Pėrkrahje pėr Luginėn e Preshevės

Zėvendėskryeministri dhe Ministri i Punėve tė Jashtme i Shqipėrisė, Ilir Meta, ka pritur nė njė takim tė veēantė pėrfaqėsuesit politikė shqiptarė tė komunave tė Luginės sė Preshevės.

Gjatė takimit u diskutua pėr situatėn politike dhe tė sigurisė nė Luginėn e Preshevės dhe mė gjerė nė rajon. Nė kėtė kuadėr, Zv.kryeministri Meta rikonfirmoi mbėshtetjen e plotė tė Qeverisė shqiptare pėr shqetėsimet dhe kėrkesat e ligjshme tė shqiptarėve nė Luginėn e Preshevės.

Gjithashtu, Meta i inkurajoi pėrfaqėsuesit politikė pėr njė qėndrim tė unifikuar nė kėrkesat e tyre, i cili do tė shtonte ndikimin e tyre politik si dhe do tė krijonte mundėsi mė tė mėdha pėr pėrfaqėsimin e interesave tė shqiptarėve nė Serbi.


 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Express

Publikuar nga: Gazeta Express

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos