Roli i gruas nė ditėt e sotme, nė tablotė e pikturave

Nė ditėn ndėrkombėtare tė gruas njė ekspozitė me punime interesante u ēel nė mjediset e UT, e cila nė kėtė ditė erdhi dhe si njė urim pėr 8 marsin. Me titull Kėrkohet njė Grua vjen ekspozita fotografike me anė tė sė cilės ėshtė synuar sensibilizimi dhe ndėrgjegjėsimi i opinionit pėr rolin e gruas nė shoqėri, e hapur nė ditėn ndėrkombėtare tė gruas. Ndėrgjegjėsim i

cili vjen nėpėrmjet njė procesi vizual ku imazhi nuk ėshtė vetėm njė dukuri statike pa zė, por njė projeksion i zėshėm artistik. Kjo iniciativė ėshtė marrė nga parlamenti rinor, ku sipas koordinatores Griselda Qosja pėrpiqet t'iu japė pėrgjigje shumė shqetėsimeve lidhur me rolin e gruas nė ditėt e sotme. E menduar edhe si njė formė urimi pėr gruan ekspozita e hapur nė ambientet e Universitetit Evropian tė Tiranės do tė qėndrojė e hapur pėr gjatė gjithė javės. Tė gjithė ata qė do tė shikojnė punimet e saj, do tė pėrballen me problemet qė ndesh sot gruaja nė shoqėrinė shqiptare.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Sot

Publikuar nga: Gazeta Sot

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos