Filmat mė tė shitur nė viodtekat e kryeqytetit

Autori i Lajmit: red.
Tė apasionuarit e kinemasė kanė preferuar gjatė javės sė kaluar, filmat komikė dhe aksion. Nė videotekat e Tiranės mėsohet se filmat mė tė preferuar pėr javėn qė u mbyll kanė qėnė:

1- "American Pie" ėshtė filmi komedi i regjisorėve Cheis Ėeitz dhe Paul Ėeitz, me skenar tė Adam Herz. Filmi trajton historinė e njė grupi adoleshentėsh, tė cilėt planifikojnė tė humbin virgjėrinė e tyre nė momentin qė do tė mbarojnė shkollėn. Tė gjithė gjimnazistėt shfrytėzojnė mbrėmjen e maturės pėr tė realizuar kėtė dėshirė dhe ėndėrr tė tyren. "American Pie" ėshtė njė film, i cili pėrgjatė njė orė e tridhjetė minutave dhuron humorin, gjuhė tė ashpėr, skena seksi, ku implikohen vetė gjimnazistėt.
2- Filmi “Sėeeney “Todd, njė triller, musical. Nė filmin me regji tė Tim Burton dhe skenar John Logan, interpretojnė aktorėt ; Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall, Sacha Baron Cohen, Laura Michelle Kelly, Jamie Campbell Boėer, Jayne Ėisener. Protagonisti kryesor nė film, Johnny Depp, i akuzuar padrejtėsisht pėr disa krime, tė cilat nuk i ka kryer, arrestohet dhe ēohet nė Australi. Por ai pasi arratiset, shndėrrohet nė njė tjetėr njeri me emrin Sėeeney Todd. Tani nė rrugėt e Londrės ėshtė njė tjetėr serial killer, me briskun e berberit nė dorė. Dhe ky berber as nuk harron e as nuk pranon tė falė.

3 - "Vertical Limits" (Limiti Vertikal) ėshtė filmi aksion i regjisorit Martin Campbel. Filmi ėshtė njė histori dramatike rreth njė marrėveshje tė fuqishme mes njė motre dhe njė vellai, e cila zhvillohet pėrmes njė aventure tė guximshme dhe njė lufte pėr mbijetesė. Ngjarjet e filmit zhvillohen nė njė lartėsi tė madhe, nė njė zonė tė vdekur, ku qenia njerėzore nuk mund tė rezistojė gjatė. Nė kėtė film interpretojnė Chriss O Donell, Robin Tunney, Bill Paxton, Nicholas Lea etj. Filmi ėshtė prodhim i kompanisė kinematografike Columbia Pictures.


Ky lajm ėshtė publikuar: 25/07/2008

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ballkan

Publikuar nga: Ballkan

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos