Ministritė mė tė paditura nė Gjykatė pėr largim tė padrejtė nga punaLaureta Rryēi

Paditė e depozituara nė Gjykatėn e Tiranės, zbulojnė edhe dikasteret qė kanė kryer mė me zell reformėn politike. Sipas statistikave tė Gjykatės sė Tiranės, listėn e kryesojnė emrat e ish-doganierėve, apo punonjėsve tė Tatim Taksave. Reforma ka prekur nė shifra tė konsiderueshme Hipotekėn si dhe Agjencinė e Trajtimit tė Kredive apo institucione tė tjerė po kaq tė rėndėsishme si Ministria e Shėndetėsisė, apo dikasterin qė drejtohet prej tre vitesh nga ministri Koēo Barka. Gazeta “Albania” nė numrin e kaluar solli emrat e 106 padive tė para qė ishin depozituar nė Gjykatėn e Tiranės pėr rikthim nė detyrė. Ndėrsa nė numrin e sotėm sjellė pjesėn tjetėr tė padive qė gjithsej arrinin nė 407.
Reforma
Reforma politike nė administratė ka mbartur me vete njė kosto financiare qė e paguajmė padrejtėsisht secili prej nesh. Heqjet me pa tė drejtė nga puna kanė detyruar dhjetėra ish-zyrtarė t’i drejtohen Drejtėsisė pėr tė rifituar tė drejtėn qė iu jep statusi i nėpunėsit civil, gjyqe kėto qė nė tė shumtėn e rasteve janė fituar prej tyre. Madje, shumė prej paditėsve janė dėmshpėrblyer. Kėshtu, veprimet politike e kthejnė shtetin menjėherė nė debitor dhe ai qė i paguan ėshtė sėrish qytetari. Sipas statistikave tė Gjykatės sė Tiranės, vetėm pėr gjashtė - mujorin e parė tė kėtij viti janė depozituar 407 padi me objekt rikthimin nė detyrė. Tė gjendur pėrballė vendimeve politike qė marrin zakonisht drejtuesit e ministrive sapo marrin pushtetin, ish-nėpunėsit i drejtohen Gjykatės duke e provuar heqjen e padrejtė nga puna. Gazeta “Albania” ka mundur tė sigurojė emrat e 407 paditėsve qė e kanė ndėrmarrė njė nismė tė tillė ligjore. Pjesa mė e madhe prej tyre e ka pėrfunduar procesin civil nė shkallėn e parė dhe kanė nisur me tej kaluarin me gjyqėsorin derisa vendimi tė marrė formėn e prerė. Kryesisht duke u bazuar dhe nė vendimet qė kanė dhėnė deri mė tani gjyqtarėt, pjesa mė e madhe e padive janė pranuar duke iu dhėnė kėshtu tė drejtė ankuesve.
Paditė
Dhjetėra padi civile me objekt marrėdhėniet nė punė depozitohen ēdo ditė nė Gjykatėn e Tiranės. Fenomeni qė ka vite qė ndodh, pėson ulje-ngritjet e veta. Gjatė ndėrrimit tė pushteteve kurba e padive pėson rekordin e saj duke kapur pikat mė tė larta. Reforma nė administratė pėr arsye politike deri mė tani ka gjetur si zgjidhje vetėm hapjen e njė procesi civil duke kėrkuar ligjėrisht tė drejtėn qė iu takon. Shpesh herė kėto procese zgjasin disa seanca, pasi juristėt e ministrive nuk janė dhe aq korrekt nė gjyqe. Megjithatė, gjyqtarėt pėrballė fakteve, qė sjellin tė dyja palėt, kanė gjykuar se ankuesit kanė pasur tė drejtė dhe se largimet e tyre nga detyra kanė qenė nė kundėrshtim me statusin e nėpunėsit civil.
Pjesa e dytė e padive tė depozituara nė gjykatė pėr rikthim nė detyrė

(vijon nga numri i kaluar)
Darvin Leka Albanian Mobile Communications “AMC” sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Viktor Aliu Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Bajram Krashi Ndėrmarrja e Ujėsjellės Kanalizimeve Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Ilmi Ēela Ministria e Bujqėsisė Ushqimit dhe Mbrojtjes sė Konsumatorit Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Sadije Agolli Drejtoria e Pėrgjithshme e Shėrbimeve tė Transportit Rrugor Padi pėr marrėdhėnie pune
Natasha Hodaj Ministria e Punės Ēėshtjeve Sociale dhe Shanseve tė Barabarta Padi pėr marrėdhėnie pune
Aleksandėr Muēi Shoqėria Anonime Albturist T-O (Kėshilli Mbikėqyrės) sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Ylli Hysi Dega e Tatimeve Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Dhurata Opari Rektorati Drejtoria e Personelit Padi pėr marrėdhėnie pune Rrėzuar
Lediana Bardhi Zyra e Qendrore e Regjistrimit tė Pasurive tė Paluajtshme Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Rifat Goseni Drejtoria e Pėrgjithshme e Hekurudhave, Drejtoria Rajonale Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Rrėzuar
Eniel Kolaneci Fondi Shqiptaro Amerikan i Ndėrmarrjeve Padi pėr marrėdhėnie pune Jashtė Gjyqėsorit
Anila Dingo Dega e Tatimeve Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Kthim Aktesh
Majlinda Mosho Agjencia Telegrafike Shqiptare Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Remzije Tema Shėrbimi Kombėtar i Punėsimit, pranė Ministrisė sė Punės, Ēėshtjeve Sociale e Shanseve tė Barabarta Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Astrit Muca Ėorld Vision Albania Padi pėr marrėdhėnie pune Rrėzuar
Irena Belo Raiffeisen Bank sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune Merita Kadiu Korporata Elektroenergjitike Shqiptare KESH sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Lule Canaj Njėsia Bashkiake Nr.6 Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Muharrem Roēi Shoqėria “Trajtimi i Studentėve Nr.3 “sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Eriona Bakiu Instituti i Fizikės Bėrthamore tė Zbatuar Padi pėr marrėdhėnie pune
Fatbardha Ismaili Ndėrmarrja e Trajtimit tė Studentėve Nr.3 Institut Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Hamdi Kacani Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Alma Sinanaj Shoqėria “Vip Magazine” sh.p.k Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Elvana Shehu(Dushku) Radiotelevizioni Shqiptar Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Bashkim Selmanllari Drejtoria e Pėrgjithshme e Transportit Rrugor Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Mimoza Ismaili Drejtoria Shėrbimeve Qeveritare Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Halit Balla Instituti i Sigurimeve tė Kujdesit Shėndetėsor, Drejtoria e Burimeve Njerėzore Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Roland Alickolli Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Gentiana Nelaj Teatri Kombėtar Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Lumnije Alia Filiali Tiranė i Postės Shqiptare Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Enkeleda Male Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune
Bujana Karaiskaj Shėrbimi Informativ i Shtetit (SHISH) Padi pėr marrėdhėnie pune Rrėzuar
Flovian Musta Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Alban Beshiri Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Manjola Leka Drejtoria Rajonale e Inspektoratit Shtetėror tė Punės Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht Alket Tarifa Federata Shqiptare e Shahut Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Refat Tushe Fabrika e Kėpucėve “Albaco Shoes” sh.p.k Padi pėr marrėdhėnie pune Rrėzuar
Merita Toska(Jajaga) Bashkia Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune
Aferdita Ēakaj Regjimenti i Helikopterėve Padi pėr marrėdhėnie pune Rrėzuar
Doris Qirjako Instituti i Monumenteve tė Kulturės Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Alket Ajdini Divizioni i Shpėrndarjes, Drejtoria Zonale Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Arben Lloja Instituti i Mjekėsisė Ligjore Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Ina Luli Njėsia Bashkiake Nr.10 Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Alfred Dauti Intersig sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Asqeri Xhani Instituti i Mjekėsisė Ligjore Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Juljana Mezini(Ristani) ALSAT sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Klodjana Kolomishi Shoqėria tregtare “Albania Consortium” sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune Rrėzuar
Valentina Turhani Akademia e Edukimit Fizik dhe Sporteve, Qendra Kėrkimore Shkencore e Sportit Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Hekuran Shehi Garda e Republikės Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Enkeleda Malaj Radiotelevizioni Shqiptar Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Arta Asllani Qendra Ekonomike e Edukimit dhe Zhvillimit tė Fėmijėve, Bashkia Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Anesti Angjeli Drejtoria e Shėrbimit tė Trupit Diplomatik Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Emin Kuca Dega e Tatimeve Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Petro Done Ministria e Punėve Publike Transportit dhe Telekomunikacionit-Drejtoria e Pėrgjithshme e Shėrbimeve tė Transportit Rrugor Padi pėr marrėdhėnie pune
Vait Ramazani Agjencia e Trajtimit tė Kredive Padi pėr marrėdhėnie pune Rrėzuar
Anila Anastasi(Kariqi Radiotelevizioni Shqiptar, Drejtoria e Radio Tiranės Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Plarent Karagjozi Banka Ndėrkombėtare Tregtare Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Andon Hila Shoqėria “Transalbania” sh.p.k Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Ermira Kurti Instituti i Mjekėsisė Ligjore Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Luan Ahmeti Pro Credit Bank sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune Rrėzuar
Plarent Ndreca Drejtoria e Pėrgjithshme e Korporatės Elektroenergjitike Shqiptare sh. Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Skėnder Rrogozhina Agjencia Nacionale e Transportit Ajror (ANSA) Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Agron Lama INTERSIG sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Xhaferr Ago Ndėrmarrja e Trajtimit tė Studentėve Nr.1 sh.a Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Miranda Ēerepi Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave Padi pėr marrėdhėnie pune
Vladimir Braka Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Gazmend Agai Radiotelevizioni Shqiptar, Radio Tirana Padi pėr marrėdhėnie pune Bujar Krasniqi
Shpėtim Kullaj Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Adriana Mandia Posta Shqiptare sh.a , filiali Tiranė, Pranė Postės Qendrore Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Sulejman Elezi Drejtoria e Shėrbimit tė Kontrollit tė Energjisė Elektrike Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht Elsa Xhai Radiotelevizioni Shqiptar, Radio Tirana Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Gerti Fero Drejtoria e Qendrės Spitalore Universitare “Nėnė Tereza” Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Gramoz Ylli Instituti i Mjekėsisė Ligjore Padi pėr marrėdhėnie pune
Fatbardha Bejleri Shoqėria “Albanian Mobile Communications” sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Ervehe Qirjako Sh.a “NAPO” Padi pėr marrėdhėnie pune Rrėzuar
Ardian Dema Ministria e Punės , Ēėshtjeve Sociale dhe Shanseve tė Barabarta, Drejtoria Rajonale e Inspektoratit Shtetėror tė Punės Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Albert Bitraj Inspektorati Ndėrtimor Urbanistik Kombėtar Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Kasem Beqiri Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune
Merita Qato Zyra Qendrore e Regjistrimit tė Pasurive tė Paluajtshme Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Eralba Zenelaj Instituti i Trajnimit tė Administratės Publike ITAP Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Tatiana Kongoli Banka e Shqipėrisė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Gerti Shijaku Universiteti Privat UFO Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Nexhat Maliqi Korporata Elektroenergjitike Shqiptare, Drejtoria e Pėrgjithshme Padi pėr marrėdhėnie pune
Fatbardha Hoxhalli Ministria e Arsimit dhe Shkencės Padi pėr marrėdhėnie pune
Andeta Radi Radiotelevizioni Shqiptar, Radio Tirana Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Ferdinand Samarxhi Radiotelevizioni Shqiptar, Televizioni Shqiptar Padi pėr marrėdhėnie pune
Helena Dimashi Shoqėria British American Tobacco Albania (BATA) Padi pėr marrėdhėnie pune
Anesti Vako Instituti i Mjekėsisė Ligjore Padi pėr marrėdhėnie pune Elbana Lluri Pranuar pjeserisht 4692 23.05.2008
Hueyda El Saied Televizioni Kombėtar Arbėria Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Zhaneta Dine Drejtoria e Pėrgjithshme e Rezervave tė Shtetit Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Denata Llane Agjencia Telegrafike Shqiptare Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Elona Totozani Byroja Shqiptare e Sigurimeve “BSHS” Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Agim Alimadhi Drejtoria e Pėrgjithshme e Taksave dhe Tarifave Vendore, Bashkia Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune
Halit Balla Drejtoria e Burimeve Njerėzore Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Ilirjan Alliu Agjencia Telegrafike Shqiptare Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Doris Qirjako Instituti i Monumenteve tė Kulturės Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Shpresa Salaj Korporata Energjetike sh.a (KESH) Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Paulin Paplekaj Drejtoria e Shėrbimeve Qeveritare Padi pėr marrėdhėnie pune
Fadil Hitoaliaj Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune
Gerald Xhelilaj Kontrolli i Lartė i Shtetit Padi pėr marrėdhėnie pune
Alban Karabashi Drejtoria e Shkollės Kombėtare Artistike “Jordan Misja” Padi pėr marrėdhėnie pune
Majlinda Laze Drejtoria e Pėrgjithshme e Agjencisė sė Trajtimit tė Kredive Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht 5232 Mimoza Haxhiaj Radio Televizioni Shqiptar Padi pėr marrėdhėnie pune
Astrit Banushaj Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve Padi pėr marrėdhėnie pune Ilir Ēeliku Pranuar
Mihallaq Rexho Agjencia Telegrafike Shqiptare Padi pėr marrėdhėnie pune Rrėzuar
Viktor Aliu Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Xhemali Hasalami Bashkia Kamėz, Ndėrmarrja e Ujėsjellės Kanalizimeve Padi pėr marrėdhėnie pune
Genti Elmazaj Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Luan Gjolla Drejtoria e Pėrgjithshme e Hekurudhave sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Agron Gjedia Kryetari i Komunės Bėrzhitė Padi pėr marrėdhėnie pune Rrėzuar
Gjergj Paloka Drejtoria e Shtėpisė Qendrore tė Ushtrisė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Zurian Alushi Instituti i Trajnimit tė Administratės Publike ITAP Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Hasan Dusha Ministria e Punės Ēėshtjeve Sociale dhe Shanseve tė Barabarta Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht Suzana Likaj Instituti i Mjekėsisė Ligjore Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Ferdinant Kurti Dega e Tatimeve Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Manfred Shehu Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Burbuqe Bara Bashkia Kamėz Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Dhimiter Toci Agjencia e Trajtimit tė Kredive Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Engjellush Musai Drejtoria e Pėrgjithshme e Burgjeve Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Dolores Lame(Ruka) Shėrbimi Gjeologjik Shqiptar, Drejtoria e Pėrgjithshme Padi pėr marrėdhėnie pune
Dafina Kulla Komanda e Forcės sė bashkuar Padi pėr marrėdhėnie pune
Bajram Krashi Ndėrmarrja Ujėsjellės Kanalizimeve Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Bledar Panariti Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Stela Shabani Komanda e Doktrinės sė Stėrvitjes Padi pėr marrėdhėnie pune
Agron Lama Shoqėria e Sigurimeve Intersig sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune Rrėzuar
Arben Oshafi Zyra Qendrore e Regjistrimit tė Pasurive tė Paluajtshme Padi pėr marrėdhėnie pune
Gert Zhonga Shoqėria “Galaxy Motors Palace” sh.p.k Padi pėr marrėdhėnie pune
Vera Spahiu Drejtoria Rajonale e Sigurimeve Shoqėrore Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune
Halit Lleshi Instituti i Sigurimeve Shoqėrore Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Shpend Shyti Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Ilir Bajraktari Shoqėria “Galaxy Motors Palace” sh.p.k Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Antonios Gavriil Shoqėria “Galaxy Motors Palace” sh.p.k Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Mustafa Muja Komuna Bėrzhitė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Avni Bebja Albkrom sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Bashkim Maēi Tirana Butan Gaz sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Dhimitraq Peshtani Drejtoria Arsimore Rajonale e Qarkut Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune
Genci Qarri Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Xhevdet Suli Operatori i Sistemit tė Shpėrndarjes/Drejtoria Zonale Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Bako Xhaferaj Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Lindita Xhakaj Federata Shqiptare e Basketbollit Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Eliona Balilaj Komanda e Doktrinės sė Stėrvitjes Padi pėr marrėdhėnie pune
Agron Panēi Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve Padi pėr marrėdhėnie pune
Ylli Hysi Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve, Dega e Tatimeve Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Leora Ēika “Avon Cosmetics Albania” sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Adrian Kushta Agjencia Kombėtare e Turizmit Padi pėr marrėdhėnie pune
Tahir Muho Agjencia e Trajtimit tė Kredive Padi pėr marrėdhėnie pune
Luan Qyryfyqe Drejtoria e Qendrės Spitalore Universitare “Nėnė Tereza” Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Anila Ēeēe Qendra Kombėtare e Kontrollit tė Barnave Padi pėr marrėdhėnie pune
Gentian Karruli Drejtoria e Pėrgjithshme e Rrugėve Padi pėr marrėdhėnie pune
Jusuf Haka Shoqėria “Tirana Aeroport Partners” Padi pėr marrėdhėnie pune Kthim Aktesh
Agron Xhaja Shoqėria “Galaxy Motors Palace” sh.p.k Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Laureta Roshi Radiotelevizioni Shqiptar Padi pėr marrėdhėnie pune
Bajram Zyberi Drejtoria Rajonale e Arsimit Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Irini Feshti Drejtoria Arsimore Rajonale e Qarkut Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Rita Lelaj Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Majlinda Alimehmeti Kėshilli Kombėtar i Radios dhe Televizionit Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Agron Xhaja Shoqėria “Galaxy Motors Palace” sh.p.k Padi pėr marrėdhėnie pune
Behar Korumi Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Sofie Gaxho Qendra Ekonomike e Edukimit dhe Zhvillimit tė fėmijėve, Bashkia Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Elsa Pelteku Korporata Elektroenergjitike Shqiptare 9KESH) , Operatori i Sistem Shpėrndarje (OSSH) Padi pėr marrėdhėnie pune
Areta Ēuko Agjencia e Trajtimit tė Kredive Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Edlira Guri Shoqėria “Galaxy Motors Palace” sh.p.k Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Ali Aliaj Drejtoria e Qendrės Spitalore Universitare “Nėnė Tereza” Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Bardhi Sejdarasi Dhoma e Tregtisė dhe Industrisė sė Tiranės Padi pėr marrėdhėnie pune
Afėrdita Hysa Shoqėria Anonime Spektėr Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Marjana Hoxha Zyra Qendrore e Regjistrimit tė Pasurive tė Paluajtshme Padi pėr marrėdhėnie pune Rrėzuar
Pasha Kupi Drejtoria e Pėrgjithshme e Policisė Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Mentor Islamaj Rektorati pranė Universitetit tė Tiranės Padi pėr marrėdhėnie pune
Raime Agaj Ndėrmarrja e Trajtimit tė Studentėve Nr.1 sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Edmond Kushi Shėrbimi Social Shtetėror Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Adrian Hasa Drejtoria Rajonale e Inspektoratit Shtetėror tė Punės Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Shpresa Islami Radiotelevizioni Shqiptar Padi pėr marrėdhėnie pune
Mirlen Bujari Kuvendi i Republikės sė Shqipėrisė Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Astrit Zenelaj Shoqėria e Sigurimeve INSIG sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Frida Kusi Shėrbimi Social Shtetėror Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Erion Mihali Raiffaisen Bank Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar Pal Marku Drejtoria e Pėrgjithshme e Burgjeve Padi pėr marrėdhėnie pune
Enkeleida MerkuriMyftaraj Pro Credit Bank sh.a Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Greta Xhufka Drejtoria e Pėrgjithshme e Arkivave Padi pėr marrėdhėnie pune
Elisabeta Subashi Drejtoria Rajonale e Sigurimeve Shoqėrore Tirane Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Gerti Lalaj Drejtoria Rajonale e Shėrbimit tė Trupit Diplomatik Padi pėr marrėdhėnie pune
Bujar Hankollari Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune
Denada Dibra(Seferi) Ministria e Punės Ēėshtjeve Sociale dhe Shanseve tė Barabarta, Shėrbimi Social Shtetėror Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Ferik Hasani Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune
Ariana Loshi Drejtoria e Qendrės sė Studimeve Albanologjike Padi pėr marrėdhėnie pune Kthim Aktesh
Qamil Daci Shoqėria e Sigurimeve INSIG sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar 4782 26.05.2008
7049 Fiqirete Licaj Agjencia e Trajtimit tė Kredive (Drejtoria e Pėrgjithshme) Padi pėr marrėdhėnie pune
Gėzim Shakaj Drejtoria e Shpėrndarjes Elektrike Tirane Padi pėr marrėdhėnie pune
Ymer Duka Drejtoria e Policisė sė Ndėrtimit Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Shyqyri Meka Kuvendi i Shqipėrisė Padi pėr marrėdhėnie pune
Lindita Vrioni Shkolla e Lartė Jopublike “Luarasi” Padi pėr marrėdhėnie pune
Bako Xhaferaj Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve Padi pėr marrėdhėnie pune
Ajet Veleshnja Ministria e Shėndetėsisė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Luljeta Doko Teatri Kombėtar Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Eugen Lamani Italkrom Albania sh.p.k Padi pėr marrėdhėnie pune
Mirlen Bujari Kuvendi i Republikės sė Shqipėrisė Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Lutfi Gjika Banka e Shqipėrisė Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Elvana Shehu(Dushku) Radiotelevizioni Shqiptar Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Noreta Kalcuni Ministria e Drejtėsisė Padi pėr marrėdhėnie pune
Skerdilajd Anagnosti Njėsia e Menaxhimit tė “Projektit tė Ndėrtimit tė Portit tė Peshkimit Durrės”, pranė Ministrisė sė Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit tė Ujėrave Padi pėr marrėdhėnie pune
Sherif Haka Ministria e Punėve tė Jashtme Padi pėr marrėdhėnie pune
Bardhok Nikolli BECHTEL-ENKA JOINT VENTURE ALBANIA Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar pjesėrisht
Kastriot Shurdhaj Agjencia Rajonale e Trafikut Ajror (ANTA) Padi pėr marrėdhėnie pune
Kliton Ktona Njėsia e Menaxhimit tė “Projektit tė Ndėrtimit tė Portit tė Peshkimit Durrės”, pranė Ministrisė sė Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit tė Ujėrave Padi pėr marrėdhėnie pune
Petrit Duka Instituti i Mjekėsisė Ligjore Padi pėr marrėdhėnie pune
Tefik Bogdani Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune
Marinela Ndria Drejtoria Rajonale e Monumenteve tė Kulturės Padi pėr marrėdhėnie pune
Andia Meksi Drejtoria e Pėrgjithshme e Burgjeve Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Gazmir Xhixha Shoqėria tregtare “Albania Interlines” sh.p.k Padi pėr marrėdhėnie pune
Kledia Mullaj Banka Popullore Padi pėr marrėdhėnie pune Vladimir Hazizaj Shėrbimi Gjeologjik Shqiptar Padi pėr marrėdhėnie pune Pranuar
Manjola Canko(Subashi) Drejtoria Zonale Nr.2 Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune
Arjan Naco Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune
Muhamet Cura Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve Padi pėr marrėdhėnie pune
Kujtim Baholli Drejtoria e Shoqėrisė “Tipografia Ushtarake” sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Artjol Saliasi Drejtoria e Pergjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune
Anila Reēi Shoqėria “Albanian Consortium” sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Jorgo Bulo Qendra e Studimeve Albanologjike Padi pėr marrėdhėnie pune
Alma Sinanaj Shoqėria “Vip Magazine” sh.p.k Padi pėr marrėdhėnie pune
Agron Gjedia Komuna Bėrzhitė Padi pėr marrėdhėnie pune Pushuar
Dashurie Zeneli(Shatraj) Zyra Qendrore e Regjistrimit tė Pasurive tė Paluajtshme Padi pėr marrėdhėnie pune
Arjan Hoxha Ministria e Mbrojtjes Padi pėr marrėdhėnie pune
Fitim Sukaj Ministria e Mbrojtjes (Batalioni i Policisė Ushtarake nr.4002 ) Padi pėr marrėdhėnie pune
Majlinda Braēe Qendra Kėrkimore Shkencore e Sportit Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune
Gegė Tusha Drejtoria e Shėrbimit tė Trupit Diplomatik Padi pėr marrėdhėnie pune
Flamur Lajthia Drejtoria e Pergjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune Inkopetenca
Pasha Kupi Drejtoria e Pergjithshme e Policisė Padi pėr marrėdhėnie pune
Eliana Bakiri Ministria e Arsimit Padi pėr marrėdhėnie pune
Arjan Mengshi Shtėpia e Fėmijės “Zyber Hallulli” Padi pėr marrėdhėnie pune
Petraq Kumaraku Garda e Republikės Shqipėrisė Padi pėr marrėdhėnie pune
Rajmond Kallari Agjencia e Trajtimit tė Kredive (Drejtoria e Pėrgjithshme) Padi pėr marrėdhėnie pune
Oriana Hanxhari Agjencia Kombėtare e Turizmit Padi pėr marrėdhėnie pune
Asije Horeshka Operatori i Sistemit tė Shpėrndarjes Drejtoria Zonale Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune
Remzije Tema Shėrbimi Kombėtar i Punėsimit pranė Ministrisė sė Punės, Ēėshtjeve Sociale dhe Shanseve tė Barabarta Padi pėr marrėdhėnie pune
Frederik Seiti Drejtoria e Pergjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune
Irini Feshti Drejtoria Arsimore Rajonale e Qarkut Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune
Agim Alimani Drejtoria e Pergjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune
Aleks Shehu Drejtoria Zonale Tiranė (K.E.SH) Padi pėr marrėdhėnie pune
Anida Fishka(Morina) Drejtoria Rajonale e Formimit Profesional nr.4, Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune
Andon Hila Shoqėria “Transalbania” sh.p.k Padi pėr marrėdhėnie pune
Razie Selimi Regency Casino Tirana sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Vladimir Haxhiraj Zyra Qendrore e Regjistrimit tė Pasurive tė Paluajtshme Padi pėr marrėdhėnie pune
Gjon Bardhi Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune
Juljana Mezini(Ristani) ALSAT sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Anxhela Kobuzi Drejtoria e Pergjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune
Sokrat Habilaj Instituti i Sigurimeve Shoqėrore (Drejtoria e Pergjithshme ) Padi pėr marrėdhėnie pune
Darling Fama Drejtoria e Pergjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune
Neritan Hysa Drejtoria e Pergjithshme e Doganave Padi pėr marrėdhėnie pune
Fatbardha Zhabjaku Qendra Spitalore Nėnė Tereza Padi pėr marrėdhėnie pune
Florina Mehmeti Trajtimi i Studentėve Nr.1 Padi pėr marrėdhėnie pune
Muhamet Hoxha SIRIUS sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Marjana Tola Drejtoria Rajonale e Sigurimeve tė Kujdesit Shėndetėsor Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune
Ilmi Cenaj Kryqi i Kuq Shqiptar Padi pėr marrėdhėnie pune
Bedri Picari Drejtoria Hekurudhore Rajonale Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune
Ali Aliaj Drejtoria e Qendrės Spitalore Universitare Nėnė Tereza Padi pėr marrėdhėnie pune
Liljana Ēela Shoqėria e Sigurimeve “INSIG” sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Agim Pisli Drejtoria e Pergjithshme e Qendrės Spitalore Universitare “Nėnė Tereza” Padi pėr marrėdhėnie pune 9694 Edgar Alicka Albtelekom sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune 9712 Liljana Tola Qendra Ekonomike e Edukimit dhe Zhvillimit tė Fėmijėve Padi pėr marrėdhėnie pune
Anila Dingo Drejtoria e Pergjithshme e Tatimeve Padi pėr marrėdhėnie pune
Mynever Baholli Drejtoria e Pergjithshme e Shėrbimeve tė Transportit Rrugor Padi pėr marrėdhėnie pune
Ervin Xholi ProCredit Bank sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Shirli Balena Zyra e Regjistrimit tė Pasurive tė Paluajtshme Tiranė Padi pėr marrėdhėnie pune
Bashkim Maci Tirana Butan Gaz sh.a Padi pėr marrėdhėnie pune
Mark Perkola Bashkia e Tiranes Padi pėr marrėdhėnie pune
Adrian Islami Euroteorema Group sh.p.k Padi pėr marrėdhėnie pune
Pal Akulli Komanda e Gardės sė Republikės Padi pėr marrėdhėnie pune
Mimoza Balla SOS-Fshati i Fėmijėve Padi pėr marrėdhėnie pune
Julian Llangozi Qendra Spitalore Universitare Tiranė “Nėnė Tereza” Padi pėr marrėdhėnie pune
Ardian Kolziu Inspektorati Ndėrtimor Urbanistik Kombėtare Padi pėr marrėdhėnie pune
Xhelal Kasaj Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave pranė Ministrisė sė Drejtėsisė Padi pėr marrėdhėnie pune


25 Korrik 2008

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Albania

Publikuar nga: Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos