Protesta, Shoqata e taksive: Tė largohen taksitė pa licensė

TIRANĖ- Shoqata e taksive “Tirana” ka kėrcėnuar me protesta masive deri nė djegien e makinave tė tyre nėse institucionet pėrgjegjėse nuk largojnė nga qarkullimi taksitė e palicensuara. Sipas kreut tė shoqatės Gėzim Bardhi, ky problem ka disa vite qė egziston por deri mė tani nuk ėshtė zgjidhur. Bardhi thotė se policia zhvilloi njė fushatė dy javore pėr bllokimin e taksive pa licensė por e pezulloi atė pa asnjė motiv. Kreu i shoqatės ka bėrė me dije se pas njė takimi me Drejtorin e policisė sė Tiranės Tonin Voci, ky i fundit ka premtuar se do tė ndėrhyjė pėr zgjidhjen e kėtij problemi nė kėmbim tė mos zhvillimit tė protestave.Prej vitesh shoqatat e taksive ankohen pėr konkurencėn e pandershme dhe jo ligjore qė iu bėhet atyre nga taksitė e palicensuara, por asnjė institucion pėrgjegjės nuk ka vepruar pėr zhdukjen e kėtij fenomeni.(m.a/News24/BalkanWeb)

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

BalkanWeb

Publikuar nga: BalkanWeb

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos