Paketė e veēantė shėrbimesh, kontrata pėr disa sektorė

Elvana Hana, drejtoresha e ISKSH-sė

Ne synojmė ofrimin e shėrbimeve shėndetėsore pėr shumicėn e popullsisė pėrmes njė pakete shėrbimi atraktive. Sikurse ka ndodhur me shėrbimin parėsor, do tė ketė njė paketė tė veēantė edhe nė shėrbimin spitalor, por kėto shėrbime ISKSH-ja do t’i blejė duke kėrkuar standarde optimale pėr pacientėt.

Ne jemi tė bindur se konkurrenca do tė shkojė nė tė mirė tė pacientėve dhe njėherėsh do tė forcojė shėrbimin shėndetėsor publik. Sektori shėndetėsor tashmė po i nėnshtrohet njė reforme tė thellė, ku mirėqenia shėndetėsore e qytetarit ėshtė nė plan tė parė.

#

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Shqip

Publikuar nga: Gazeta Shqip

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos