti pėrgatisin sa mė shpejt perimet pėr tė bėrė turshitė. Kėshtu Graciela, Pamela, Bertina dhe Eduardi merren me qėrimin e hudhrave e qepėve. Erioni dhe Seldi me specat, ndėrsa Olta dhe Jetmiri me karotat. Hakiu dhe Gjimi merren me lakrat, kurse Domenika e Valentina lajnė enėt dhe perimet. Gjatė pėrgatitjeve mes banorėve ka shkėmbime batutash, shaka e ngacmime. Jetmirit i ka ngelur mendja tek Olta e cila nuk pranoi tė fliste pėr historinė e saj tė dashurisė e ndaj e ngacmon, por ajo vazhdon me idenė e saj se sdo tė flasė pėr kėtė gjė. Banorėt diskutojnė pėr provėn dhe ushqimet e mė pas fillojnė tė kėndojnė kėngėt e vendosura nė sfond. Pas njė ore pėrgatitjesh bie gongu qė tregon se kjo fazė pėrfundoi, ndėrkohė qė banorėt ende nuk kanė pėrfunduar bėrjen e turshive. if (window.ads_ad_block){ads_ad_block=ads_ad_block+1;}else{ads_ad_block=1;} function showAdBlock_2136(ppc_ad_block_count) { title = document.title; show_ads_id = 2136; show_ads_url = "http://www.kosoftads.com/publisher-show-ads.php"; block_count=ppc_ad_block_count; iframe_width=580; iframe_height=115; metainfo=document.getElementsByTagName('meta'); ref=document.referrer; showContentAds(metainfo); } setTimeout("showAdBlock_2136("+ads_ad_block+")",1000*(ads_ad_block-1));

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Top Channel

Publikuar nga: Top Channel

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos