Testi i letersise, shpallen pergjigjet e duhura per te gjitha shkollat

Shpallen pėrgjigjet zyrtare tė testit tė Letėrsisė pėr tė gjitha shkollat e vendit. Kėshtu, 33 mijė maturantėt do tė kenė mundėsi tė njihen me mėnyrėn se si duhet tė ishin pėrgjigjur nė test. Pėrgjigjet e vlerėsimit shpallen pėr shkollat social-kulturore, seksioni dygjuhėsh, korrespondencė, shkollat profesionale 3+2 dhe 5 vjeēare, Pedagogjike, Gjuhėt e Huaja, si dhe shkollat e mesme tė pėrgjithshme profili shoqėror dhe natyror. Sot maturantėt do tė njihen me pėrgjigjet e sakta pėr secilin profil, ndėrkohė qė “standard” boton edhe 2 teste tė provimit tė Maturės Shtetėrore, Varianti A, profili natyror dhe Varianti A, profili shoqėror. Ndėrsa vlerėsimet pėr pėrgjigjet e dhėna nė testet e tyre do t’i mėsojnė pas dy javėsh. Testet e plotėsuara me tė njėjtat masa sigurie do tė nisen nė drejtim tė shkollės “Sabaudin Gabrani” nė Tiranė, ku do tė shpėrndahen pėr t’u korrigjuar nė 4 qendra vlerėsimi nė Tiranė, Elbasan, Shkodėr dhe Fier.

Afro 155 korrigjues tė testeve do tė fillojnė nga puna ditėn e enjte, 12 qershor 2008, nė kėto 4 qendra.
 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Standard

Publikuar nga: Gazeta Standard

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos