Legalizimet, 2236 familjet qė marrin tapitė nė DurrėsDurrėsi ėshtė zona e radhės pėr tė cilin Agjencia e Legalizimit, ka pėrfunduar dokumentacionin tekniko-ligjor. Gazeta boton sot emrat e 2236 pėrfituesve, pasuritė e tė cilėve lokalizohen nė zonėn e ish-Kėnetės. Pėr kryerjen e procedurave pėrkatėse qytetarėt duhet tė paraqiten parė zyrės rajonale nė Durrės, ku duhet tė bėjnė edhe kėrkesėn se si duan tė shlyejnė detyrimin pėr parcelėn ndėrtimore, ndėrkohė qė formulari gjendet edhe nė adresėn www.aluizni.gov.al. Ligji i ri i legalizimeve lejon qė pėr parcelat brenda vijave tė verdha, me sipėrfaqe 1-300 m2 mund tė shlyhet deri nė 70% tė vlerės me bono privatizimi kurse mbi kėtė sipėrfaqe, pėrdorimi i bonos aplikohet deri nė 50% tė vlerės. Ndėrsa pėr parcelat jashtė vijave tė verdha, pagesa deri nė 70% me bono mund tė bėhet pėr sipėrfaqet 1-500 m2.

LISTEN E PLOTE, MUND TA LEXONI NE FORMATIN PDF

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Panorama

Publikuar nga: Panorama

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos